انتقام‌گیری به سبک استقلال/ آبی‌ها، ذوب‌آهن را در جام حذفی کنار زدند

دیدار استقلال و ذوب‌آهن در مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های جام حذفی با پیروزی ۲ بر یک شاگردان فرهاد مجیدی به پایان رسید.

به گزارش ایسنا، در جریان مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های جام حذفی، دو تیم استقلال و ذوب‌آهن به مصاف هم رفتند که این بازی در پایان با برتری ۲ بر یک آبی‌پوشان پایتخت پایان یافت.

برای استقلال، فرشید اسماعیلی در دقایق ۵۵ و ۶۶ گلزنی کرد و تک گل ذوب‌آهن را دارکو بیدوف در دقیقه ۶۳ به ثبت رساند.

با این نتیجه استقلال موفق شد به مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های جام حذفی صعود کند و به نوعی انتقام شکست بازی پیش مقابل این تیم را در لیگ برتر بگیرد.

نیمه اول

ذوب آهن بازی را بهتر از استقلال شروع کرد و حملات پراکنده‌ای روی دروازه آبی‌های پایتخت داشت. آن‌ها حتی در دقیقه ۱۰ شانس این را داشتند که روی یک پرتاب بلند توپ به گل برسند اما مهاجمان این تیم مقابل دروازه استقلال نتوانستند به توپ ضربه بزنند. با نزدیک شدن به میانه‌های نیمه نخست، بازی به تعادل کشیده شد و دو تیم حملات نصفه‌ونیمه‌ای روی دروازه یکدگیر داشتند. البته نکته مشهود در این دقایق بازی، خطاهای پرتعداد بازیکنان دو تیم به خصوص ذوبی‌ها بود.

در ادامه دوباره دقایقی بازی در اختیار ذوب آهن قرار گرفت و شاگردان مجتبی حسینی شانس گل‌زنی با استفاده از شوت‌های از راه دور را داشتند اما شوت‌های آن‌ها کم جان بود و به راحتی در اختیار حسینی حسینی قرار گرفت. البته در دقیقه ۲۴ میلاد جهانی شانس بالای گل‌زنی داشت که ضربه او به مدافعان استقلال برخورد کرد و به بیرون رفت.

شاگردان فرهاد مجیدی در ۱۰ دقیقه پایانی کمی به خودشان آمدند و توانستند به روی دروازه ذوب آهن فشار بیاورند اما تنها صحنه‌ای که از سد مدافعان سفید پوش عبور کردند، ارسال محمد نادری در موقعیت آفساید به فرشید اسماعیلی رسید که شوت اسماعیلی را هم شهاب گردان به زیبایی دفع کرد. در نهایت هم نمایش فیزیکی دو تیم در نیمه نخست نتیجه‌ای نداشت و بازی در این نیمه با تساوی بدون گل به پایان رسید.

نیمه دوم

در دقایق ابتدایی نیمه دوم، توپ بیش‌تر در میانه میدان در جریان بود و دو تیم با کنترل توپ و میدان قصد داشتند در نیمه زمین یکدیگر موقعیت‌هایی را برای خود به وجود بیاورند.

در دقیقه ۵۵، تلاش آبی‌ها به نتیجه رسید و استقلال موفق شد گل اول را به ثمر برساند. روی توپ‌گیری مهدی قایدی در سمت چپ نیمه زمین ذوب‌آهن، تیم استقلال یک فرصت بسیار عالی در محوطه جریمه حریف به دست‌ آورد و فرشید اسماعیلی در شش قدم، روی پاس قایدی موفق شد گل اول تیمش را به ثمر برساند.

استقلال در دقیقه ۶۳ روی یک اشتباه بزرگ گل تساوی را دریافت کرد. سید حسین حسینی، دروازه‌بان استقلال روی یک دفع نامطمئن، دارکو بیدوف را در محوطه جریمه آبی‌ها صاحب موقعیت کرد و این بازیکن موفق شد بازی را به تساوی بکشاند.

شاگردان فرهاد مجیدی ۲ دقیقه بعد گل دوم خود را به ثمر رساندند. استقلال روی یک حرکتی ترکیبی در محوطه جریمه ذوب‌آهن فرصتی عالی برای خود خلق کرد و فرشید اسماعلیی با یک ضربه بغل پا، موفق شد بار دیگر استقلال را در این بازی پیش بیندازد.

آبی‌پوشان پس از زدن گل برتری، چند موقعیت نصفه و نیمه برای خود ایجاد کردند اما فرصت‌های پیش آمده نتوانست باعث بیشتر شدن اختلاف نتیجه شود.

مهدی قایدی در دقیقه ۷۳ بازی، روی یک فرار خوب و در مصاف تک به تک با دروازه‌بان، صاحب یک فرصت خوب شد اما ضربه او با واکنش شهاب گردان همراه شد.

فرشید اسماعیلی رو یک حرکت ترکیبی خوب، فرصت هت‌تریک داشت اما ضربه این بازیکن در نزدیکی محوطه جریمه ذوب‌آهن با اختلافی کم از کنار دروازه حریف به بیرون رفت.

بازی در ادامه شکل درگیرانه‌ای به خود گرفت و در این بین برخی از بازیکنان زمین، احساس ناراحتی کردند و باعث شد دقایقی بازی متوقف شود.

در پایان تلاش ذوب‌آهن برای زدن گل تساوی ثمری نداشت تا این بازی در پایان با برتری ۲ بر یک استقلال به پایان برسد و آبی‌پوشان موفق شوند با پیروزی مقابل شاگردان مجتبی حسینی جواز حضور در مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های جام حذفی را به دست آورند.

ترکیب استقلال: سید حسین حسینی، سیاوش یزدانی، عارف غلامی، محمد حسین مرادمند، مسعود ریگی، مهدی مهدی‌پور، فرشید اسماعیلی (دقیهق ۸۲- آرمان رمضانی)، وریا غفوری، محمد نادری، مهدی قایدی (دقیقه ۸۲- بابک مرادی) و ارسلان مطهری (دقیقه ۶۰- آرش رضاوند)

ترکیب ذوب‌آهن: شهاب‌الدین گردان، وحید محمدزاده، عبدالله حسینی، میلاد جهانی، محمد پناهی، دارکو بیدوف، محمد قریشی (دقیقه ۷۶- پیمان رنجبری)، سینا اسد بیگی، فرشاد محمدی مهر، محمد سلطانی مهر و علی خدادادی (دقیقه ۷۶- مهرداد قنبری)

انتهای پیام

خبرگزاری ایسنا