مجید واشقانی: بازیگری پژمان جمشیدی از فوتبالش هم بهتر است

مجید واشقانی که همزمان در حوزه های اجرا و بازیگری فعال است، مجری گری را کاری بسیار دشواری می داند و یادآور می شود که یک مجری برای اینکه در دل مردم بنشیند، نیازمند به کارگیری ابزار یا همان اطلاعات و کلماتی است که از دانش بالای او نشأت می گیرد.

به گزارش ایسنا، واشقانی همچنین در زمینه اجرا توضیح داد: مجری علاوه بر اینکه باید خودش باشد و اینکه چقدر این خود فرد بودن، به دل مردم می نشیند، باید از دانش کافی برخوردار باشد. مجری گری فرای بازیگری دانش می خواهد؛ و این دانش به لحاظ اطلاعات و کلماتی است که از طریق مطالعه به دست می آید و البته خیلی از مجریانمان این ویژگی را ندارند.

او در پاسخ به اینکه آیا حضور همزمان در اجرا و بازیگری را برای خود یک ریسک تلقی نمی کند؟ توضیح داد: من هیچ گونه مشکلی ندارم با اینکه که اگر کسی توانایی انجام کاری را دارد، علاوه بر تخصص اصلی خود انجام دهد. در حال حاضر بازیگران بزرگی در دنیا داریم که همزمان کار اجرا هم انجام می دهند.

واشقانی در این زمینه به ایفای نقش پژمان جمشیدی در فیلم ها و سریال ها، در مقام یک بازیکن فوتبال اشاره کرد و گفت: حتی بازیگری پژمان جمشیدی از از فوتبالش هم بهتر است؛ این چه ایرادی دارد. اگر فرد توانایی آن را داشته باشد. البته هنوز هم این معادلات هست که می گویند بازیگر نباید همزمان با تخصص اصلی خود، کار اجرا هم انجام دهد یا بالعکس؛ چراکه در ذهنیت تماشاگر تاثیر می گذارد، اما به نظر من این اتفاق صدمه ای نمی زند، به شرط اینکه به کاری که انجام می دهید، واقف باشید و علمش را داشته باشید.
ضمن اینکه تعداد انگشت شماری از سوپراستارهای ما در سینما، از حوزه اجرا و بازیگری در تلویزیون، وارد سینما نشده اند.

او درباره انتقادهایی که بعضا به اجرای بازیگران وارد می شود، هم تصریح کرد: در این مورد، مشکل از تهیه کننده هاست که گاهی بلد نیستند درست انتخاب کنند. فردی که نمی دانند توانایی اجرا دارد یا خیر، به صرف اینکه دیده شده، در مقام مجری می آورند و او نمی تواند اجرا کند و برنامه با سر به زمین می خورد.

بازیگر سریال «از سرنوشت» با اعلام ساخت سری چهارم این مجموعه و اینکه چند ماه از ساخت آن باقی مانده است، درباره این سریال توضیح داد: در فصل جدید همان تیم قبلی به همراه چند بازیگر جدید مشغول کار هستند و  حتی از سه فصل قبل جذاب تر است.

او دلایل اقبال مردم به سریال «از سرنوشت» را قصه گو بودن دانست و افزود: این قصه گو بودن را مردم دوست دارند. «از سرنوشت» در سه فصل قبل توانست به مردم قصه بگوید بدون اینکه درجا برند و الان هم دارد به مردم قصه می گوید و از این باب استقبال بسیار از آن شده است.

بازیگر مجموعه های «انقلاب زیبا»، «ماتادور» و «میکاییل» که به نوعی در ایفای نقش پلیس در سریال های تلویزیونی رکورددار محسوب می شود، درباره دلایل تفاوت این نقش ها با هم گفت: اگر با سریالی همکاری کنی که خوب باشد و از متن خوبی برخوردار باشد، شخصیتی که ایفا می کنی هم دیده می‌شود. در حال حاضر در فیلم ها و سریای هایمان به شدت از نداشتن فیلمنامه خوب رنج می بریم.

مجری برنامه «نوروز فوتبالی» که در برنامه «درجه یک» شبکه اول حاضر شده بود، درباره بازی امروز تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل عراق با آرزوی موفقیت برای تیم ایران، همچنین گفت: عراق تیم خطرناکی است و بسیار مقابل ایران باانگیزه بازی می کنند.

انتهای پیام

خبرگزاری ایسنا