ادارات و بانک‌های استان‌های تهران و البرز ۶ روز تعطیل شدند (به‌روزرسانی)

ادارات و بانک‌های استان‌های تهران و البرز ۶ روز تعطیل شدند (به‌روزرسانی)

سخنگوی دولت از تعطیلی ادارات استان‌های تهران و البرز به‌مدت شش روز از ۲۹ تیر تا ۳ مرداد خبر داد. به گزارش شبکه خبر، این موضوع طبق پیشنهاد قرارگاه عملیاتی و کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا و موافقت رئیس‌جمهور تصویب شده و بر این اساس، «تمامی ادارات استان‌های تهران و البرز از سه‌شنبه این هفته تا یکشنبه هفته آینده تعطیل است.»

مقاله‌های مرتبط:

  • آغاز ثبت‌نام واکسیناسیون افراد ۶۰ سال به بالا از ۲۴ تیرماه

علاوه‌بر این، تردد از استان تهران و البرز هم طی روزهای مذکور ممنوع بوده و در صورت رعایت نکردن این موضوع علاوه بر جریمه، خودرو از مسیر‌ها بازگردانده خواهند شد. با توجه به قرمز بودن این استان‌ها، استمرار ممنوعیت تردد به شهر‌های قرمز و نارنجی ادامه داشته و بر اساس وضعیت شهر‌ها اطلاع‌رسانی خواهد شد.

هم‌اکنون ۱۶۹ شهرستان کشور در وضعیت قرمز و ۱۶۶ شهرستان در وضعیت نارنجی قرار دارند. بر همین اساس در شهرهای قرمز، تنها فعالیت گروه شغلی یک شامل مشاغل ضروری مجاز است؛ این موضوع درحالی است که اکثر کسب و کارها به این دستور ستاد کرونا اهمیتی نداده و همچنان درحال فعالیت هستند. طبق اعلام سخن‌گوی این ستاد، رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ۴۸ درصد رسیده و همین موضوع باعث تشدید ابتلا به کرونا می‌شود.

در توضیح سخنگوی دولت مبنی بر تعطیلی ادارات استان‌های تهران و البرز، توضیح بیشتری داده نشده اما انتظار می‌رود تنها شامل ادارات دولتی شود. درصورت انتشار جزئیات بیشتر از تعطیلی ۶ روزه تهران و البرز، متن خبر به‌روزرسانی خواهد شد.

به‌روزرسانی:

قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا با انتشار اطلاعیه‌ای، جزئیات اعمال محدودیت‌های کرونایی در سراسر کشور و تعطیلی استان‌های تهران و البرز در پایان هفته جاری را اعلام کرد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، تمامی دستگاه‌های دولتی، بانک‌ها و گروه‌های پرخطر اصناف و مشاغل در استان‌های تهران و البرز تعطیل خواهند شد.

این محدودیت‌ها از ساعت ۱۸:۰۰ روز دوشنبه مورخ ۲۸ تیرماه شروع و تا ساعت هفت صبح روز دوشنبه چهار مردادماه ادامه خواهد داشت. طی این روزها، خروج خودروهای شخصی، با پلاک استان‌های تهران و البرز و ورود خودروهای شخصی با پلاک‌های دیگر شهرها به تهران و البرز ممنوع است.

عوامل نیروی انتظامی و پلیس راهنمایی رانندگی به‌منظور جلوگیری از تردد خودروها به‌صورت محسوس و نامحسوس، نسبت به تشدید کنترل‌ها در مبادی اصلی و فرعی ورودی و خروجی به مقاصد دو استان اقدامات لازم را انجام می‌دهند. چنانچه خودروهای شخصی دارای پلاک این دو استان برای خروج مراجعه کردند، عودت و درصورت عدم تمکین، علاوه بر اعمال قانون عودت می‌گردند.

نیروی انتظامی و فرمانداری‌ها در فاصله زمانی یاد شده در بند (۱) ازصدور مجوز تردد غیر اضطراری تعریف شده قبلی، مطلقاً خودداری می‌کنند و تمامی مجوزهای صادره قبل از این مصوبه، غیرقابل استفاده و باطل اعلام می‌گردد.

وزارت راه وشهرسازی حداکثر همکاری‌های لازم را برای کنترل مسیرها و مسدود کردن محورهای مورد درخواست نیروی انتظامی و پلیس راهنمایی و رانندگی به عمل می‌آورد.

قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا به استانداران و فرمانداران سراسر کشور اعلام کرده براساس رنگ‌بندی هر شهرستان، از صدور هرگونه مجوز برای ورود خودروهای شخصی به تهران و البرز خودداری کنند. بانک مرکزی نیز ملزم است سریعاً به کلیه بانک‌های عامل در سطح استان‌های البرز و تهران نسبت به تعطیل کردن تمامی شعبه‌های بانک‌ها در این دو استان در بازه زمانی اعلامی ابلاغ کند.

ستاد کرونا با یادآوری محدودیت‌های اعمالی برای اصناف و مشاغل متناسب با رنگ‌بندی شهرها، بر تشدید نظارت بر تعطیلی مشاغل زیر در شهرهای قرمز تأکید کرده است:

  • رستوران‌ها و قهوه‌خانه‌ها (به استثنای فعالیت‌های بیرون‌بر)
  • تالارهای پذیرائی
  • سالن‌های سینما و تأتر
  • پاساژها و بازارهای سربسته
  • استخرهای سرپوشیده و باشگاه‌های بدن‌سازی
  • شهربازی‌ها و باغ‌وحش‌ها
  • نمایشگاه‌های عمومی و تخصصی
دستگیری فرد متهم به فروش کارت‌های جعلی واکسن کووید ۱۹ در آمریکا
کووید برای افراد مبتلا به HIV خطرناک‌تر است
آیا پیوند مدفوع به درمان کووید ۱۹ کمک می‌کند؟
کریسپر در آزمایش‌های اولیه تکثیر ویروس کرونا را مهار کرد
آغاز ثبت‌نام واکسیناسیون افراد ۶۰ سال به بالا از ۲۴ تیرماه

منبع moi irinn

  • ویروس کرونا

zoomit