روز پنجم توکیو؛ یک حسرت و یک نقره تشریفاتی!

به گزارش “ورزش سه”، کاروان ایران امروز (سه شنبه) روز خلوتی را سپری کرد و تنها ورزشکاران تیراندازی در رشته میکس 10 متر تپانچه و تفنگ به مصاف حریفان خود رفتند.


در رشته تپانچه 10 متر انفرادی، جواد فروغی در روز نخست المپیک موفق شد تنها طلای ایران را کسب کند و هانیه رستمیان نیز عملکردی قابل قبول داشت و همین موضوع سبب شد تا ورزش دوستان ایرانی امیدوار به کسب مدالی دیگر در این رشته باشند، اما حذف آن ها در مرحله نیمه نهایی امیدها را برای کسب دومین مدال در تیراندازی ناامید کرد. 


چهار ساعت پس از برگزاری مسابقه رستمیان و فروغی، دو ورزشکار دیگر ایران یعنی نجمه خدمتی و مهیار صداقت کار خود را آغاز کردند که آن ها نیز در رشته تفنگ نتوانستند کاری از پیش ببرند. 

البته ایران در روز پنجم یک مدال نقره توسط تیم 4 نفره تکواندوی میکس به دست آورد که با شکست برابر چین به نایب قهرمانی رسید، اما این مسابقات به صورت آزمایشی در توکیو انجام می شد و مدال آن جنبه تشریفاتی و نمایشی داشت!


از سوی دیگر یک حسرت دیگر بعد از ماجرای کیمیا علیزاده به دل ایرانی ها نشست و آن هم فینالیست شدن سعید ملایی، جودوکای ایرانی بود که در نهایت به مدال نقره المپیک رسید، اما این مدال به نام مغولستان در جدول ها ثبت شد. 

 

 

 

16:15: تیم ملی تکواندوی ایران دیروز با ترکیب امیرمحمد بخشی، عرفان ناظمی، کیمیا همتی و ملیکا میرحسینی  در گام اول به مصاف ژاپن رفت و با برتری مقابل این تیم جواز حضور در فینال را کسب کرد. ملی پوشان تکواندوی ایران که با هدایت وحید عبدالهی به عنوان سرمربی و آرش فرهادیان به عنوان سرپرست امروز برابر چین در فینال قرار گرفتند، با نتیجه 41 بر 24 نتیجه را واگذار کردند و به مقام نایب قهرمانی دست یافتند. با اینکه مدال نقره به تیم های برتر این مسابقات اهدا می شود، اما مسابقات تکواندوی تیمی به صورت آزمایشی در المپیک توکیو برگزار شده و مدال های آن در جدول توزیع مدال ها برای کشورها محاسبه نخواهد شد.

 

 


 

15:05: در شرایطی که جودوی ایران با رای کمیته انضباطی فدراسیون جهانی 4 سال محروم شده، سعید ملایی امروز با ملیت مغولستانی در دور اول برابر دیدار حمزه از قزاقستان در 3:56 دقیقه با ضربه فنی برنده شد و در دور یک هشتم نهایی در وقت اضافه و با امتیاز وازاری مراد فاتیف از جمهوری آذربایجان را شکست داد. ملایی در دور یک چهارم نهایی تاتو گریگالاشویلی از گرجستان با رنک 3 جهانی را ضربه فنی(ایپون) کرد و به نیمه نهایی رسید. این جودوکای ایرانی در مرحله نیمه نهایی به مصاف حریفی از اتریش رفت و توانست با شکست او، برای نخستین بار خودش را به فینال المپیک برساند. ملایی که در یک قدمی کسب مدال طلای المپیک قرار گرفته بود، در فینال مقابل جودوکای میزبان قرار گرفت و نتوانست از پس او بربیاید. در نهایت سعید ملایی صاحب مدال نقره شد؛ مدالی که در جدول توزیع مدال ها به نام مغولستان نوشته خواهد شد.

 

 

 

 


 

09:20 – تیم میکس تفنگ بادی 10 متر کشورمان متشکل از نجمه خدمتی و مهیار صداقت با قرار گرفتن در جایگاه پانزدهم از صعود به دور بعد المپیک2020 بازماند.

 


 

8:46 – شروع بسیار خوب نجمه خدمتی و مهیار صداقت با کسب ۲۱ امتیاز.

 

 


 

۸:۴۵ – نجمه خدمتی و مهیار صداقت کار خود در تیراندازی میکس تفنگ را آغاز کردند.

 

 


 

7:23 – تیم چین در دیداری نزدیک موفق شد روسیه را در فینال تپانچه تیمی شکست دهد و به مدال طلای این رشته دست یابد.

 


 

6:49 – تیم اوکراین با غلبه بر صربستان، مدال برنزه تپانچه 10 متر تیمی را به دست آورد.

 


 

6:17 – بازی نجمه خدمتی و مهیار صداقت در تیراندازی تفنگ میکس از ساعت ۸:۴۵ صبح به وقت ایران برگزار می‌شود.

 


 

5:52 – جواد فروغی با امتیاز 196 از 200 بهترین عملکرد را در میان تمام تیراندازان این مرحله داشت.

 


 

5:51 – تیم‌های چین و روسیه با قرار گرفتن در رده‌های اول و دوم راهی مرحله فینال شدند تا رقابت خود را برای کسب مدال طلا و نقره این بخش از مسابقات دنبال کنند. تیم‌های اوکراین و صربستان که در رده‌های سوم و چهارم قرار گرفتند نیز برای کسب مدال برنز با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

 


5:42- تیم ایران در مرحله نیمه نهایی با 382 امتیاز در رتبه پنجم قرار گرفت و از صعود به بازی فینال یا رده بندی بازماند. رستمیان و فروغی تنها دو امتیاز کم آوردند.


5:13 – فینال مسابقات میکس تپانچه بادی ساعت 6:45 برگزار می‌شود.

 


 

5:10 – در مرحله نیمه نهایی هر تیم، 20 تیر دیگر شلیک خواهد کرد و در پایان تیم‌های اول و دوم برای کسب مدال طلا و نقره و تیم‌های سوم و چهارم برای مدال برنز می‌جنگند.

 

 


 

5:07 – با اعلام وبسایت رسمی المپیک توکیو، نمایندگان ایران به مرحله بعدی راه پیدا کردند.

 


 

4:59 – تیم ایران با 566 امتیاز در رتبه هشتم قرار گرفت.

 

 


 

4:53 – تصویری از حضور هانیه رستمیان و جواد فروغی در کنار یکدیگر و حضور در مسابقه رسمی.

 

 


 

4:52 – لازم به ذکر است که در این رقابت ها 20 تیم از کشورهای مختلف حضور دارند.

 


 

4:45 – عملکرد درخشان رستمیان و فروغی در آغاز کار سبب شده تا آن ها شانس صعود به دور بعدی را داشته باشند.

 

 

 


 

4:30 – هانیه رستمیان و جواد فروغی کار خود را استارت زدند.

 

varzesh3