آموزش جامع ساخت شماره مجازی ؛ از کاربرد تا برنامه های ساخت شماره مجازی

در دنیای امروز، تقریبا هر فردی نیاز به داشتن حساب‌های متعدد در فضای مجازی دارد. اپلیکیشن‌های مختلفی هستند که برای دسترسی به ویژگی‌های مختلف آن‌ها، به ساختن حساب‌ کاربری نیازمندیم؛ اما افرادی هستند که دوست ندارند اطلاعات شخصی آن‌ها، از جمله شماره تلفن همراه، فاش شود. در این حالت، می‌توانید از شماره مجازی استفاده کنید. اگر جزو آن دسته هستید، در مقاله امروز به شما روشی آموزش داده می‌شود که می‌توانید بدون وارد کردن شماره واقعی خود، در وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف ثبت نام و از امکانات آن‌ها استفاده کنید.


فهرست:

 • شماره مجازی چیست؟
 • مزایای استفاده از شماره مجازی
 • چرا باید از شماره مجازی استفاده کنیم؟
 • شماره مجازی چگونه کار می‌کند
 • موارد استفاده از شماره مجازی
 • تفاوت بین شماره مجازی و معمولی
 • ساخت شماره مجازی
 • خرید شماره مجازی
 • برنامه ساخت شماره مجازی (رایگان و پولی)
 • شماره مجازی اپل آی‌دی
 •  شماره مجازی تلگرام
 • ساخت شماره مجازی واتساپ
 • سخن پایانی

شماره مجازی چیست؟

شماره مجازی شماره‌ای است که محدود به یک مکان ثابت نیست. از شماره‌های مجازی می‌توان برای برقراری یا دریافت تماس با هر دستگاهی از جمله تلفن‌ همراه یا تلفن‌ نرم‌افزاری استفاده کرد. این گزینه برای کارمندان در اداره یا کسانی که در خانه کار می‌کنند بسیار مناسب است. در حال حاضر کاربران عمومی از شماره‌ مجازی برای ساخت حساب کاربری استفاده می‌کنند.

می‌توانید انتخاب کنید کدام دستگاه‌ها از شماره مجازی تماس بگیرند و در صورت لزوم آن‌ها را تغییر بدهید؛ این قابلیت مرهون انعطاف‌پذیری شماره مجازی است که باعث افزایش سطح ناشناس ماندن کاربر در مقایسه با تلفن ثابت می‌شود.

در چند سال اخیر، شماره تلفن‌های مجازی محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند. مشاغل، صرف نظر از اینکه دفاتر آن‌ها در کجا واقع شده است، از شماره‌های مجازی برای پذیرش تماس مشتریان در سراسر جهان استفاده می‌کنند. این فناوری به آن‌ها خطوط ارتباطی یکسانی با مشتریانشان می‌دهد. روشی برای تمایز بین شماره تلفن مجازی و استاندارد وجود ندارد.

مزایای استفاده از شماره مجازی

دلایل زیادی برای استفاده از شماره مجازی وجود دارد؛ اما در این بخش تنها مهم‌ترین آن‌ها ذکر شده است:

دسترسی به شماره تلفن در هر جایی که هستید

شماره‌های مجازی به شما امکان می‌دهند از هر مکانی پاسخگو باشید. برای مثال، فرض کنید از شماره مجازی برای کسب‌وکار خود استفاده کرده‌اید اما اکنون در محل کار حضور ندارید؛ این فناوری به شما اجازه می‌دهد حتی از داخل خانه پاسخگو باشید و با مشتریان ارتباط برقرار کنید.

ایجاد اعتماد و کاهش هزینه

شماره‌ مجازی به دلیل استفاده از بستر اینترنت برای برقراری ارتباط، در کاهش هزینه‌ها کمک می‌کند. در گذشته باید برای برقراری تماس از راه دور هزینه اضافه پرداخت می‌کردید؛ اما اکنون دیگر نیازی به این کار نیست. همچنین این فناوری می‌تواند باعث افزایش اعتماد مشتریان به کسب‌وکار شما شود.

شماره مجازی

حرفه‌ای‌تر به نظر رسیدن

مطمئنا هیچکس دوست ندارد غیر حرفه‌ای به نظر برسد. اگر در کسب‌وکار خود از شماره معمولی، آدرس Gmail یا هر چیزی شبیه آن‌ها استفاده کنید، غیر حرفه‌ای به نظر می‌رسید. شماره‌های مجازی به مشاغل امکان می‌دهند که برای بخش‌های مختلف مانند خدمات مشتری، پشتیبانی اصلی یا پشتیبانی فنی، شماره تلفن‌های متعددی ایجاد کنند که نشانه حرفه‌ای بودن است.

انعطاف‌پذیری شماره مجازی

از شماره مجازی در هر جای دنیا می‌توان استفاده کرد. همه کاربران شماره‌های مجازی این امکان را دارند که از طریق اپلیکیشنی در گوشی هوشمند خود تماس تلفنی برقرار کنند. همین امکانات جذاب است که انعطاف‌پذیری شماره مجازی را بالاتر می‌برد.

شماره تلفن‌های متعدد

سیستم‌های تلفن مجازی به شما امکان می‌دهند بیش از یک شماره تلفن داشته باشید. حتی می‌توانید با استفاده از آن در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید. گاهی برای کسب‌وکار نیازمند تلفن‌های متعدد هستید که به بخش‌های مختلف متصل شوند؛ با استفاده از شماره‌ مجازی به‌راحتی و ارزان به این قابلیت دسترسی پیدا می‌کنید.

مقاله‌های مرتبط:

 • آموزش استفاده از شماره‌ مجازی برای ثبت‌ نام در اپلیکیشن‌ های پیام‌رسان و اجتماعی
 • آموزش ساخت Apple ID رایگان با گوشی یا کامپیوتر

چرا باید از شماره مجازی استفاده کنیم؟

اکنون که درباره ماهیت کلی شماره مجازی و مزایای آن صحبت کردیم، زمان آن فرارسیده است که متوجه شویم اصلا چرا باید از شماره مجازی استفاده کنیم. برای جواب دادن به این سؤال، موارد مختلفی وجود دارد که در ادامه به دو مورد از آن‌ها اشاره شده است.

حریم خصوصی

مهم‌ترین دلیل برای استفاده از شماره مجازی، حفظ حریم خصوصی و افزایش امنیت است. بسیاری از اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌های مختلف برای ورود کاربر، شماره تلفن آن‌ها را در خواست می‌کنند. پیام‌رسان‌ها یکی از مواردی هستند که برای ارائه خدمات، به شماره کاربر نیاز دارند؛ متأسفانه برخی از این پلتفرم‌ها، مانند واتساپ، شماره اصلی فرد را به دیگران نشان می‌دهند و این مسئله حریم خصوصی را زیر سؤال می‌برد.

همچنین وب‌سایت‌هایی وجود دارند که برای ثبت نام، به شماره نیاز دارند. ممکن است در گشت‌وگذار اینترنتی خود به وب‌سایت‌های کلاهبردار که پس از ثبت نام شماره کاربر را در اختیار افراد دیگر قرار می‌دهند برخورد کنید. در نتیجه بهتر است از شماره مجازی برای ورود به آن‌ها استفاده کرد.

داشتن چند اکانت مختلف

ممکن است صاحب کسب‌وکار باشید و برای ارتباط با مشتریان نیاز به داشتن حسابی به غیر از حساب اصلی خود دارید. در این لحظه است که شماره مجازی به کمک می‌آید. بدین شکل دیگر نیازی نیست با استفاده از شماره شخصی خود به مشتریان پیام بدهید و اطلاعات خود را افشا کنید.

شماره مجازی

شماره مجازی چگونه کار می‌کند

شماره‌های مجازی به سیم‌کارت یا آدرس فیزیکی نیاز ندارند و از فناوری ایمن اینترنت برای برقراری تماس تلفنی واقعی بین مردم استفاده می‌کنند. در عوض، شماره‌های مجازی از طریق پروتکل Voice Over Internetا(VoIP) تماس را دریافت می‌کنند؛ این همان فناوری است که برای برقراری تماس و ارسال پیام از طریق اپلیکیشن‌هایی مانند iMessage، واتساپ یا Google Voice استفاده می‌شود.

موارد استفاده از شماره مجازی

موارد متعددی برای استفاده از شماره مجازی وجود دارد که در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها اشاره شده است:

شماره تلفن کسب‌وکار

همان‌طور که پیش‌تر توضیح داده شد، می‌توان از شماره مجازی در ارتباط‌گیری بهتر با مشتری استفاده کرد. این روش آسان، کم‌هزینه، ایمن و منعطف است.

ساخت حساب‌ کاربری

می‌توان با استفاده از شماره مجازی، در اپلیکیشن‌ها و پیام‌رسان‌هایی که برای ورود به شماره شخص نیاز دارند، حساب کاربری ساخت. از این طریق دیگر نیازی نیست نگران امنیت شماره تلفن واقعی خود باشید. در ایران بسیاری از کاربران برای ورود به حساب‌های تگرام، واتساپ و اپل آی‌دی خود از شماره‌ی مجازی استفاده می‌کنند.

ثبت نام در وب‌سایت‌

مانند گزینه قبلی، بعضی از وب‌سایت‌ها برای ارائه خدمات به اطلاعات شخصی کاربر از جمله شماره تلفن او نیاز دارند. شماره مجازی می‌تواند راه‌ حل مناسب و ایمنی برای استفاده از خدمات آن وب‌سایت‌ها بدون فاش کردن اطلاعات اصلی باشد.

تفاوت شماره مجازی و معمولی

میلیون‌ها شماره تلفن وجود دارد که می‌توانید از بین‌ آن‌ها انتخاب کنید. آن‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند:

 • شماره مجازی
 • شماره معمولی

اما تفاوت این دو چیست و چگونه می‌توان تصمیم گرفت کدام یک می‌تواند کاربری بهتری برای ما داشته باشد؟

بیایید با شماره تلفن‌های معمولی شروع کنیم. شماره تلفن‌های سنتی معمولاً توسط شرکت تلفن محلی نصب و ارائه می‌شود. شرکت‌های تلفن معمولاً خطوط تلفن را به آدرس خیابان محل نصب آن اختصاص می‌دهند. تلفن سنتی نیاز به خطوط تلفن دارد که در سراسر ساختمان هستند. نصب خطوط مخابراتی همیشه آسان و عملی نیست.

شماره مجازی

اما شماره مجازی به مکان محدود نیست. این فناوری برای کاربران خود در مکان‌های مختلف کارایی دارد؛ زیرا از PBX ابری مشترکی برخوردار است؛ در نتیجه اصلی‌ترین تفاوت این دو در دسترسی و امکاناتی است که قادر به ارائه آن هستند.

ساخت شماره مجازی

پیش از هر آموزشی، باید این مسئله را بدانید که برای ساخت شماره مجازی دو حالت کلی وجود دارد که یکی رایگان و دیگری پولی است. هر کدام از این دو دسته می‌توانند امکانات خوبی ارائه بدهند و باید بنا به نیاز خود یکی را انتخاب کنید.

برای اینکار روش‌های مختلفی وجود دارد که اصلی‌ترین آ‌ن‌ها خرید شماره مجازی از طریق وب‌سایت‌های ارائه دهنده خدمات و استفاده از اپلیکیشن‌های ساخت شماره مجازی است. در این مقاله این دو روش به‌طور کامل و با معرفی سرویس‌های متعدد آموزش داده می‌شود. به‌طور کلی ساخت شماره مجازی برای تأیید هویت حساب‌های کاربری اپلیکیشن‌ها، وب‌سایت‌ها و پیام‌رسان‌های مختلف از جمله تلگرام و واتساپ مورد استفاده می‌گیرد.

در ادامه مقاله، وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌هایی معرفی شده‌اند که می‌توان به وسیله آن‌ها شماره مجازی ساخت.

خرید شماره مجازی

یکی دیگر از روش‌های دستیابی به شماره مجازی، خرید آن است. در حال حاضر وب‌سایت‌های متعددی وجود دارند که در حوزه ساخت و فروش شماره‌ی مجازی کار می‌کنند. این مراکز بنا به نیاز شما خدمات مختلفی در زمینه شماره‌های مجازی ارائه می‌کنند. برای مثال اگر قصد استفاده از شماره مجازی برای تنها یک سرویس داشته باشید، می‌توانید به خدمات شماره عادی مراجعه کنید. در ادامه چند نمونه از وب‌سایت‌های ارائه دهنده خدمات مربوط به شماره مجازی به‌صورت خلاصه معرفی شده است.

۱- Virtualphone

یکی از ارائه‌دهندگان قدرتمند شماره مجازی، Virtualphone است که می‌تواند در محیطی ساده و کاربرپسند، خدمات خود را ارائه بدهد. برای دسترسی به اطلاعات کامل مربوط به شماره‌های مجازی این شرکت، باید در آن ثبت نام کنید. اما به‌طور کلی، خدمات آن شامل شماره‌های یک‌‌ساله می‌شود و کاربران می‌توانند از آن‌ها در ۱۵۰ برنامه مختلف استفاده کنند. دامنه قیمت شماره‌های مجازی بنا به درخواست مشتری، از ۲ تا ۳۰ دلار است. 

ارائه دهندگان شماره مجازی

۲- RingCentral

RingCentral نام دیگری است که در بین ارائه‌دهندگان خدمات شماره مجازی زیاد به چشم می‌خورد. این شرکت پیشنهادهای خوبی برای مشاغل کوچک و بزرگ ارائه می‌دهد؛ بنابراین می‌توانید ویژگی‌هایی که برای نیازهای شغلی شما مهم هستند دریافت کنید. مشاغل کوچک استفاده از RingCentral را آسان می‌دانند. در واقع ما می‌توانید در عرض چند دقیقه همه موارد لازم را فعال کنید. در صورت داشتن هرگونه سؤال، به پشتیبانی مشتری ۲۴ ساعته دسترسی خواهید داشت. 

ارائه دهندگان شماره مجازی

۳- Grasshopper

با رفتن به Grasshopper می‌توانید از تمامی سرویس‌هایی که باید از این شرکت انتظار داشت، آشنا شوید. این شرکت دارای خدماتی است که برای کسب‌وکارهای کوچک که قصد ندارند زیاد هزینه کنند، گزینه‌های بسیاری خوبی تلقی می‌شود؛ زیرا با وجود داشتن قیمت پایین، قابلیت‌های زیادی ارائه می‌دهد. کاربرانی که تاکنون از خدمات این ارائه دهنده استفاده کرده‌اند راضی به نظر می‌رسند؛ در نتیجه شاید گزینه مناسبی برای شما باشد. 

ارائه دهندگان شماره مجازی

۴- Textfree

با استفاده از Textfree می‌توانید به شماره‌های مجازی «آمریکایی» دسترسی داشته باشید. برای شروع استفاده از خدمات این شرکت، ابتدا باید اکانت فیسبوک یا گوگل خود را تأیید کنید. Textfree خدمات بسیار زیادی ارائه می‌دهد و کاربران آن می‌توانند هر سرویسی که به آن نیاز دارند، فعال کنند. 

ارائه دهندگان شماره مجازی

۵- Vonage

Vonage یکی از اولین ارائه‌دهندگان VoIP است و طی ۲۰ سال گذشته خدمات خود را بهبود بخشیده. این .ب‌سایت با ارائه بستر ارتباطی کاملاً متحد برای مشاغل با هر اندازه‌ای، گزینه‌ای عالی تلقی می‌شود. سرویس‌های این شرکت بسیار منعطف هستند و می‌توانند با نیازهای مشتری شکل بگیرند. آنچه واقعاً باعث برجسته شدن Vonage می‌شود، مجموعه باورنکردنی ویژگی‌های موجود در برنامه‌های آن است. Vonage از حریم خصوصی گرفته تا خدمات به مشتری، شخصی‌سازی و همکاری، هر جنبه‌ای را در اداره کسب‌و‌کار شما بهتر می‌کند. این برنامه‌ها شامل ویژگی های مهمی مانند مسدود کردن شناسه تماس گیرنده، غربالگری تماس و محافظت در برابر هرزنامه است تا اطمینان حاصل کند شما و گروهتان حداکثر کنترل را روی تماس‌های ورودی دارید.

در نهایت باید به این مسئله اشاره کرد که می‌توانید با جست‌وجوی عبارت «خرید شماره مجازی» به وب‌سایت‌های ایرانی ارائه دهنده خدمات مربوطه دسترسی داشته باشید.

ارائه دهندگان شماره مجازی

برنامه ساخت شماره مجازی (رایگان و پولی)

اپلیکیشن‌های زیادی وجود دارند که سرویس‌های مربوط به شماره تلفن مجازی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. از شماره تلفن مجازی می‌توان برای ثبت نام در وب‌سایت‌ها یا اپ‌های مختلف استفاده کرد. در ادامه، چند نمونه از بهترین اپلیکیشن‌های ساخت شماره مجازی رایگان و پولی معرفی می‌شوند. نمونه‌های رایگان هزینه‌ای برای کاربران ندارد؛ اما اپ‌های پولی می‌توانند خدمات بیشتری ارائه بدهند.

۱- Textnow

می‌توان Textnow را یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین اپلیکیشن‌های ساخت شماره مجازی دانست. تمام سرویس‌های این شرکت بر یک ایده ساده استوار هستند: ارتباطات برای همه است. این اپلیکیشن تلاش می‌کند کاربران با هر بودجه‌ای (حتی صفر) از سرویس‌های آن استفاده کنند و با یکدیگر در ارتباط بمانند. پس از ثبت‌ نام در Textnow به شما یک بسته هدیه مکالمه و پیامک رایگان اعطا می‌شود که می‌توانید توسط آن با افراد دیگر ارتباط بگیرید. این اپلیکیشن رایگان است.

برای استفاده از این اپلیکیشن آن را از فروشگاه‌‌های آی‌اواس یا اندروید دانلود و نصب کنید. سپس اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید و شماره مجازی خود را تحویل بگیرید.

ارائه دهندگان شماره مجازی

۲- Next Plus

Next Plus یکی از بهترین اپ‌های شماره تلفن مجازی موجود در فروشگاه پلی باست و کاربران به آن امتیازی بالایی داده‌اند. این اپلیکیشن شماره تلفن مجازی در اختیار کاربران قرار می‌دهد که‌ می‌توان از آن برای تأیید حساب وب‌سایت‌ها و خدمات مختلف استفاده کرد. نکته قوت Next Plus این است که شماره تلفن مجازی آن در هر اپلیکیشن و سرویس مهم کار می‌کند.  

ارائه دهندگان شماره مجازی

۳- Text Plus

شماره مجازی تحویل‌شده از این اپلیکیشن نیز می‌تواند برای تأیید هویت برای سرویس‌های مختلف کارآمد باشد. Text Plus یکی از اپلیکیشن‌های ارتباطی است که امتیاز بسیار بالایی دارند. کاربران با استفاده از این اپ می‌توانند شماره تلفن مجازی منحصر‌به‌فرد ایالات متحده آمریکا را دریافت کنند.

فقط یک مسئله هنگام استفاده از آن وجود دارد؛ این اپ گاهی اوقات توسط سرویس‌ها یا حساب‌های گوگل به عنوان اسپم گزارش می‌شود. این بدان معنا است که هنگام ایجاد حساب‌های گوگل کار نمی‌کند. به غیر از این، Text Plus برای هر نوع تأیید اعتبار دیگری مناسب است! 

ارائه دهندگان شماره مجازی

۴- Hushed Anonymous Phone Numbers

همان‌طور که از نام آن مشخص است، این اپلیکیشن شماره مجازی ارائه می‌دهد که کاربران می‌توانند از آن به‌صورت ناشناس برای تأیید حساب‌های خود استفاده کنند. این اپ شگفت‌انگیز است؛ زیرا هیچ اطلاعاتی در مورد شما به برنامه‌های اشخاص ثالث نمی‌دهد. بنابراین‌، Hushed Anonymous Phone Numbers یکی دیگر از بهترین اپلیکیشن‌های شماره مجازی است که  می‌توانید از آن استفاده کنید. 

ارائه دهندگان شماره مجازی

۵- TalkU

TalkU یکی از بهترین اپلیکیشن‌های اندروید است که می‌تواند برای برقراری تماس تلفنی رایگان و ارزان با همه از طریق وای‌فای و داده تلفن همراه مورد استفاده قرار گیرد. این اپ از امتیاز بالایی برخوردار است.

 TalkU یک شماره تلفن محلی رایگان در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌تواند برای برقراری تماس رایگان و ارسال پیام کوتاه رایگان مورد استفاده قرار بگیرد. شماره تلفن محلی را می‌توان برای تأیید حساب‌های آنلاین، دریافت OTP و موارد دیگر استفاده کرد. 

ارائه دهندگان شماره مجازی

۶- Sideline

اگر به دنبال یک اپلیکیشن ارتباطی انعطاف‌پذیر و شخصی برای گوشی اندروید هستید تا بتوانید با مشتری ها یا اعضای گروهتان ارتباط برقرار کنید، احتمالا Sideline بهترین انتخاب برای شما است. با استفاده از Sideline می‌توانید شماره دلخواه خود را ایجاد کنید.

برای ایجاد شماره سفارشی، می‌توانید کدهای منطقه را جست‌وجو کنید تا شماره تلفن دوم شرکت یا تجارت کوچک خود را بیابید. این اپلیکیشن رایگان است. 

ارائه دهندگان شماره مجازی

۷- Burner

Burner یک اپ پریمیم در فهرست ما است که به کاربران اجازه می‌دهد شماره مجازی منحصر‌به‌فرد انتخاب کنند. این اپلیکیشن شماره‌های حدود ۴۰ کشور را ارائه می‌دهد که می‌تواند برای اهداف مختلف از جمله تأیید حساب مورد استفاده قرار گیرد؛ البته برای هر شماره مجازی که از Burner خریداری می‌کنید، باید ۱٫۹ دلار بپردازید. 

ارائه دهندگان شماره مجازی

۸- 2ndLine

اگر به دنبال راهی آسان برای ساخت و استفاده شماره مجازی هستید، ممکن است 2ndLine بهترین انتخاب برای شما باشد. با 2ndLine شماره مجازی را دریافت می‌کنید که می‌توان به‌راحتی آن را برای دیگران ارسال کرد. این اپلیکیشن در ایالات متحده آمریکا و کانادا رایگان است؛ اما برای تماس‌های بین‌المللی باید پکیج پریمیم خریداری کنید.

برای استفاده از این اپلیکیشن کافی است آن را از فروشگاه‌ها دانلود و نصب کنید. سپس اطلاعات ایمیل خود را به آن بدهید و منتظر ایمیل تأیید بمانید. در پایان شماره رایگان مجازی در اختیارتان قرار می‌گیرد. 

ارائه دهندگان شماره مجازی

۹-  Numero eSIM

Numero eSIM یک اپلیکیشن اندروید است که به شما امکان می‌دهد به‌راحتی شماره تلفن دوم خود را خریداری کنید. اپلیکیشن مذکور، امکان خرید شماره تلفن مجازی از بیش از ۸۰ کشور و ۳۰۰۰ شهر از سراسر جهان را برای شما فراهم می‌کند.

نکته مثبت در مورد Numero eSIM این است که شماره مجازی ارائه‌شده توسط آن با واتساپ، تلگرام، سیگنال و بسیاری از اپلیکیشن‌های دیگر به‌خوبی کار می‌کند.

ارائه دهندگان شماره مجازی

۱۰- Talkatone

این اپلیکیشن برای هر کاربری که وارد سیستم شود، به‌صورت رایگان یک شماره مجازی ایالات متحده آمریکا ثبت می‌کند. ثبت‌نام Talkatoneمی‌تواند از طریق شناسه ایمیل انجام شود و پس از اتمام، کاربران می‌توانند شروع به برقراری و دریافت تماس کنند. به غیر از تماس، از Talkatoneمی‌توان برای تبادل پیام‌های متنی نیز استفاده کرد.؛ اما، تعرفه مکالمه در سرویس مذکور بسیار گران‌تر از اپ‌های دیگر  است.

مانند دیگر اپلیکیشن‌های یادشده، برای استفاده از Talkatone باید آن را دانلود و نصب کنید و سپس با ایمیل خود وارد آن شوید. مراحل بعدی دقیقا مانند گزینه‌های پیشین است. 

ارائه دهندگان شماره مجازی


در ادامه استفاده از شماره مجازی برای ساخت حساب اپل‌ آی‌دی، تلگرام و واتساپ از طریق اپلیکیشن‌های معرفی‌شده آموزش داده می‌شود.

شماره مجازی اپل آی‌دی

یکی از موارد استفاده شماره مجازی برای ایرانی‌ها، ساخت اپل آی‌دی است. مدتی است که بخش دیگری به مراحل ساخت اپل آی‌دی اضافه شده است که بر اساس آن، کاربران موظف هستند شماره موبایل معتبری وارد کنند؛ اما کسانی که از ایران قصد انجام چنین کاری دارند با مشکل مواجه خواهند شد؛ دلیل این امر نبود پشتیبانی اپل از کشور ما است.

پیش‌تر درباره شیوه ساخت اپل‌ آی‌دی توسط شماره مجازی مقاله‌ کاملی منتشر شده است که می‌توانید با کلیک روی لینک پایین آن را مطالعه کنید:

 آموزش ساخت شماره مجازی برای اپل آیدی

 شماره مجازی تلگرام

همان‌طور که پیش‌تر بارها اشاره شد، یکی از دلایل استفاده از شماره مجازی، ساخت حساب تلگرام است. در ادامه روش فعال‌سازی حساب تلگرام توسط اپلیکیشن TextNow توضیح داده شده؛ اما مسیر انجام این کار با تمام اپلیکیشن‌ها مشابه است. برای ایجاد حساب دوم تلگرام با شماره تلفن مجازی، باید مراحل زیر را انجام بدهید:

۱- اپلیکیشن TextNow را از گوگل پلی اندروید یا اپ استور iOS نصب کنید. 

ساخت حساب با استفاده از شماره مجازی

۲- پس از بارگیری و نصب برنامه، می‌توانید شماره تلفن مجازی رایگان خود را انتخاب کنید. این اپلیکیشن از شما می‌خواهد کد منطقه خود را انتخاب کنید، سپس ۵ گزینه مختلف ایجاد می‌شود. به‌سادگی از اینجا یک شماره را انتخاب کنید و تنظیمات را انجام دهید.

۳- در مرحله بعدی، تلگرام را در دستگاه تلفن همراه خود اجرا کنید. به مسیر Settings > Your Profile Details > Add Account بروید. شماره مجازی رایگان TextNow خود را وارد کنید.

ساخت حساب با استفاده از شماره مجازی

۴- در گوشه سمت راست بالای صفحه روی Next ضربه بزنید. تلگرام از طریق پیام کوتاه برای شما کد تأیید ارسال می‌کند یا می‌توانید از طریق تماس تلفنی حساب خود را تأیید کنید. اگر هیچکدام از آن‌ها را دریافت نکردید، می‌توانید روی ارسال مجدد ضربه بزنید. اگر در نهایت کد تأیید را دریافت نکردید، می‌توانید شماره مجازی دیگری را در برنامه TextNow انتخاب کنید.

۵- به محض تأیید حساب، نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید. اکنون شما صاحب حساب تلگرام هستید، بدون اینکه از شماره اصلی خود استفاده کنید. 

نکته: اگر برای استفاده از شماره مجازی برای تأیید حساب تلگرام مشکلی دارید، می‌توانید با پشتیبانی این پیام‌رسان ارتباط بگیرید.

ساخت شماره مجازی واتساپ

اگر قصد دارید برای افزایش امنیت اطلاعات شخصی، حساب واتساپ خود را از طریق شماره مجازی بسازید، این آموزش را از دست ندهید. در ادامه روش ساخت واتساپ با استفاده از اپلکیشن 2ndLine آموزش داده می‌شود.

۱- اپ اندروید 2ndLine – Second Number Number را بارگیری کنید.

۲- آن را اجرا و با استفاده از آدرس ایمیل و گذرواژه خود ثبت نام کنید.

۳- پس از انجام این مراحل، ۵ شماره مختلف برای انتخاب به شما ارائه می‌شود؛ یکی را انتخاب کنید و گزینه Continue را بزنید. سپس روی آن ضربه برنید تا کپی شود.

۴- هنگام اجرای 2ndLine، از شما خواسته می‌شود به اپلیکیشن اجازه برقراری/ دریافت تماس و پیام بدهید؛ بنابراین مطمئن شوید که به آن اجازه دسترسی می‌دهید. 

ساخت حساب با استفاده از شماره مجازی

۵- سپس واتساپ را باز کنید و به صفحه‌ای بروید که از شما می‌خواهد شماره تلفن خود را وارد کنید.

۶- حتماً کشوری را انتخاب کنید که شماره تلفن مجازی خود را از آنجا تولید کرده‌اید. شماره تلفن خود را از برنامه 2ndLine کپی کنید و در صفحه واتساپ قرار بدهید و Next را بزنید.

۷- واتساپ اتصال به سرویس را آغاز می‌کند و می‌توانید بلافاصله کد تأیید را در برنامه 2ndLine دریافت کنید.

۸- در صورت بروز خطا، گزینه Call me را انتخاب کنید و منتظر دریافت تماس تلفنی یا نامه صوتی از واتساپ باشید.

۹- حساب واتساپ شما با استفاده شماره مجازی فعال شد.

ساخت حساب با استفاده از شماره مجازی

سخن پایانی

سعی شد در این مقاله به‌طور کامل تمامی اطلاعات مورد نیاز برای شناخت و استفاده درست از شماره مجازی ذکر شود. تاکنون کاربران بسیاری از سرویس‌های مختلف شرکت‌های ارائه دهنده شماره‌های مجازی استفاده کرده‌اند. امیداریم مطالب این مقاله برای شما همراهان زومیت مفید باشد و بتوانید از آن استفاده کنید.

عمق رنگ چیست و چگونه بر کیفیت تصویر تأثیر می‌گذارد
چگونه از نسخه بتای iOS 15 به iOS 14 بازگردیم؟
پادکست چیست ؛ آموزش ساخت پادکست به زبان ساده
چگونه خطوط خالی را از یک فایل ورد حذف کنیم؟
آموزش ساخت امضای الکترونیکی

 • آموزش

zoomit