انصارالله: آمریکا با یک تماس تلفنی با ریاض می‌تواند جنگ یمن را خاتمه دهد

عضو شورای سیاسی یمن وابسته به انصارالله ضمن تاکید بر عزم نیروهای مسلح این کشور برای “آزادسازی کامل کشور” گفت، در صورت ادامه تجاوزات و محاصره، صدها هدف حیاتی و حساس در عمق عربستان برای آنها وجود دارد.

به گزارش ایسنا، سلطان السامعی، یکی از اعضای شورای سیاسی یمن در مصاحبه‌ با شبکه المیادین لبنان گفت که تصمیم آزادسازی مأرب توسط رهبری در صنعا گرفته شده است.

وی ضمن پیش بینی اینکه روزهای آتی در تعیین تکلیف درگیری‌ها در مأرب تعیین کننده باشد، افزود: پس از آزادی مأرب، استان حضرموت و شبوه و سپس سایر استان‌های تحت اشغال متجاوزان مقصد جدید نیروهای یمنی هستند. این در شرایطی است که ائتلاف سعودی در جنگ چیزی جز ذلت کسب نکرده و هیبت عربستان و متحدان آن در هم شکسته است.

السامعی با تاکید بر اینکه ایالات متحده، عربستان سعودی را گرفتار تجاوز علیه یمن کرده است، گفت، نیروهای مسلح یمن در صورت ادامه تجاوز و محاصره صدها هدف حیاتی در عمق عربستان دارند.

وی با زیر سوال بردن قصد ایالات متحده برای متوقف کردن جنگ گفت که واشنگتن اگر می‌خواهد جنگ را متوقف کند، فقط از طریق یک تماس تلفنی با عربستان سعودی می‌تواند این کار را انجام دهد.

وی تاکید کرد که گزینه یمنی‌ها چیزی نیست جز ادامه دفاع از مردم و میهن.

السامعی ادامه داد: ما مصمم هستیم نیروهای ائتلاف سعودی را از همه استان‌های یمن خارج کنیم. جدای از روند مذاکرات، آزاد سازی هر وجب از خاک یمن یک وظیفه ملی و دینی است.

انتهای پیام

خبرگزاری ایسنا