مسی: هرگز به این فکر نکرده‌ام که بهترین بازیکن جهان هستم

لیونل مسی،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

فوق‌ستاره آرژانتینی پاری‌سن‌ژرمن که اخیراً هفتمین توپ طلایش را کسب کرد، می‌گوید؛ هرگز به این فکر نکرده که بهترین بازیکن جهان است.

به گزارش تسنیم، لیونل مسی که دوشنبه هفته پیش در مراسمی در شهر پاریس که مجله «فرانس فوتبال» طبق روال هر سال ترتیب داده بود، به عنوان بهترین فوتبالیست جهان در سال 2021 معرفی شد و برای هفتمین بار توپ طلا را از آن خود کرد، گفت‌وگویی با این نشریه فرانسوی داشته که در زیر بخش‌هایی از آن را می‌خوانید.

 

*در بدو ورود به پاری‌سن‌ژرمن، نیمار پیراهن شماره «10» خود را به تو پیشنهاد داد. چرا آن را رد کردی؟

نیمار شماره «10» تیم است. من در پاری‌سن‌ژرمن تازه وارد هستم و برای کمک کردن به این باشگاه آمده‌ام. این حرکتی شگفت‌انگیز از سوی نیمار بود و انتظارش را هم داشتم چون به خوبی او را  می‌شناسم. ما در بارسلونا با هم وقت می‌گذارندیم و با هم دوست هستیم. به نظرم عادلانه‌تر بود که او شماره «10» را حفظ کند.

 

*در جریان بازی با منچسترسیتی در لیگ قهرمانان اروپا در ماه سپتامبر، هنگام ضربه ایستگاهی حریف پشت خط دفاعی تیم‌ات روی زمین دراز کشیدی. برخی همان موقع گفتند که این کار برازنده مسی نیست …

در آن لحظه، آن چیزی بود که ما به آن نیاز داشتیم. ما برنده بازی تا آن لحظه (پیروزی 2 بر صفر تا دقیقه 1+90) بودیم و کسی نبود که این کار را بکند و چون من آنجا بودم، پشت خط دفاعی دراز کشیدم. صادقانه می‌‌گویم که مشکلی با این موضوع نداشتم و همه ما باید مشارکت داشته باشیم تا به نتیجه برسیم.

 

* نام تو اغلب در بین بهترین بازیکنان تاریخ ذکر می‌شود اما همیشه از گفتن اینکه بهترین بازیکن بوده‌ای، خودداری کرده‌ای. حالا با کسب هفت توپ طلا، آیا می‌گویی که بهترین هستی؟

من هرگز چنین چیزی نگفته‌ام و هرگز هم به آن فکر نکرده‌ام یا حتی سعی نکرده‌ام به ایده گفتن چنین حرفی هم عادت کنم. برای من همین که می‌توانم در بین بهترین‌های دنیا به حساب بیایم، کفایت می‌کند. این چیزی است که هرگز جرأت تصور یا رؤیای آن را نداشتم اما… (مکث می‌کند) نمی‌دانم چگونه این را بدون تعبیرِ اشتباه بگویم… اینطور نیست که علاقه‌ای به آن نداشته باشم اما بیایید بگوییم که اهمیت زیادی برای همه اینها قائل نیستم. بهترین بودن یا نبودن چیزی را برای من تغییر نمی‌دهد. من هرگز به نظر خودم، بهترینم نبوده‌ام.

 

Beytoote