نوشیدنی ورزشی خانگی ، سالم و پر انرژی

نوشیدنی ورزشی خانگی، به ورزش‌کارانی که دنبال مواد سالم برای تأمین انرژی هستند، توصیه می‌شود.
نوشیدنی ورزشی

همۀ ورزش‌کاران دنبال راه سالمی هستند تا انرژی، آب و الکترولیت‌های از دست رفتۀ بدن را بازسازی کنند. مایعات حاوی شکر و مواد رنگ‌دهندۀ مصنوعی، نوشیدنی مفیدی برای پر کردن ذخایر بدن نیست. استفاده از نوشیدنی‌ ورزشی خانگی، گزینۀ مناسبی برای تأمین انرژی و مواد مغذی مورد‌نیاز بدن در روزهای تمرین و استراحت است.

نوشیدنی بازسازی الکترولیت‌ها

نوشیدنی ورزشی

نصف خیار و ۲ عدد لیمو را در آب‌میوه‌گیری بریزید. عصارۀ آن را با ۱/۵ لیوان آب نارگیل مخلوط کنید. این نوشیدنی را با یخ میل کنید.

نوشیدنی معروف Gatorade

نوشیدنی ورزشی

۳ فنجان آب، یک فنجان آب پرتقال، نصف فنجان آب‌لیمو، ۳ قاشق عسل و نصف قاشق چای‌خوری نمک را در مخلوط‌‌‌کن ریخته و با یخ ترکیب کنید.

نوشیدنی ورزشی DIY

زنجبیل را تکه کرده، در یک قابلمه بریزید و به آن آب اضافه کنید. بگذارید ۱۵ دقیقه آهسته بجوشد. پس از خنک شدن، مایع استویا را برای طعم به آن اضافه کرده، با عصارۀ ۳ عدد لیمو و مقدار کمی نمک دریایی مخلوط کنید.

نوشیدنی Super Energy

یک عدد پرتقال متوسط خرد شده، ۳/۴ فنجان شیر نارگیل، یک قاشق عسل، یک قاشق دانۀ تخم بذر‌کتان، کمی ماست وانیلی و نصف فنجان یخ را در همزن ریخته تا صاف شوند. سپس مصرف کنید.

نوشیدنی انرژی‌زا کاکائو و موز

نوشیدنی ورزشی

یک فنجان شیر، نصف موز رسیده، ۲ قاشق شکر و ۲ قاشق کاکائو شیرین نشده را داخل مخلوط‌کن بریزید تا مواد صاف و یکدست شوند. حالا از نوشیدن آن لذت ببرید.

نوشیدنی آب جو

۱/۴ فنجان جو، ۵ فنجان آب، ۵۰ گرم زنجبیل (پوست کنده و تکه شده)، آب و پوست ۲ عدد لیمو، ۱/۴ فنجان عسل، ۱/۲ قاشق چای‌خوری نمک.

جو و آب را داخل ظرف ریخته، ۱۵ دقیقه بجوشانید. پوست لیمو و تکه‌های زنجبیل را اضافه کرده بگذارید  ۱۵ دقیقۀ دیگر بجوشد. مایع را صاف کنید و عسل، آب‌لیمو و نمک را به آن افزوده، خوب هم بزنید تا خنک شود.

نوشیدنی انرژی‌زا توت فرنگی

نوشیدنی ورزشی

 ۲ قاشق عسل، ۱ عدد هلو بدون هسته و نصف شده، ۱ قاشق آب لیمو، نصف فنجان یخ، نصف فنجان توت فرنگی تازه یا یخ‌زده و ۳ قاشق شیر خشک بدون چربی را در مخلوط‌کن بریزید تا صاف و یکدست شده و سپس یخ را به آن اضافه کرده تا کاملاً با مواد مخلوط شود.

نوشیدنی انرژی‌زا شکلاتی

یک قاشق چای‌خوری کاکائو، ۲ قاشق چای‌خوری شکر، یک عدد تخم‌مرغ، نصف قاشق چای‌خوری وانیل و ۲ فنجان شیر را در مخلوط‌کن بریزید و پس از صاف شدن، نوش جان کنید.

نوشیدنی خرس گریزلی

۱/۳ فنجان آب‌لیمو، ۱/۴ فنجان عسل، ۱/۴ قاشق نمک، ۱/۴ قاشق جوش‌شیرین و مقداری آب را با هم مخلوط کرده، در یخچال نگهداری کنید. این نوشیدنی برای هر فعالیت که به انرژی نیاز دارد، مفید است.

منبع: wellandgood

deltapayam