۹ میلیارد تومان هزینه ساخت یه فیلم آپارتمانی/ سهم سوپر استار‌ها در فروش فیلم‌ها

مسعود اطیابی ,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی

یک کارگردان سینما هزینه‌های ساخت یک فیلم سینمایی را تشریح کرد. 

مسعود اطیابی تهیه کننده و کارگردان در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره هزینه‌های تولید یک فیلم سینمایی گفت: در حال حاضر تولیدات فیلم‌های سینمایی یا سریال ها، دستخوش شیوه مدیریت دیگری شدند به هر حال قیمت‌های مختلف و هزینه‌های یک فیلم شاید چندین برابر آن چیزی است که بودجه آن به اندازه‌ای که باید افزایش نداشته است.

 

او افزود: در ۳ سال گذشته هزینه ساخت یک فیلم سینمایی آپارتمانی بین ۲ تا ۳ میلیارد تومان می‌شد، اما در حال حاضر ساخت همان فیلم با صرفه جویی بیش از اندازه، هزینه ۸ تا ۹ میلیارد تومانی دارد. با توجه به شرایط اقتصادی در زمان تولید فیلم هزینه‌ها هم تغییر می‌کند و امکان اینکه از قبل از شروع پروژه، بتوان پیش بینی برآورد هزینه داشت بسیار سخت شده است.

 

اطیابی در پاسخ به سوالی درباره استفاده از بازیگران شناخته شده برای فروش بیشتر فیلم مطرح کرد: به هرحال در فیلمی که ساخته می‌شود چه از بازیگر جدید و چه از بازیگر گیشه استفاده شود، فیلم باید با کیفیت باشد به همین منظور بازیگر برای شروع یک اکران لازم است و حضور یک بازیگر سوپراستار می‌تواند شروع اکران را پرشور کند؛ اما اگر فیلم خوب نباشد معمولا به سمت کم فروش شدن می‌رود و موفق نخواهد بود.

 

این تهیه کننده سینما ادامه داد: شاید یک فیلم با بازیگر ستاره در هفته اول، اکران بسیار خوبی داشته باشد، ولی هفته‌های بعد آن مهم است. اگر فیلم خوب باشد و بازیگر غیر ستاره هم در آن حضور داشته باشد شاید شروع اکران بسیار چشم گیر نباشد، اما به مرور می‌تواند افزایش پیدا کند و این موضوع به کیفیت فیلم بر میگردد.

 

اطیابی گفت: اساسا بازیگر لازمه فیلم است و سینما هزینه می‌کند که بازیگر و ستاره بسازد تا بتواند از آن بهره برداری کند و نمی‌توان گفت که فیلم به بازیگر نیاز ندارد، از طرف دیگر مخاطب امروز علاقه‌مند به تماشای بازیگران مورد علاقه خود در سینما هستند.

 

Beytoote