قوچان نژاد: از فوتبال خداحافظی نکردم، قصد دارم در ایران فوتبال بازی کنم

قوچان نژاد ,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

 

هفته گذشته سایت ترانسفرمارکت ادعا کرد رضا قوچان‌نژاد که مدتی است بدون تیم مانده، از فوتبال خداحافظی کرده است. اما مهاجم سابق تیم ملی ایران در گفت‌وگو با همشهری این ادعا را رد می‌کند.

 

آخرین تیمی که این مهاجم 34ساله در آن حضور داشت تیم زووله هلند بود که گوچی در 34بازی 16گل برای این تیم به ثمر رساند اما در ادامه با سرمربی تیم به مشکل خورد. قوچان‌نژاد در جریان یکی از بازی‌ها به تعویض خود معترض شد و سرمربی با او لج کرد. در ادامه حتی هت‌تریک گوچی هم باعث بازگشت او به ترکیب اصلی نشد.

 

سایت ترانسفرمارکت وقتی دید مدتی است از این بازیکن خبری نیست، نتیجه گرفت که او از فوتبال خداحافظی کرده است. اما قوچان‌نژاد در گفت‌وگو با همشهری این خبر را تکذیب کرد و گفت: «خبر درست‌تر این است که از فوتبال بازی کردن در اروپا خداحافظی کرده‌ام اما از فوتبال نه. هدفم این است که بازی در لیگ ایران را هم تجربه کنم و یک روز به امید خدا به ایران بیایم. البته فعلا چیزی مشخص نیست. همه‌‌چیز به اوضاع کووید-19 بستگی دارد و اینکه در آینده چه اتفاقاتی ممکن است رخ بدهد.

 

من هیچ وقت رسما از طرف خودم خداحافظی نکرده‌ام و نخواهم کرد تا در فوتبال ایران هم بازی کنم.» این می‌تواند خبر خوبی برای همه تیم‌های مدعی و پولدار لیگ باشد. گوچی قبلا از پرسپولیس و چند تیم دیگر لیگ پیشنهاد داشت اما ترجیح داد تا زمانی که می‌شود در فوتبال اروپا ادامه دهد.

 

حالا در 34سالگی انگار دوران لیگ‌های اروپایی به پایان رسیده و این بازیکن قانع شده که پس از تجربه بازی در لیگ‌های مختلفی مثل هلند، بلژیک، استرالیا، قبرس و حتی کویت در کشور خودش هم فوتبال باشگاهی را تجربه کند. گوچی می‌گوید: «ان‌شاءالله اگر وضع کرونا بهتر شود، در ایران هم می‌خواهم بازی کنم. نمی‌شود که همه جای دنیا بازی کرده باشم و در ایران بازی نکرده باشم. برای همین می‌گویم خبر خداحافظی‌ام از فوتبال درست نیست و باید ببینم در آینده چه اتفاقی می‌افتد.» او پس از بازگشت از لیگ استرالیا و بازی در سیدنی در نخستین حضورش در ترکیب زووله در سال2019 و بازی برابر تیم والویک پوکر کرده بود. این در حالی است که او از ابتدا در ترکیب نبود و به‌عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین شد اما در همان دقایق حضورش 4گل زد و رکورد شکست.

 

گوچی نخستین بازیکنی شد که به‌عنوان بازیکن تعویضی در تاریخ لیگ فوتبال هلند پوکر می‌کند. در لیگ فوتبال ما که خیلی از بازی‌ها بدون گل یا با حداقل گل تمام می‌شود، بازیکنی مثل قوچان‌نژاد شاید بتواند گره‌هایی را برای تیم آینده‌اش باز کند. او در مجموع 320بازی رسمی در عمرش توانسته 30پاس گل بدهد و 106گل هم در تیم‌ها و رقابت‌های مختلف به ثمر برساند؛ هر 193دقیقه یک گل.

 

همشهری 

 

Beytoote