کلید اولیه کنکور ۱۴۰۰ فردا منتشر می شود/ برگزاری کنکور در امنیت و سلامت کامل

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه “کلید اولیه کنکور ۱۴۰۰” فردا دوشنبه ۱۴ تیر ماه بر روی سایت این سازمان قرار می گیرد، اظهار کرد: کنکور ۱۴۰۰ در نهایت امنیت و حفظ پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

فاطمه زرین آمیزی در گفت وگو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب تاکید کرد: آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ در دومین سال متوالی با شرایط بیماری کووید ۱۹ و محدودیت های ناشی از آن با تعداد یک میلیون ۳۶۷ هزار و ۹۳۱ داوطلب  در ۴۱۴ شهر ، ۱۱ کشور خارجی و ۳۵۲۲ حوزه امتحانی، در چهار روز متوالی ۱۱،۱۰،۹ و ۱۲ تیرماه  با موفقیت برگزار شد. 

وی در ادامه تصریح کرد: اجرای آزمون سراسری ورود به  دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی که نمادی از استمرار جریان علمی کشور است، به تأیید ناظران رسمی با رعایت حداکثری الزامات بهداشتی برگزار شد.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور افزود: در تمام برنامه ریزی های اجرایی برای آزمون، مبنا دستورالعمل ها، الزامات ستاد ملی مقابله با کرونا و مصوبات وزارت بهداشت بود و اصل اساسی آن رعایت اصول بهداشتی و حفاظت از سلامت داوطلبان و مجریان قرار گرفت. در عین حال بر حفظ کیفیت آزمون تاکید کردین که خوشبختانه  با نظم، کیفیت مطلوب، امنیت کامل و همچنین رعایت کامل  پروتکل های بهداشتی مطابق برنامه زمانی پیش‌بینی شده برگزار شد

زرین افزود: کلید اولیه آزمون سراسری برای حوزه های داخل کشور فردا دوشنبه ۱۴ تیر و کلید آزمون داوطلبان خارج از کشور نیز روز ۱۶ تیر ماه جاری بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد: نتایج اولیه آزمون سراسری به صورت کارنامه تنظیم و در دهه اول مرداد ماه از طریق سایت این سازمان منتشر می شود.فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی نیز هفته آخر شهریور اعلام خواهد شد.

انتهای پیام

خبرگزاری ایسنا