۱۰ سازه‌ معماری که پیش از مرگ باید دید

۱۰ سازه‌ معماری که پیش از مرگ باید دید«تابناک با تو» – در این مقاله می‌خواهیم چند سازه با طراحی معماری مدرن به شما معرفی کنیم که شما را مبهوت خواهند کرد. احتمالا برایتان جالب خواهد بود که بدانید بیشتر این معماری‌های بی‌نظیر در کشور‌های آسیایی قرار دارند. اگر دربارۀ قسمت دوم این نوشته شک دارید، به شما پیشنهاد می‌کنم حتما این مقاله را مطالعه کنید تا ببینید عجایب معماری مدرن جهان کدام هستند.

۱- موزه گوگنهایم Guggenheim Museum در اسپانیا

این موزه اولین‌بار در تاریخ ۱۸ اکتبر ۱۹۹۷ برای عموم گشوده شد. طراح این موزه «فرانک گری» بوده و این بنا به‌عنوان بزرگترین موزۀ اسپانیا مشهور شده است. معماری خاص و زیبای این ساختمان باعث شده که علاوه‌ بر موارد جذاب درونش، از لحاظ زیبایی بصری نیز برای بازدیدکنندگان جذابیت داشته باشد و یکی از عجایب معماری جهان نام بگیرد.

۱۰ سازه‌ معماری که پیش از مرگ باید دید

۲- برج توکیو اسکای‌تری Tokyo Sky Tree در ژاپن

ساخت این برج مخابراتی در فوریه سال ۲۰۱۲ به اتمام رسید و پس از سه ماه شروع به کار کرد. این برج زیبا که یکی از عجایب معماری مدرن جهان به‌شمار می‌آید، در آن زمان مرتفع‌ترین سازۀ ساخت دست بشر بود.

در اصل این ساختمان به‌عنوان برج مخابراتی برای پخش امواج رادیو و تلویزیون ساخته شد، اما در آن رستوران و رصدخانه نیز وجود دارد.

۱۰ سازه‌ معماری که پیش از مرگ باید دید

۳- مرکز ملی هنر‌های نمایشی National Center for the Performing Arts در چین

این سازۀ بی‌نظیر که از برترین آثار معماری مدرن به‌شمار می‌رود در دسامبر ۲۰۰۷ افتتاح شد. ساختمان در اصل سالن اپراست و تماما از تیتانیوم ساخته شده است. طراح این سازۀ زیبا «پل آندرو» است.

۱۰ سازه‌ معماری که پیش از مرگ باید دید

۴- برج العرب Burj al Arab در دبی

برج العرب نام هتلی است که در یک جزیرۀ مصنوعی در دبی ساخته شده. طراح این ساختمان مجلل «تام رایت» است که توانسته یکی از عجایب معماری مدرن جهان را طراحی کرده و بسازد. این بنای زیبا که از برترین آثار معماری مدرن است در سال ۱۹۹۹ به‌طور رسمی افتتاح شد.

۱۰ سازه‌ معماری که پیش از مرگ باید دید

۵- موزۀ علمی ناگویا Nagoya Science Museum and Planetarium در ژاپن

در واقع این بنا تنها یک موزۀ علمی بود و اخیرا در سال ۲۰۱۲ افلاک‌نما نیز به آن افزوده شد؛ و اساسا همین افلاک‌نما باعث شد که این بنا به‌عنوان یکی از عجایب معماری مدرن جهان شناخته شود که ویژگی‌های علمی و تکنولوژی را نیز درون خود داشته باشد.

۱۰ سازه‌ معماری که پیش از مرگ باید دید

۶- بنای کومولوس Cumulus Building در دانمارک

این بنا در موزۀ علوم طبیعی واقع شده و یک موزۀ فضای باز است. بنای کومولوس سالن نمایش این موزه است که توسط «J.Mayer» طراحی شده و یکی از عجایب ده گانه جهان به‌شمار می‌آید.

۱۰ سازه‌ معماری که پیش از مرگ باید دید

۷- هتل مارینا بی سندز The Marina Bay Sands در سنگاپور

این هتل کازینوی ۵ ستاره که در سنگاپور قرار دارد یک بنای بی‌نظیر و یکی از عجایب معماری مدرن جهان است که یک مجتمع تفریحی پر رفت‌ و آمد به‌شمار می‌رود.

۱۰ سازه‌ معماری که پیش از مرگ باید دید

۸- هتل Sunrise Kepinski در چین

هتل Sunrise Kepinski یکی دیگر از هتل‌های ۵ ستارۀ باشکوه دنیا است که با طراحی منحصربه‌فرد خود یکی از برترین عجایب معماری مدرن جهان به‌شمار می‌رود. این بنای کروی ۳۰۶ اتاق دارد و از امکانات کامل هتل‌های ۵ ستاره بهره برده است.

۱۰ سازه‌ معماری که پیش از مرگ باید دید

۹- برج Capital Gate در امارات متحده عربی

از برج Capital Gate ابوظبی می‌توان به‌عنوان برج پیزای جهان مدرن یاد کرد. همانند برج پیزا، بنای این برج از انحنای برجسته‌ای بهره برده است که خود باعث شده این برج در برترین آثار معماری مدرن قرار بگیرد.

۱۰ سازه‌ معماری که پیش از مرگ باید دید

۱۰- دنیای فراری Ferrari World در امارات متحده عربی

دنیای فراری بزرگ‌ترین پارک مضمونی سرپوشیدۀ دنیاست که برای کودکان و مخصوصا عشاق ماشین یک محیط بی‌همتا به وجود آورده است. این بنای باشکوه که در امارات قرار دارد واقعا از عجایب معماری جهان و یکی از مکان‌هایی است که باید قبل از مرگ دید.

۱۰ سازه‌ معماری که پیش از مرگ باید دید

سخن آخر درباره عجایب معماری مدرن جهان

سازه‌ها و بنا‌های متفاوت را می‌توان ماناترین آثار دست بشر از لحاظ بصری دانست. همان‌طور که سازه‌های خیلی قدیمی‎تر تا امروزه پابرجا بوده‌اند و علاوه‌بر زیبایی اطلاعات بسیاری از دنیای قدیم در اختیارمان گذاشته‌اند؛ این سازه‌ها نیز نه تنها الان باشکوه و زیبا هستند بلکه میراثی است که ممکن است سال‌ها بر زمین باقی مانده و پیامی از امروزه به آیندگان بدهند. شما کدام بنای باشکوه دنیا را دیده‌اید که تصور می‌کنید باید در لیست عجایب معماری مدرن جهان قرار بگیرد؟

منبع: فونییو

tabnakbato