دوناروما؛ پوکر فیس یا حواس‌پرت؟ :: ورزش سه

به گزارش “ورزش سه”، جی جی دوناروما، قهرمان ایتالیا در فینال یورو 2020، به دلیل واکنش بسیار خونسرد و چهره پوکر فیسی که پس از گرفتن پنالتی بوکایو ساکا، آخرین پنالتی زن انگلیس، در این دیدار داشت، مورد ستایش هواداران قرار گرفته است. دوناروما با گرفتن این پنالتی ایتالیا را برای دومین بار در تاریخ به قهرمانی اروپا رساند.

 

 

اما اکنون مشخص شده است که واکنش سرد و بی احساس ابتدایی دروازه بان ایتالیا دلیل دیگری جز خونسردی مثال زدنی دوناروما داشته است.

در ضربات پنالتی در مسابقه فینال، در حالی که بازیکنان هر دو تیم دو پنالتی خود را از دست داده بودند، این وظیفه دشوار بر دوش بوکایو ساکا، ستاره 19 ساله سه شیرها، افتاد که آخرین ضربه پنالتی بازی را بزند. اما ضربه ساکا را دروازه بان عظیم الجثه و درخشان آتزوری گرفت تا جام قهرمانی در نهایت به رم برود.

 

 

دوناروما اما پس از این واکنش خیره کننده و گرفتن ضربه پنالتی و رساندن ایتالیا به قهرمانی، قبل از اینکه توسط هم تیمی هایش در آغوش کشیده شود، بدون هیچ خوشحالی خاصی خیلی آرام و خونسرد، قدم زنان از دروازه بیرون آمد.

بسیاری از هواداران این واکنش او را ناشی از خونسردی مثال زدنی و اعصاب فولادین او دانستند، اما دروازه بان 22 ساله آتزوری فاش کرده است که در آن لحظه متوجه نشده بود که ضربات پنالتی به پایان رسیده اند!

 

 

دوناروما فکر می کرده که برای پیروزی برابر انگلیس و رسیدن به قهرمانی، ایتالیا باید یک ضربه پنالتی دیگر را نیز گل کند، درست مثل دیدار نیمه نهایی یورو برابر اسپانیا که جورجینیو پنالتی آخر ایتالیا را گل کرد و این تیم را به فینال رساند.

دروازه بان ایتالیا پس از گرفتن پنالتی ساکا از دروازه بیرون آمد و داشت به گوشه ای از زمین می رفت تا شاهد یک پنالتی دیگر از سوی هم تیمی هایش باشد که بازیکنان شاد از قهرمانی ایتالیا خود را به او رساندند و دروازه بان استثنایی‌شان را در آغوش کشیدند. دوناروما پس از دیدن شادی بازیکنان ایتالیا نگاهی به داور بازی انداخت و تازه آنجا بود که متوجه شد همه چیز تمام شده و ایتالیا یک بار دیگر قهرمان اروپاست.

دوناروما شب گذشته در پاسخ به سوال اسکای اسپورت ایتالیا درباره شادی نکردنش پس از گرفتن پنالتی ساکا، با خنده پاسخ داد: “خوشحالی نکردم چون نفهمیده بودم که ما بازی را برده ایم!”

 

 

 

 

 

 

 

 

این اولین باری نیست که یک دروازه بان شمار پنالتی ها از دستش در می رود؛ دیوید سیمن، دروازه بان سابق انگلیس، نیز در یورو 96 برابر اسپانیا دچار همین اشتباه شد و تنها وقتی تمام تیم برای خوشحالی به سمت او دویدند متوجه شد که بازی را برده اند.

دوناروما که به تازگی از میلان جدا شده و قرار است به PSG بپیوندد، یک ماه فوق العاده را در یورو 2020 پشت سر گذاشت و جز درخشش در ضربات پنالتی، در طول هفت بازی تنها چهار گل دریافت کرد و به عنوان بهترین بازیکن این رقابت ها نیز انتخاب شد.

 

varzesh3