شناسایی و تحویل قاتل دو محیطبان زنجانی به مراجع قضایی

ایسنا/زنجان ‌رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: قاتل دو محیط‌بان شهید زنجانی توسط پلیس آگاهی استان زنجان شناسایی و تحویل مراجع قضایی شد.

سرهنگ کارآگاه جعفر رحمتی در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با شناسایی قاتل دو محیط‌بان شهید زنجانی، اظهار کرد: در جریان پرونده قتل دو محیط‌بان زنجانی، چندین متهم از سوی پلیس آگاهی استان زنجان برای بازجویی و بررسی‌های لازم دستگیر شدند که پس از انجام تحقیقات خاص به عمل آمده و مشخص شدن زوایای پنهان آن، یک شکارچی به عنوان عامل اصلی قتل شناسایی و تحویل دادسرا شد.

وی در رابطه با انگیزه قتل دو محیط‌بان زنجانی، افزود: انگیزه قاتل برای کشتن دو محیط‌بان زنجانی، داشتن اسحله غیرمجاز، شکار غیرمجاز و ترس از مجازات بوده است.

این مسئول، از مصادره کردن اسحله غیرمجاز قاتل دو محیط‌بان زنجانی خبر داد و تصریح کرد: قاتل، سابقه کیفری نداشته ولی سابقه شکار غیرمجاز داشته است.

گفتنی است، روز ۱۶ فروردین‌ماه ساعت ۱۸:۳۰ دو محیط‌بان به نام‌های مهدی مجلل و میکائیل هاشمی، در منطقه فیله‌خاصه به سرنشینان یک دستگاه نیسان مشکوک می‌شوند که اقدام به تعقیب این افراد که در حال شکار غیرمجاز بودند، می‌کنند.

در ادامه تعقیب و گریز، خودروی شکارچیان غیرمجاز وارد مسیر فرعی شده و تعقیب یک ساعت ادامه داشته که از ساعت ۱۹:۳۰ ارتباط محیط‌بانان با مرکز قطع می‌شود که بلافاصله نیروها وارد عمل می‌شوند که با تاریک شدن هوا جست‌وجوها به نتیجه نمی‌رسد.

متاسفانه صبح روز ۱۷ فروردین‌ماه پیکر این دو شهید در کنار خودروی خود پیدا شد که شکارچیان، آن‌ها را با تیر جنگی به شهادت رسانده بودند.

انتهای پیام

خبرگزاری ایسنا