شیائومی با عبور از اپل، دومین شرکت تولیدکننده گوشی هوشمند شد

براساس گزارش جدید ورج، شیائومی در حال حاضر دومین فروشنده بزرگ گوشی‌های هوشمند براساس میزان فروش جهانی در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۱ است. به گفته شرکت تحقیقاتی Canalys،  شیائومی ۱۷ درصد از سهم بازار جهانی را دراختیار دارد؛ سامسونگ و اپل نیز به‌ترتیب با سهم‌های ۱۹ و ۱۴ درصدی، در جایگاه‌های اول و سوم بازار موبایل هستند.

مقاله‌های مرتبط:

  • شیائومی فهرست محصولات دریافت‌کننده به‌روزرسانی پچ امنیتی را منتشر کرد
  • شیائومی ردمی 10 توانست گواهی FCC را دریافت کند

هر کدام از دو شرکت اوپو و ویوو با داشتن سهم ۱۰ درصدی، جایگاه‌های چهارم و نجم را به خود اختصاص داده‌اند. هر پنج شرکت عرضه‌ی سالیانه خود را افزایش داده‌اند، اما شیائومی به چنان موفقیتی دست پیدا کرده که آن را از باقی رقبای خود متمایز می‌کند؛ چینی‌ها میزان عرضه‌شان را ۸۳ درصد افزایش داده‌اند؛ درحالی‌که سامسونگ ۱۵ درصد و اپل تنها یک درصد پیشرفت داشته‌اند.

بن استنتون، مدیر تحقیقات Canalys، با اشاره به افزایش فروش در مناطقی از جمله اروپای غربی، آفریقا و آمریکای لاتین، می‌گوید:

شیائومی به سرعت در حال گسترش تجارت خارج از کشور خود است. این شرکت هنوز هم تا حد زیادی به سمت بازار انبوه تمایل دارد، اما در مقایسه با سامسونگ و اپل، میانگین قیمت فروش آن به ترتیب حدود ۴۰ و ۷۵ درصد ارزان‌تر است؛ بنابراین در سال جاری یکی از اولویت‌های اصلی برای شیائومی رشد فروش دستگاه‌های قدرتمندی مانند می ۱۱ اولترا خواهد بود.

Canalys می‌گوید عرضه‌ی جهانی گوشی‌های هوشمند در سه‌ماهه‌ی گذشته ۱۲ درصد رشد داشت. تاکنون بیشتر درصد رشد میان تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند در دستان هواوی قرار داشت که در سال ۲۰۱۹ حتی از اپل نیز پیشی گرفت؛ اما اکنون به دلیل تحریم‌های اعمال شده توسط ایالات متحده آمریکا و ممنوعیت‌های تجاری اساساً از بازار جهانی خارج شده است. تحریم‌های اعمال‌شده علیه هواوی، بیش‌از هر شرکت دیگری برای شیائومی سودمند بود.

نظر شما همراهان زومیت درباره پیشرفت چشم‌گیر شرکت چینی شیائومی چیست؟ آیا شما از محصولات این شرکت استفاده کرده و راضی هستید؟

گلکسی واچ 4 و گلکسی واچ 4 کلاسیک به‌زودی معرفی خواهند شد؛ اما سرنوشت مدل اکتیو چه شد؟
قابلیت واکی تاکی به مایکروسافت تیمز اضافه می‌شود
گوشی جدید موتورولا با نام وان 5G UW ایس معرفی شد
اکسپریا وان مارک 3 سونی فقط یک به‌روزرسانی مهم اندروید را دریافت خواهد کرد
آنر: سری مجیک 3 در تاریخ ۲۱ مرداد رونمایی خواهد شد

منبع the verge

  • اپل
  • اوپو
  • موبایل

zoomit