سیف الاسلام قذافی به رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری لیبی بازگشت

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

با رد شکایت علیه نامزدی سیف الاسلام قذافی در انتخابات از سوی دادگاهی در لیبی، فرزند دیکتاتور سابق لیبی بار دیگر به رقابت‌های ریاست جمهوری این کشور بازگشت.

به گزارش ایسنا، دادگاه تجدیدنظر «سبها» در جنوب لیبی اخیرا پس از تشکیل جلسه ویژه بررسی اعتراض سیف الاسلام قذافی به رد صلاحیتش در انتخابات، شکایت علیه نامزدی سیف الاسلام را رد کرده و با صدور حکم قضایی، حضور فرزند معمر قذافی در انتخابات را بلامانع اعلام کرد.

 

این در حالی است که درخواست نامزدی فرزند معمر قذافی برای انتخابات ریاست جمهوری که قرار است در ۲۴ دسامبر سال جاری برگزار شود، هفته گذشته با حکم دستگاه قضایی این کشور، از سوی کمیسیون انتخابات لیبی رد شد.

 

چهارشنبه کمیسیون انتخابات لیبی لیست اولیه شامل ۷۳ نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۴ نوامبر و لیست دیگری از ۲۵ نفر حذف شده منتشر کرد که سیف الاسلام جزو خط خورده‌ها بود.

 

فرزند دیکتاتور سابق لیبی در ۱۴ نوامبر ماه جاری به‌طور رسمی نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری این کشور اعلام کرده بود.

 

سیف‌الاسلام قذافی توسط دادگاه کیفری بین‌المللی به اتهام جرایم علیه بشریت تحت تعقیب قرار دارد و همچنین دفتر دادستان کل نظامی لیبی نیز حکم بازداشت سیف‌الاسلام را به اتهام قتل و استفاده از مزدوران جنگی صادر کرده است.

 

سیف الاسلام به دلیل دست داشتن در جنایات جنگی در جریان انقلاب ۲۰۱۱ از سوی دستگاه قضایی لیبی به اعدام محکوم شده است و به جرم جنایت علیه بشریت تحت تعقیب دادگاه کیفری بین‌المللی است که حکم بازداشت وی را صادر کرد و این حکم همچنان معتبر است.

 

 

Beytoote