​​​​​​​ژاپن باخت؛ معادلات گروه ایران پیچیده تر شد

به گزارش “ورزش سه”، پس از شکست ایران مقابل کانادا در سومین گام، شرایط برای صعود ایران از گروه اول پیچیده تر شده است و یکی از بازی هایی که نتیجه آن در تعیین سرنوشت ایران بسیار اثرگذار خواهد بود، مصاف ایتالیا و ژاپن بود که در پایان با پیروزی 3 بر 1 آبی پوشان سرزمین چکمه‌ای خاتمه پیدا کرد.


با این پیروزی حالا علاوه بر ایران، سه تیم دیگر یعنی لهستان، ژاپن و ایتالیا هم 2 پیروزی در کارنامه دارند و ایران با نتایجی که در هفته سوم بازی ها کسب شد، پس از لهستان و ژاپن در رده سوم قرار گرفته و نفس ایتالیا را پشت سر خود احساس می کند. ضمن اینکه پیروزی کانادا بر ونزوئلا محتمل  است و همین موضوع کار ایران را ست تر خواهد کرد.

 


با این وصف تیم ملی والیبال ایران باید منتظر بازی روز جمعه برابر ایتالیا باشد؛ اگر شاگردان آلکنو در این مسابقه به برتری دست پیدا کند، با توجه به اینکه 4 تیم از گروه های 6 تیمی اول و دوم صعود می کنند، صعودش قطعی خواهد شد و اگر این اتفاق رخ ندهد، کار والیبالیست های ایرانی برای رسیدن به مرحله حذفی سخت تر می شود و باید حتما در مصاف با ژاپن برنده  باشند؛ در غیر این صورت شاید در کمال ناباوری شاهد حذف زودهنگام والیبال ایران از المپیک باشیم که قدرتمندانه با پیروزی مقابل نائب قهرمان لیگ ملت ها کارش را آغاز کرد.


البته باید به این نکته هم اشاره داشت که اگر شاگردان آلکنو بتوانند در 3 بازی آینده و به خصوص 2 دیدار سخت برابر ایتالیا و سپس ژاپن به برتری برسند، با توجه به اینکه لهستان هم 2 بازی بسیار سخت برابر کانادا و ژاپن در پیش دارد، امکان صعود از گروه با رتبه اول نیز وجود دارد.

 

 

جدول گروه اول بازی های المپیک پس از برگزاری بازی های هفته سوم.

 

 

نتایج بازی های هفته سوم در گروه های اول و ودوم

 

 

در بازی های دور چهارم که روز 8 مردادماه برگزار می شود، ایتالیا با ایران بازی می کند و در دیگر بازی حساس گروه اول لهستان به مصاف میزبان مسابقات می رود.

 

 

در نهایت در دور پنجم که هفته پایانی مرحله گروهی خواهد بود، روز یکشنبه 10 مردادماه تیم والیبال ایران مانند بازی هفته چهارم از ساعت 15:10 دقیقه به مصاف ژاپن می رود و هواداران والیبال هم با توجه به ساعتی که برای این 2 مسابقه در نظر گرفته شده، می توانند مانند دیدار برابر لهستان به تماشای آنها بنشینند.

varzesh3