نسخه جدید تلگرام با «محدودیت کمتر» در خارج از گوگل پلی منتشر شد

در ماه‌های اخیر، دنیاگیری ویروس کرونا نیاز به پلتفرم‌های ارتباطی را بیش‌ازپیش افزایش داد و اتفاقاتی دیگر نظیر قوانین حریم خصوصی واتساپ دست‌به‌دست هم داد و باعث شد تعداد کاربران تلگرام (Telegram) به بیشترین حد برسد. تلگرام جزو پیام‌رسان‌های محبوب دنیا است و هرازگاهی با به‌روزرسانی جدید میزبان قابلیتی کاربردی می‌شود و با همین به‌روزرسانی‌ها در تلاش است کاربران را در پلتفرم خود نگه دارد.

براساس گزارش Somag News، اخیرا نسخه‌ی جدیدی از تلگرام منتشر شده است که در گوگل پلی استور در‌دسترس قرار نمی‌گیرد. به‌ادعای Somag News تلگرام گفته است نسخه‌ی جدید پیام‌رسانش برای گوشی‌های اندرویدی محدودیت‌های کمتری دارد. به‌نوشته‌ی Android Authority، این نسخه از‌طریق وب‌سایت رسمی تلگرام به‌روزرسانی خودکار را دریافت خواهد کرد.

مقاله‌ی مرتبط:

  • آموزش حذف خودکار پیام‌ در تلگرام
  • آموزش نصب و کار با کلاب هاوس

تاکنون، تلگرام نگفته است که چه هدفی از انتشار نسخه‌‌ای جدید از پیام‌رسانش با محدودیت کمتر دارد؛ اما بنابر گمانه‌زنی‌ها، این نسخه‌ی تلگرام کانال‌هایی را مسدود نمی‌کند که محتوای ناقض کپی‌رایت دارند و معمولا به گروه‌های نفرت‌افکن مرتبط‌اند یا کانال‌هایی که دولت‌ها سانسورشان نمی‌کند. 

به‌ادعای کاربران ردیت، کانال‌های ناقض کپی‌رایت در داخل نسخه‌ی تلگرام منتشرشده در گوگل پلی استور یافت نمی‌شوند. کاربری در ردیت پستی منتشر کرده تا کانالی را نشان دهد که در نسخه‌ی گوگل پلی تلگرام دردسترس نیست‌. در پیغامی که روی نسخه‌ی پلی استور تلگرام می‌آید، گفته می‌شود: «متأسفانه این کانال روی اپلیکیشن‌هایی از تلگرام خارج از دسترس است که از‌طریق گوگلی پلی استور دانلود می‌شوند.» 

ازاین‌رو، احتمال دارد تلگرام تصمیم گرفته باشد در قالب نسخه‌ای که در پلی استور منتشر نمی‌شود، دسترسی به کانال‌های یادشده را ممکن کند. بررسی‌ها نشان می‌دهد تلگرام یکی از پلتفرم‌های بزرگ ناقض کپی‌رایت در دنیا است. 

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره‌ی این خبر چیست؟


هواوی اپلیکیشن My Huawei را در اپ گالری منتشر کرد
نسخه‌ جدید اپلیکیشن نوبیتکس منتشر شد
فروشگاه نرم‌افزار مایکروسافت در آستانه‌ی تغییرات اساسی
AMD قابلیت Link 4 را با تغییرات کاربردی منتشر کرد
قابلیت هایبرنیت خودکار اپلیکیشن‌ها در اندروید 12 دیده شد

  • اندروید
  • گوگل پلی
  • نرم افزار و اپلیکیشنzoomit