فواید و خواص آب سیب که شما را شگفت زده می کند

آب سیب یکی از آبمیوه های مفید برای بدن به شمار می رود که در خواص آب سیب بیان شده است که، مواد شیمیایی موجود در آن برای پیشگیری از سرطان، سکته و بیماری های قلبی موثر است. همچنین سیب حاوی فنولیکس می باشد که این ماده مفید و مصون کننده در برابر بیماری ها در آب سیب بیشتر از خود سیب موجود می باشد.

از خواص آب سیب چه می دانید؟

آشنایی با خواص آب سیب:

ما در مقاله های قبلی درباره خواص سیب سرخ و خواص سیب سبز نوشته ایم و در ادامه این مطلب به خاصیت آب سیب و فواید آن برای بدن اشاره می کنیم:

 • ویتامین ها و مواد مغذی موجود در آب سیب برای پیشگیری از ابتلا به بسیاری بیماری ها همانند سرماخوردگی مفید است.
 • آنتی اکسیدان موجود در آب سیب از بروز انواع سرطان و بیماری های قلبی جلوگیری می کند.
 • نوشیدن در حد اعتدال آب سیب برای کاهش وزن موثر است.
 • آب سیب در عملکرد بهتر مغز و افزایش قدرت درک و فهم و هوشیاری می شود.
 • برای کاهش کلسترول می توان از فواید آب سیب استفاده کرد.
 • فلاونوئید موجود در آب سیب از پیدایش بیماری آسم چلوگیری می کند.

آب سیب و اینهمه خاصیت

 • آب سیب کبد را پاکسازی می کند، PH بدن را حفظ می کند و برای تقویت دستگاه گوارش بسیار مفید است.
 • برای داشتن استخوانی سالم و قوی آب سیب بنوشید.
 • آبمیوه سیب یک راه حل مناسب برای درمان یبوست می باشد.
 • ویتامین A موجود در آب سیب برای تقویت و رفع اختلالات چشم بسیار موثر است.
 • آب سیب در سلامت و زیبایی پوست و مو هم نقش مفیدی دارد. برای درمان تورم پوست، خارش، ترک پوست و رفع چین و چروک می توان از آب سیب مصرف نمود و برای پیشگیری از ابتلا و درمان مشکلات پوست سر همانند شوره، استعمال آب سیب بر روی سر بسیار مثمر ثمر است.
 • آب سیب به افزایش سوخت و ساز بدن کمک می کند.

خاصیت های بی نظیر آب سیب در سلامت پوست و مو

بهبود کلیه ها

وجود اسید مالیک در آب سیب سبب بهبود عملکرد کلیه ها می شود، زمانی که آب میوه سیب با حجم زیادی آب ترکیب گردد موجب تحریک ادرار می شود و نمک و چربی زیادی از بدن دفع می گردد. که این محتوای قلیایی بالا منجر به تنظیم PH بدن و سم زدایی بدن می شود و به پاکسازی کبد و دفع سمموم از کبد کمک می نماید.

هر آنچه لازم است از خواص آب سیب بدانید

آب سیب برای زیبایی

همانطور که در بالا اشاره شد مصرف آب سیب به دلیل دارا بودن C و آنتی اکسیدان نقش موثری در سلامت پوست و مو دارد. آب این میوه به رفع چین و چرک پوست، بهبود آکنه و زخم های پوست و کاهش التهاب پوستی کمک می کند و با کلاژن سازی مانع از پیری پوست می گردد و نوشیدن آن همچون خواص شیر بز، گاو و شتر برای بدن می تواند در روزهای که هوا آلوده است تاثیر به سزایی داشته باشد و سبب شادابی پوست گردد. همچنین مصرف آب سیب به درخشندگی و رشد موها کمک می کند و با ریزش موی سر مقابله می کند.

آشنایی با خواص آب سیب

هیدراته شدن بدن

سیب از میوه های آب دار می باشد و در واقع ۸۸ درصد آن از آب تشکیل شده است و مصرف این میوه و یا نوشیدن آب آن می تواند برای افراد بیمار که دچار کمی آبی بدن می شوند مفید است. برخی از متخصصان کودکان مصرف آب سیب ترکیب شده با آب(به یک میزان) برای کودکان بیمار بزرگتر از یک سال که در معرض کم آبی خفیف قرار دارند اثربخش می دانند.

آب سیب و سلامت قلب

ارزش غذایی

آب سیب طبیعی حاوی ترکیبات مغذی و مفیدی می باشد که برای حفظ سلامت بدن بسیار وثر می باشد. در ۱۰۰ گرم آب طبیعی سیب ۴۶ کالری انرژی، ۱۱.۳۰گرم کربوهیدرات، ۰.۱۰ گرم پروتئین، ۰.۱۳ گرم چربی، ۸۸.۲۴ گرم آب، ۰.۲۰ گرم فیبر و ۹.۶۲ گرم قند وجود دارد و فاقد کلسترول می باشد. علاوه بر وجود این مواد معدنی، دارای ویتامین C و ویتامین های B می باشد. یک فنجان آب سیب تقریبا ۱۰% از هیدرات کربن و ۷% پتاسیم مورد نیاز روزانه بدن را فراهم می کند.

ارزش غذایی آب سیب

در نظر داشته باشید که برای بهره مندی بهتر و بیشتر از فواید آب سیب، خودتان در منزل آب این میوه را بگیرید و بنوشید. زیرا آبمیوه های آماده حاوی قند فراوانی است که برای سلامت بدن مفید نیست.

منبع : آرگا

arga