«اندی جسی» مدیرعامل آمازون شد/ پایان کار جف بزوس پس از ۲۷ سال

مدیرعامل آمازون،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی

جف بزوس که یک سفر فضایی پیش رو دارد، از سمت مدیرعاملی در آمازون کناره گیری کرد و اندی جسی جایگزین او شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از بیزینس شالا، “جف بزوس” مدیرعامل آمازون بالاخره پس از ۲۷ سال که تصدی این شرکت را داشت امروز از این منسب کنار رفت و به عنوان رئیس هیئت مدیره در آمازون خواهد ماند. اکنون اندی جسی که از سال ۲۰۰۳ مدیر بخش خدمات وب آمازون بوده، مدیرعامل این شرکت شده است.

 

روز تاریخی آمازون رسید

کارشناسان اعلام کردند که امروز روز بزرگ و مهمی برای آمازون است، برای اولین بار در تاریخ این شرکت است که مدیرعامل تغییر کرده و شخص جدیدی اداره آمازون را برعهده خواهد گرفت. آمازون در ۲۷ سال تاسیس چالش‌های بسیاری را پشت سر گذاشت و اکنون لقب بزرگ‌ترین فروشگاه آنلاین در دنیا را دارد. آمازون همچنین از طریق خدمات وب بخش عمده‌ای از خدمات زیرساخت شرکت‌های اینترنتی را به آن‌ها ارائه می‌دهد.

 

اندی جسی، مدیرعامل کنونی آمازون فراغ التحصیل دانشکده کسب و کار هاروارد است که سال ۱۹۹۷ به این شرکت آمد. او از سال ۲۰۰۳ مدیر بخش خدمات ابری آمازون را برعهده داشت و از سال ۲۰۱۶ مدیریت بخش اجرایی رسمی AWS را به عهده گرفت. AWS در پایان سال ۲۰۲۰ کنترل تقریبا یک سوم بازار رایانش ابری جهان را در اختیار داشت که معادل مجموع سهام مایکروسافت و گوگل است. مسیر پیشرفت‌های جسی شبیه به ساتیا نادلا مدیرعامل فعلی مایکروسافت بیان شده که او نیز پیش‌تر مدیر کسب و کار ابری Azure بود.

 

تصمیم بزوس برای بعد از کناره گیری از آمازون

رشد سهام آمازون در دوران بزوس بسیار خیره کننده بود. بروس اکنون ثروتمندترین فرد جهان است و قصد ندارد بازنشسته شود. او همچنان قصد دارد در پروژه‌های مهم آمازون باشد و می‌خواهد زمان بیشتری را صرف دو بنیاد Day One Fund و Bezos Earth Fund کند. او با کناره گیری از مدیرعاملی آمازون فرصت این را دارد که تمرکز بیشتری در بلو اوریجین و روزنامه واشنگتن پست داشته باشد.

 

گفتنی است که بزوس اکنون قصد دارد با موشک نیو شپرد شرکت فضایی خودش به همراه برادرش و دو نفر دیگر به خارج از جو سفر کند. این سفر قرار است تا چند روز دیگر انجام شود.

 

 

Beytoote