آموزش انتخاب رنگ رژ لب بر اساس رنگ پوست + فیلم

مهمترین نکته در انتخاب رنگ رژ  لب توجه به رنگ پوست خودتان و بعد از آن هماهنگی رنگ رژ با لباس‌ها است. چه رژ لب مات کالباسی را انتخاب کنید چه دلتان بخواهد سراغ یک رنگ مدرن مثل رژ لب گلدن رز بروید، باید پیش از هر چیز قواعد انتخاب رنگ رژ لب مناسب پوست خودتان را بدانید.

همه ما در کیف لوازم آرایش خودمان مجموعه‌ای از رژ لب‌ها با رنگ‌های متفاوت را داریم، رژ لب‌هایی که اکثرشان را هیچ وقت استفاده نکرده‌ایم! این یعنی وقت آن است که با راهنمای ساده مجله bustle درباره نحوه انتخاب رنگ رژ لب همراه شوید!

علاوه بر آن می‌توانید با نگاهی به ویدیوی مجله Vogue با عنوان “چطور بهترین رنگ رژ لب را براساس رنگ پوست خودتان انتخاب کنید” نکات بیشتری در این باره یاد بگیرید و یک آرایش صورت حرفه‌ای داشته باشید.

قدم اول: رنگ پوست خودتان را بشناسید

اولین نکته این است که پوست هرکس ته رنگ (undertones) زرد و یا ته رنگ صورتی دارد. ته رنگ زرد، گرم و ته رنگ صورتی، سرد است. شناختن ته رنگ پوست به طرز شگفت‌آوری به شما در انتخاب رنگ رژ لب یا هر بخش دیگری از آرایش صورت کمک می‌کند.

  • اگر رنگ رگ‌های شما آبی است و زیورآلات نقره‌ای بیشتر به شما می‌آید، رنگ پوست صورتی و سرد است.
  • اگر رنگ رگ‌های شما به سبز نزدیک می‌شود و زیورآلات زرد به شما بیشتر می‌آید، ته رنگ یا همان Undertone پوست شما زرد و گرم است.

بیشتر بخوانید: همه‌ی انتخاب‌ها بر اساس رنگ پوست خودتان!

قدم دوم: قاعده برعکس برای انتخاب رنگ رژ لب

بعد از شناخت رنگ پوست، قدم بعدی انتخاب سردی و گرمی رنگ رژ لب است.

  • برای پوست‌هایی با ته رنگ زرد، سراغ رژلب‌هایی با رنگ‌های گرم مثل قرمز بروید.
  • اگر پوست شما ته رنگ سرد صورتی دارد باید از سراغ رژ لب بنفش بروید یا دنبال رژلب‌هایی با رنگ گرم و تناژهای مختلف بنفش باشید.
  • استفاده از این رژ لب‌ها برای هرکسی ممنوع است: رژ لب‌هایی با رنگ‌هایی که به طوسی، خاکستری یا خیلی کرم می‌زنند، می‌توانند صورت شما را مریض و بی‌حال نشان دهند. پس در یک آرایش صورت نرمال از این رنگ رژ لب استفاده نکنید.

مشاهده لوازم آرایش لب

قدم سوم: وقتی که شک دارید از قاعده ساده استفاده کنید

برای آنکه یک پاسخ ساده برای سوال “چگونه رنگ رژ لب انتخاب کنم؟” پیدا کنیم، می‌توانید به قاعده‌های کلی رنگ رژ لب مناسب پوست سبزه، روش (سفید) و تیره مراجعه کنید.

با نگاهی به آرایش ستارگان مد و مدل‌های مشهور و دیدن جدیدترین آرایش‌ها و رنگ‌های مد سال رژ لب، می‌توانید بهترین انتخاب را برای پوست خودتان داشته باشید.

بهترین رنگ رژ لب برای پوست سبزه و گندمی

پوست‌هایی با رنگ سبزه و یا گندمی معمولا حالتی طبیعی دارند و کمتر پیش می‌آید رنگی برای آن‌ها مناسب نباشد. “بیشتر رنگ‌های نود (کرم ملایم و طبیعی)، صورتی، نارنجی، و تناژهای مختلف قرمز در رژ لب خیلی خوب با رنگ پوست سبزه هماهنگ می‌شود.”

انتخاب رنگ رژ لب بر اساس لباس‌ها: برای اینکه بهترین رنگ رژ لب را برای پوست سبزه خودتان انتخاب کنید، به ترکیب رنگی لباس‌ها توجه کنید. برای لباس‌هایی با رنگ گرم، از رژ لب روشن استفاده کنید.

رنگ رژ لب برای پوست سبزه

بهترین رنگ رژ لب برای پوست روشن (سفید)

برای انتخاب رنگ رژ لب مناسب پوست روشن، می‌توانید از عکس‌های تیلور سوییفت ایده بگیرید. “بهترین مزیت داشتن رنگ پوست روشن این است که با خیال راحت می‌توانید از رژ لب قرمز جیغ یا رنگ‌های قرمز درخشان دیگر در آرایش روزمره خودتان استفاده کنید و بی‌نظیر دیده شوید.”

از این رنگ رژ لب بپرهیزید!  رژ لب‌هایی با رنگ‌های خیلی روشن یا هاله زرد، صورت شما را مریض و ناراحت نشان می‌دهد.

رنگ رژ لب برای پوست سفید

بهترین رنگ رژ لب برای پوست تیره

“رژ لب هلویی، بنفش و قرمز برای پوست تیره شما عالی است” تنها نکته این است که اگر سراغ رژ لب خیلی براق می‌رویدرنگ‌های زیادی روشن را انتخاب نکنید.

در آخر توصیه ما این است که گاهی بدون در نظر داشته رنگ یا ته رنگ (Undertone) پوست خودتان، دنبال‌روی دلتان باشید و همان رنگی را انتخاب کنید که خوشحال‌تان می‌کند! اگر دلتان یک رژ لب نارنجی براق می‌خواهد یا دوست دارید یک رژ لب مات زرشکی را امتحان کنید، قواعد را کنار بگذارید و یک آرایش جدید را تجربه کنید.

رنگ رژ لب برای پوست تیره

اما شاید مهمتر از همه این نکات در مورد انتخاب رنگ رژ لب، انتخاب نوع آن باشد، رژ لب های طبیعی و آن‌هایی که کمترین مواد شیمیایی را دارند، نه تنها به مرور زمان به لب‌ها آسیب نمی‌زنند بلکه می‌توانند با مواد مغذی که در خود دارند تقویت کننده پوست و رنگدانه‌های طبیعی لب باشند.

بیشتر بخوانید: لوازم آرایشی گیاهی و ۶ دلیل برای استفاده از آن‌ها

فروشگاه اینترنتی دیجی‌استایل، این امکان را به شما می‌دهد که با اطمینان از کیفیت، اصالت و تاریخ مصرف انواع لوازم آرایشی از برندهای مطرحی مانند ایو روشه (Yves Rocher)، نیوآ (Nivea)، آرت دکو (Art Deco)، ایزادورا (Isadora)، بورژا (Bourjois) و … خرید کنید.

از انواع رژ لب حجم دهنده، معمولی و حرفه‌ای گرفته تا سایر لوازم آرایشی، بهترین‌ها را به راحتی با چند کلیک بخرید.

ورود به دیجی استایل

digistyle