ایرانی ها از خجالت کاپیتان لهستان درآمدند (عکس)

به گزارش “ورزش سه”، از زمانی که در والیبال دنیا سری توی سرها درآوردیم، یادمان می‌‌آید که نبردمان با لهستان همواره تماشایی و جنجالی بوده است؛ در واقع والیبال ایران طی یک دهه گذشته به جایی رسیده که حالا دیگر آن جمله کلیشه ای ” زمانی گرفتن یک ست از فلان تیم آرزویمان بود” برای ما مثل یک جوک خنده دار است.

 

شاید خیلی‌ها تقابل ایران و لهستان را با کل کل های سعید معروف و میشل کوبیاک به خاطر می آورند. دو کاپیتانی که طی سالهای گذشته در رقابت های مختلف چالش های جذابی با یکدیگر داشته اند و بحث‌های بین این دو نفر بعضا در تیزرهای والیبالی نیز نمایان بوده است.

 

 

اما در میان همه این بحث و جدل ها، کاپیتان تیم ملی لهستان هیچگاه نخواست با احترام در مورد ایران صحبت کند. از طرفی کوبیاک هرگز هم نخواست که قبول کند ایران دیگر یک تیم معمولی آسیایی نیست و یکی از قدرت های جهان به حساب می آید و همواره در مورد والیبال ما با تمسخر و کنایه صحبت می‌کرد.

 

ستاره والیبال لهستان پیش از دیدار امروز برابر ایران نیز از فرصت استفاده کرد و به طعنه گفت: ” ما روی تیم ملی والیبال ایران به عنوان یک تیم خیلی حساب باز نمی کنیم و می‌توانم بگویم که آنها مرا خیلی تحت تاثیر قرار نمی دهند. ما برای تحقق رویای مان باید ایران را مانند سایر تیم ها شکست دهیم.”

 

اما شاید کوبیاک نمی دانست که هر چقدر بیشتر باعث عصبانیت پسران ایرانی شود، بیشتر هم ضرر خواهد کرد. تیم ملی والیبال ایران امروز با ارائه یک نمایش غرور انگیز و فوق العاده و در یک ماراتن والیبالی موفق شد با نتیجه 3-2 از سد تیم دوم رنکینگ جهانی عبور کند و شگفتی بزرگی را در رقابت‌های المپیک رقم بزند.

 


کوبیاک اما نزدیک به سه ساعت هنرمندی بچه های والیبال ایران را در حال گرم کردن تماشا کرد؛ البته شاید هم برای او خوب بود که از بیرون و با دقت بیشتری عملکرد والیبال ایران را تماشا کند تا برخلاف کلامش، در عمل تحت تاثیر قرار بگیرد و احتمالاً هم برایش تجربه ای شده باشد که دیگر با زبان تمسخر و کنایه چنین صحبت هایی انجام دهد چرا که ممکن است اینگونه برای او و والیبال لهستان گران تمام شود.

 

نکته قابل توجه دیگر این که بعد از پایان مسابقه و پیروزی ایران مقابل لهستان، کاربران ایرانی به صفحه اینستاگرام کوبیاک رفته و با کامنت های خود از خجالت این بازیکن درآمدند؛ جالب این که پست آخر کوبیاک حالا از مرز 100 هزار کامنت عبور کرده است؛ اتفاقی که البته برای کوبیاک خیلی هم چیز تازه ای نیست چراکه او پیش از این نیز آن را تجربه کرده بود.

 

مهدی اسدی

 

 

varzesh3