اعلام ترکیب پرسپولیس مقابل استقلال

به گزارش “ورزش سه”، پاسخ‌های پینگ‌پنگی هفته‌های اخیر از سوی مسوولان دو تیم علیه یکدیگر از یک سو و میل به برتری در دربی و صعود از سوی دیگر این دربی را حیثیتی‌تر کرده است و هر دو تیم با انگیزه برتری قطعا پا به این بازی خواهند گذاشت.


یحیی گل‌محمدی در این مسابقه سید جلال حسینی، کمال کامیابی‌نیا و عیسی آل‌کثیر را بخاطر محرومیت در اختیار ندارد، اما تغییراتی هم در ترکیب تیمش برای تقابل با استقلال ایجاد کرده است:


حامد لک


لک برای سومین بار تجربه دربی را پشت سر خواهد گذاشت. بعد از روز‌ها و هفته‌های بدون رقیب و غیبت طولانی مدت بوژیدار رادوشوویچ، بازگشت گلر کروات نمی‌توانست خطری برای جایگاه اصلی وی در ترکیب محسوب شود و حامد لک بعد از کلین شیت در آخرین دربی، اکنون چشم به لذت بردی دیگر در این بازی خواهد دوخت. لک سابقه یک بار قهرمانی در جام حذفی با تراکتور را در کارنامه دارد، امیدوار است با پرسپولیس نیز گام به مراحل بالاتر و قهرمانی برسد.


قلب دفاعی بدون کاپیتان


در دفاع، پرسپولیس سیدجلال حسینی را در اختیار نخواهد داشت. غیبت کاپیتان به دلیل مصدومیت موجب شده تا فرشاد فرجی همانند بازی قبلی به ترکیب اصلی بیاید و در کنار محمد‌حسین کنعانی‌زادگان قرار گیرد. در سمت چپ هم وحید امیری حاضر خواهد شد و کار سختی مقابل حریف خواهد داشت ولی یحیی بیشتر چشم به بازی هجومی وی دوخته تا از این راه آبی‌ها را در زمین خود نگه دارد. در سمت راست یحیی گل‌محمدی دست به تغییر زده و در این پست هم بازیکنی تهاجمی‌تر را به کار گرفته است. خروج مهدی شیری از ترکیب و حضور سیامک نعمتی اتفاق قابل پیش‌بینی برای بازی امروز بود که افتاد.


خط میانی؛ سریع، تند و البته تکنیکی و گلزن


پرسپولیس خط میانی قدرتمندی در اختیار دارد که نقطه برتری آنها مقابل حریفان بوده است. در این بازی نیز در غیاب کمال کامیابی‌نیا، یحیی گل‌محمدی چینش چهار نفره این خط را با میلاد سرلک و احمد نوراللهی در کنار احسان پهلوان و مهدی ترابی شکل خواهد داد. بازیکنانی با قدرت فنی، فیزیکی بالا و در کنار آن با میل تهاجمی و گلزنی و گل‌سازی مناسب. باید دید در این جدال فرهاد مجیدی چه برنامه‌ای برای خنثی کردن این پست سرخ‌ها و ایده‌های یحیی گل‌محمدی خواهد داشت.

 

در غیاب گلزن دربی؛ امید به شهریار


در خط حمله پرسپولیس نیز عیسی آل‌کثیر غایب سرشناس پرسپولیس در این بازی برای ترکیب اصلی خواهد بود. مهاجم جنوبی سرخ‌ها که در بازی قبلی مقابل استقلال زننده گل برتری تیمش بود و یحیی در این بازی او را هم به دلیل مصدومیت به طور کامل در اختیار نخواهد داشت. با غیبت عیسی، چشم پرسپولیسی‌ها به امید عالیشاه و شهریار مغانلو دوخته شده است. دو بازیکنی که به درک متقابل مناسبی از یکدیگر رسیده‌اند و در زمین هم به خوبی یکدیگر را پیدا می‌کنند و البته چشم به فرصت‌های ایده‌آل خط میانی خود خواهند دوخت. عالیشاه تجربه گلزنی در دربی را در کارنامه دارد و توانسته بود طلسم ناکامی‌های پرسپولیس در این تقابل را بشکند و البته با اخراج در آن بازی شانس بازی بعد از گلزنی‌اش را از دست داد. او امروز در قامت کاپیتان پا به این بازی خواهد گذاشت و نمی‌خواهد تیمش جام را ترک کند.


 

ترکیب پرسپولیس مقابل استقلال در دربی ۹۶


حامد لک

فرشاد فرجی

محمدحسین کنعانی‌زادگان

سیامک نعمتی

وحید امیری

میلاد سرلک

احمد نوراللهی

احسان پهلوان

مهدی ترابی

امید عالیشاه

شهریار مغانلو

varzesh3