پرسپولیس و یحیی روی ریل قهرمانی/ ادامه نوار ناکامی‌های قلعه‌نویی برابر سرخ‌آبی‌ها

پرسپولیس با شکست گل‌گهر، صدرنشینی خود در لیگ برتر را تثبیت کرد و اختلاف خود با تیم دوم جدول را به پنج امتیاز افزایش داد.

به گزارش ایسنا، از هفته بیست و پنجم لیگ ایران، پرسپولیس از ساعت ۱۹:۵۰ میزبان گل‌گهر بود و شاگردان گل‌محمدی به برتری ۳ بر یک مقابل مهمان خود دست یافتند تا صدرنشینی خود در تثبیت کنند.

مهدی ترابی در دقیقه ۱۰ و ۲۷ و احمد نوراللهی در دقیقه ۸۴ برای پرسپولیس و یونس شاکری در دقیقه ۳۹ برای گل‌گهر موفق به گلزنی شدند.

پرسپولیس با این پیروزی ۵۴ امتیازی شد و با یک بازی بیشتر و اختلاف پنج امتیاز نسبت به سپاهان، به صدرجدول تکیه زد تا در صورت پیروزی رقیب اصفهانی در بازی آینده خود، همچنان پرسپولیس صدرنشین لیگ بماند. گل‌گهر هم بعد از دومین شکست متوالی خود مقابل استقلال و پرسپولیس، با ۳۵ امتیاز در رتبه هفتم جدول جای گرفت و امیدهایش نسبت به کسب رتبه سوم لیگ کاهش یافت.

به این ترتیب شاگردان قلعه‌نویی در هر دو بازی رفت و برگشت مقابل استقلال و پرسپولیس (جمعا ۴ بازی) شکست خورد و هیچ امتیازی را کسب نکرد.

نیمه نخست

در حالی که بازی بدون موقعیت خاصی دنبال می‌شد، مدافع گل گهر از پشت روی امید عالیشاه خطا کرد و داور نقطه پنالتی را نشان داد. مهدی ترابی در دقیقه ۱۰ این پنالتی را تبدیل به گل کرد و پرسپولیس با یک گل پیش افتاد. در دقیقه ۲۷ مهدی ترابی یکی از زیباترین گل‌های لیگ برتر را از گوشه محوطه جریمه و با ضربه فنی و قوسی خود وارد دروازه علیرضا حقیقی کرد و خودش و تیمش را دو گله کرد.

در دقیقه ۳۵، ضد حمله سریع گل‌گهر روی حرکت رضا شکاری و ضربه سر یونس شاکری در آستانه ورود به دروازه پرسپولیس بود که شیرجه حامد لک و در ادامه برخورد توپ به دیرک دروازه، مانع از کاهش اختلاف شد تا همچنان دروازه سرخپوشان بسته بماند. در دقیقه ۳۹ بالاخره سانترهای گل‌گهر به ثمر نشست و یونس شاکری در اقدام دوم خود با ضربه دروازه لک را گشود و اختلاف به حداقل رسید.

نیمه دوم

این نیمه با وجود انجام چند تعویض از سوی قلعه‌نویی، با چندین حمله نسبتا خطرناک برای سرخپوشان همراه بود که شوت بازیکنان این تیم در چارچوب قرار نداشت. در دقیقه ۵۷ شوت ناگهانی احمد نوراللهی از پشت محوطه جریمه به دیرک عمودی دروازه حقیقی برخورد کرد تا به تیم مهمان که دنبال زدن گل دوم و تساوی‌بخش بود، شوک وارد شود.

در دقیقه ۵۹، ارسال برزای به روی دروازه، از همه گذشت و در حالی خروج از محوطه جریمه، برخوردی میان پهلوان و بازیکن حریف شکل گرفت که داور بیرون از محوطه جریمه خطا گرفت. در ادامه داور چهارم به داور وسط نکته‌ای را اعلام کرد که منجر به اعتراض بازیکنان و مربیان هر دو تیم شد و بازی حدود چند دقیقه از جریان افتاد و داور به گل‌محمدی که عصبانی شده بود کارت زرد داد. با این حال باز هم اعتراض تیم مهمان پابرجا بود. در نهایت این ضربه در دقیقه ۶۳ زده شد و توپ از بالای دروازه بیرون رفت.

بعد از گذشت ۱۵ دقیقه، نخستین موقعیت جدی با حمله گل‌گهر و ارسال منشا به روی دروازه خلق شد که ضربه سر شاکری از موقعیتی ایده‌آل، کم جان بود و حامد لک به صورت نمایشی و با سینه توپ را کنترل کرد.

در حالی که بازی تقریبا در میانه میدان دنبال می‌شد، احمد نوراللهی در دقیقه ۸۴، شوت ناگهانی و سرکش خود را روانه دروازه گل‌گهر کرد که این بار از دستان حقیقی و دیرک دروازه هم کمکی برنیامد و شاگردان گل‌محمدی حساب کار را ۳ بر یک کردند.

ترکیب پرسپولیس: حامد لک، سید جلال حسینی، محمدحسین کنعانی زادگان، مهدی شیری، سعید آقایی، میلاد سرلک، احمد نوراللهی، احسان پهلوان، مهدی ترابی، امید عالیشاه (کارت زرد)  و شهریار مغانلو.

ترکیب گل گهر: علیرضا حقیقی، آرمین سهرابیان، سعید صادقی، یونس شاکری، علیرضا علیزاده، میلاد زکی پور، محمد آقاجانپور، علیرضا آرتا، رضا شکاری (کارت زرد)، احمدرضا زنده‌روح، امین پورعلی.

انتهای پیام

خبرگزاری ایسنا