احتمالا با تاخیر 2 هفته‌ای به پیک می‌رسیم/ تزریق بیش از 10 هزار دُز “واکسن کرونا” در کرمانشاه

ایسنا/کرمانشاه رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به افزایش روزافزون کرونا در استان گفت: نسبت به استانهای همجوار اوضاع بهتری داریم، اما این احتمال هست که با این روند با تاخیر دو هفته ای به پیک برسیم.

دکتر محمودرضا مرادی در جلسه امروز(اول اردیبهشت) ستاد مدیریت و مقابله با کرونای استان کرمانشاه، تعداد بستری های حال حاضر مراکز درمانی استان را ۸۶۰ نفر اعلام و تصریح کرد: از این تعداد ۱۴۴ نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری بوده که حال ۲۹ نفر آنها وخیم است.

وی افزود: علی رغم افزایش چشمگیر تعداد مبتلایان و بستری های کرونا در استان، اما همچنان وضعیت استان نسبت به سایر استانهای همجوار بهتر است.

مرادی گفت: در این شرایط این امکان وجود دارد که پیک کرونا در استان با تاخیر صورت گیرد و با تاخیر دو هفته ای شاهد اوج گیری کرونا در استان باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهار کرد: این امکان وجود دارد در دو هفته آینده وضعیت بدتر شود.

مرادی گفت: همه باید پای کار بیایند و کمک کنند که تعداد بستری ها بالای ۱۵۰۰ نفر نرود، چرا که در اینصورت در بحث درمان از جمله تامین اکسیژن و نیروی انسانی و… دچار مشکل می‌شویم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تاکید کرد: راه کنترل کرونا راه بیمارستانی نیست و باید از طریق پیشگیری با این بیماری مقابله کرد.

مرادی در ادامه با اشاره به وضعیت نامناسب رعایت پروتکل های بهداشتی درسطح جامعه گفت: متاسفانه وضعیت بازارها و شلوغی خیابان ها اصلا نشان نمی دهد که در وضعیت قرمز هستیم و این بی توجهی ها می تواند در هفته های آتی وضع را بدتر کند.

این مسئول گفت: صحبت هایی صورت گرفته تا از نیروهای بسیج برای اقناع سازی مردم در سطح جامعه کمک گرفته شود و توزیع ماسک صورت گیرد.

مرادی همچنین از پیگیری برای راه اندازی سه مرکز ۱۶ ساعته دیگر در سطح کرمانشاه جهت دسترسی بیشتر مردم برای انجام تست و غربالگری خبر داد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی در ادامه اشاره ای هم به برنامه واکسیناسیون کرونا در استان داشت و با بیان اینکه تاکنون 10 هزار و 300 دُز واکسن در استان تزریق شده گفت: محموله جدیدی هم به تازگی به استان تحویل شده که با اولویت کادر بهداشت و درمان تزریق می شود.

وی افزود: محموله جدید کرونا 15 هزار و 700 دُز است که بر اساس اولویت هایی که وزارت بهداشت تعیین کرده تزریق می شود.

مرادی با بیان اینکه واکسیناسیون کادر بهداشت و درمان در حال انجام است، گفت: واکسیناسیون سالمندان هم در حال انجام است و واکسیناسیون جانبازان بالای 50 درصد را هم شروع می کنیم و بعد از اینها اولویت با بیماران خاص است.

انتهای پیام

خبرگزاری ایسنا