استقلال مقابل صنعت نفت هم متوقف شد/ تثبیت صدرنشینی سپاهان با برد برابر نساجی

دیدار استقلال و صنعت نفت آبادان،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

مصاف استقلال و صنعت آبادان در هفته هفتم رقابت‌های لیگ برتر با تساوی یک بر یک پایان یافت.

به گزارش ایسنا، در جریان هفته هفتم رقابت‌های لیگ برتر، ۲ تیم صنعت نفت آبادان به مصاف هم رفتند که این بازی در پایان با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

 

گل‌های این بازی را مهدی حنفی در دقیقه ۸ و امیرحسین حسین‌زاده در دقیقه ۴۰ برای نفت آبادان و استقلال به ثمر رساندند.

 

با این نتیجه، استقلال با ۱۳ امتیاز در رده سوم جدول ایستاد  و صنعت نفت آبادان با ۷ امتیاز چهاردهم شد.

 

نیمه اول

بازی در همان ابتدای کار، هجومی آغاز شد و دو تیم با ایجاد موقعیت روی دروازه یکدیگر سعی داشتند به سرعت به گل برسند. در دقیقه ۲ بازی شروین بزرگ روی اشتباه مدافعان استقلال می‌توانست دروازه آبی‌ها را باز کند اما ضربه او را رضایی به راحتی دفع کرد.

 

کوین یامگا در دقیقه ۵ این دیدار فرصت خوبی در محوطه جریمه نفت آبادان داشت اما با غفلت این بازیکن، موقعیت آبی‌ها در این دقیقه از بازی از دست رفت.

 

صنعت نفت آبادان در ۸ دقیقه این دیدار گل اول بازی را به ثمر رساند. مهدی حنفی با ضربه سر روی یک ضربه کاشته موفق شد گل اول بازی را به ثمر برساند و شاگردان منصوریان را یک بر صفر پیش بیندازد.

 

آبی‌ها پس از دریافت گل اول، به روی دروازه شاگردان منصوریان هجوم آوردند و با حضور در نیمه زمین حریف، سعی داشتند موقعیت‌هایی را برای خود شکل دهند اما دفاع نفت آبادان مانع از گلزنی شاگردان فرهاد مجیدی شد.

 

محمدحسین مرادمند در دقیقه ۱۶ بازی روی یک ضربه کرنر با ضربه سر، دروازه صنعت نفت را تهدید کرد اما دروازه‌بان حریف ضربه مرادمند را مهار کرد. در ادامه و در دقیقه ۱۷ بازی، روی یک فشار سنگینی توسط بازیکنان استقلال روی دروازه صنعت نفت شکل گرفت، امیرحسین حسین‌زاده فرصت شوتی‌زنی از پشت محوطه جریمه حریف داشت اما ضربه او از کنار دروازه به بیرون رفت.

 

حملات استقلال بازهم ادامه داشت و جعفر سلمانی در دقیقه ۲۰، از پشت محوطه جریمه، شوتی روانه دروازه احمد گوهری کرد که این ضربه هم از کنار دروازه به شکلی خطرناک به بیرون رفت.

 

کوین یامگا در دقیقه ۲۵ بازی، در محوطه جریمه صنعت نفت آبادان توسط محمد طیبی نقش بر زمین شد و بازیکنان استقلال و فرهاد مجیدی معتقد بودند که داور بازی باید این صحنه را پنالتی اعلام می‌کرد اما تصمیم داور، ادامه بازی بود.

 

در دقیقه ۳۸ بازی، امیرحسین حسین‌زاده موفق شد پس از مدت‌ها طلسم‌شکنی کند و اولین گل خود را برای استقلال برای استقلال به ثمر برساند. این بازیکن با حضور در محوطه جریمه صنعت نفت آبادان، روی پاس وریا غفوری فرصتی خوبی برای گلزنی پیدا کرد و با یک شوت محکم، بازی را به تساوی کشاند.

 

در پایان تلاش دو تیم برای ایجاد موقعیت و گل برتری در نیمه اول ثمری نداشت تا این بازی در نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد.

 

نیمه دوم

استقلال نیمه دوم را هم هجومی آغاز کرد و سعی داشت هر طور که شده از حریف خود پیش بیفتد. در دقیقه ۴۸ مسابقه، بازهم امیرحسین حسین‌زاده روی یک کار ترکیبی، صاحب موقعیت شد اما ضربه او راهی اوت شد.

 

پس از هجوم آبی‌ها، بازی شکل آرام‌تری به خود گرفت و استقلال مقداری از فشار خود کم‌تر کرد. در این بین صنعت نفت آبادان سعی کرد بیش‌تر توپ و میدان را در  اختیار داشته باشد و بتواند به نیمه زمین استقلال برسد.

 

در ادامه بازی شکل درگیرانه‌ای بیش‌تری به خود گرفت و شاگردان منصوریان سعی داشتند تا جایی که ممکن است از نتیجه تساوی محافظت کنند تا از بازی دست خالی بیرون نیایند.

 

در دقیقه ۷۰ بازی، صنعت نفت موقعیت خطرناکی روی دروازه استقلال داشت اما ضربه محکم رضا غبیشاوی را علیرضا رضایی موفق شد مهار کند.

 

مهدی مهدی‌پور در دقیقه ۷۷ این دیدار روی یک حرکت با دروازه‌بان حریف تک به تک شد و فرصت بسیار خوبی برای گشودن دروازه صنعت نفت داشت اما ضربه او را دروازه‌بان حریف مهار کرد.

 

استقلال تا دقایق پایانی فرصت‌های خوبی برای گلزنی داشت اما ضربه‌های نهایی بازیکنان این تیم دقت لازم را نداشت و باعث شد تغییری در نتیجه بازی شکل نگیرد.

 

در پایان تلاش آبی‌ها برای زدن گل برتری ثمری نداشت تا این بازی در پایان با تساوی یک بر یک به پایان برسد و استقلال با ۴ تساوی پیاپی به پیشواز داربی پایتخت برود.

 

***

 

برد بزرگ سپاهان مقابل نساجی/ مغانلو صدر جدول را زرد نگه داشت

دیدار تیم‌های فوتبال سپاهان اصفهان و نساجی مازندران از ساعت ۱۶ امروز در ورزشگاه نقش جهان اصفهان برگزار شد.

 

این بازی در حالی با پیروزی دو بر صفر میزبان به پایان رسید که شهریار مغانلو توانست هر دو گل تیمش را در دقایق ۳۰ و ۵۷ به ثمر برساند.

 

مغانلو که از ابتدای فصل گلی برای محرم نویدکیا نزده بود در این دیدار درخشید تا سه امتیاز ارزشمند برای سپاهان در مقابل شاگردان ساکت الهامی کسب کند.

 

سپاهان اصفهان با این پیروزی، ۱۶ امتیازی شد تا با خیال راحت در صدر جدول رقابت‌های بیست و یکمین دوره لیگ برتر در پایان هفته هفتم تکیه دهد.

 

***

 

گل گهر برابر پیکان پیروز شد/ ثبت پنجمین باخت تیم عنایتی

هفته هفتم لیگ برتر فوتبال از امروز دوشنبه آغاز شد و در دو دیدار همزمان، گل گهر سیرجان با پیکان و مس رفسنجان با هوادار به مصاف هم رفتند.

 

در پایان ۹۰ دقیقه، تیم گل گهر با یک گل پیکان را شکست داد و مس رفسنجان هم با همین نتیجه، هوادار را از پیش رو برداشت.

 

گل گهر با هدایت امیر قلعه نویی با برد امروز ۱۳ امتیازی شد و موقتاً به رده دوم جدول صعود کرد. پیکان هم ضمن قبول دومین باخت این فصل، ۱۱ امتیازی باقی ماند.

 

مس رفسنجان با سرمربیگری محمد ربیعی با برد امروز ۱۱ امتیازی شد و هوادار با هدایت رضا عنایتی، پنجمین باخت این فصل را تجربه کرد و ۴ امتیازی باقی ماند.

 

* گل گهر سیرجان ۱ – پیکان تهران صفر

گل: امین پورعلی (۲۳) برای گل گهر

 

* مس رفسنجان ۱ – هوادار تهران صفر

گل: گادوین منشأ (۷۰ – پنالتی) برای مس

 

Beytoote