تخریب کاروانسرای ثبتی در بافت تاریخی یزد تکذیب شد

ایسنا/یزد معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یزد گفت: تخریب صورت گرفته در بافت تاریخی یزد مربوط به مغازه مجاور کاروانسرای ثبتی ابوالقاسم بوده است.

«علی‌اصغر صمدیانی» در خصوص خبر منتشر شده در شبکه‌های مجازی در خصوص تخریب کاروانسرای ثبتی واقع در بافت تاریخی یزد توضیحاتی ارائه داد.

وی گفت: روز شنبه چهارم اردیبهشت‌ماه، خبر و تصاویری در خصوص تخریب کاروانسرای قاجاری در محله پنبه کاران یزد، در شبکه‌های مجازی منتشرشده که طی بررسی به‌عمل‌آمده مشخص شد، فضای تخریب شده مربوط به مغازه خشتی جنب کاروانسرای ابوالقاسم بوده است.

معاون میراث فرهنگی استان با اشاره به این که این مغازه دارای مالک خصوصی است، افزود: به علت آسیب دیدگی و ترک‌های سازه ای بنا در معرض تخریب قرار گرفته است. همچنین از سوی شهرداری منطقه بافت تاریخی هم به مالک نسبت به رفع خطر اخطار صادر شده بود.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی یزد، صمدیانی افزود: از کلیه خبرنگاران، مدیران کانال‌ها و صفحات در رسانه‌های اجتماعی درخواست می‌شود به‌ منظور پیشگیری از انتشار اخبار کذب و بی‌اساس در رسانه‌ها، نسبت به بررسی صحت خبر توجه کافی داشته باشند.

انتهای پیام

خبرگزاری ایسنا