نتایج انتخابات سراسری ۲۰۲۰ میانمار باطل اعلام شد

یک شبکه تلویزیونی متعلق به مخالفان دولت میانمار امروز سه‌شنبه گزارش کرد، کمیسیون انتخاباتی میانمار نتایج انتخابات سراسری ماه نوامبر گذشته را باطل اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بر اساس گزارش شبکه تلویزیونی مخالف Mizzima، نتایج این انتخابات بر مبنای “موارد گسترده نقض قوانین انتخاباتی” لغو شدند.

این شبکه تصریح کرد، لغو این نتایج راه را برای انحلال اجباری حزب “لیگ ملی برای دموکراسی” آنگ سان سوچی که در انتخابات ۲۰۲۰ به شکل قاطع پیروز شد، هموار می‌کند.

در نوامبر ۲۰۲۰ ارتش میانمار تحقیقاتی را علیه حزب لیگ ملی برای دموکراسی از بابت تقلب انتخاباتی به جریان انداخته و این حزب حاکم سابق را متهم به پر کردن صندوقها با ۱.۳ میلیون برگه رای کرد. بعدا، خودداری این حزب از اظهارنظر درباره این یافته‌ها از سوی ارتش، برای توجیه اعمال وضعیت اضطراری و تصاحب قدرت طی یک کودتا در ماه فوریه مورد استفاده قرار گرفت.

این کودتا چندین ماه اعتراضات با ده‌ها کشته در میان شهروندان را در پی داشت. قانونگذاران و فعالان سرنگون شده، که از سوی خونتای نظامی میانمار به عنوان تروریست تعیین شده‌اند، یک دولت وحدت ملی در سایه را تشکیل داده‌اند که هدفش تقویت فعالان ضد ارتش و لغو کودتا است.

انتهای پیام

خبرگزاری ایسنا