دمیدن روح به کالبد یک مرسدس بنز ۸ سیلندر

مرسدس ۸ سیلندر،اخبار دنیای خودرو،خبرهای دنیای خودرو

مرسدس بنزهای ۸ سیلندر دیگر تولید نمی‌شوند، همه می‌دانند، خود مرسدس هم می‌داند، اما یک شرکت تیونینگ‌کار علاقه ویژه‌ای به این موتورها داشته و شکل و شمایل جدیدی به یک ۸ سیلندر داده است.

به گزارش همشهری آنلاین و به نقل از وب‌سایت موتور۱، شرکت مانهارت، مرسدس – ای‌ام‌جی سی۶۳ اس واگن را تحویل گرفت و آن را به مانهارت سی‌آر ۷۰۰ واگن تبدیل کرد.

 

موتور ۴ لیتری ۸ سیلندر با شکوه مرسدس – ای‌ام‌جی سی۶۳ اس واگن چیز ساده‌ای نیست. این خودرو ۵۱۰ اسب‌بخار قدرت و ۷۰۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند، اعدادی که برای یک خودروی ۵ نفره فوق‌العاده به‌نظر می‌رسد.

 

مرسدس ۸ سیلندر،اخبار دنیای خودرو،خبرهای دنیای خودرو

اما مانهارت به همین جا بسنده نکرد. سی‌آر ۷۰۰ واگن دارای کیت عملکرد توربو پس از فروش، ارتقاء به توربوشارژر، ورودی هوای کربن، ارتقاء اینترکولر و نقشه‌برداری مجدد ECU است. خروجی نهایی موتور، اعداد شگفت‌انگیز ۷۱۲ اسب‌بخار و ۹۲۰ نیوتن‌متر گشتاور است. با تغییرات اعمال‌شده در گیربکس ۹ سرعته، شرایط به‌گونه‌ای شده است که این خودرو حالا، صفر تا صد کیلومتر را در ۵.۵ ثانیه می‌پیماید.

 

البته مانهارت تاکنون درباره قیمت این مرسدس تیونینگ‌شده‌اش خبری را منتشر نکرده است.

 

مرسدس چندی پیش، موتورهای ۸ سیلندر خود را به‌دلیل کارایی پایین به تدریج از دور خارج کرده و این برنامه تا پایان سال آینده میلادی ادامه خواد داشت.

 

مرسدس ۸ سیلندر،اخبار دنیای خودرو،خبرهای دنیای خودرو

 

 

Beytoote