اعلام آمادگی صنعت آب و برق برای مقابله سیلاب و طوفان

مدیرکل مدیریت بحران وزارت نیرو گفت: درپی باد و طوفان روز گذشته خسارت چندانی به تاسیسات آب و برق وارد نشد، اما آمادگی کامل برای مقابله با هرگونه حادثه را داریم.

میثم جعفرزاده در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه باد و طوفان تاکنون خسارت چندانی را به تاسیسات آب و برق وارد نکرده است، اظهار کرد: در ایام نوروز که حساسیت ها بیشتر است، تمهیداتی را درنظر گرفته ایم که حدود ٥٠٠٠ نفر نیروی عملیاتی در قالب ١٥٠٠ تیم سه نفره با تجهیزات و امکانات در حالت آماده باش قرار بگیرند.

وی با تاکید بر اینکه این تیم ها به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی هستند، تصریح کرد: به غیر از این استان هایی که برای سیلاب هشدار دریافت کردند آمادگی بیشتری داریم.

مدیرکل مدیریت بحران وزارت نیرو افزود: فضای ایام نوروز شرایط ویژه تری است به همین دلیل تیم های عملیاتی را تجهیز کردیم و این موضوع نیز ارتباطی با باد و طوفان اخیر ندارد.

جعفرزاده با بیان اینکه در حال حاضر به صورت پراکنده شاهد باد و طوفان و آسیب های جزئی به تسیسات برق بودیم که در سریع ترین زمان نیز برطرف شد، تصریح کرد: سیلاب هنوز وقوع جدی نداشتیم اما آمادگی کامل برای مقابله با حوادث احتمالی وجود دارد.

انتهای پیام

خبرگزاری ایسنا