هتل یخی سوئد با طراحی خاص و شگفت انگیز

هتل یخی و یا آیس هتل از جاذبه های دیدنی و پربازدید کشور سوئد به شمار می رود که در مرکز این کشور واقع شده است. این هتل از برف و قطعات یخی خارج شده از رودخانه منجمد تورن ساخته شده که هر ساله با بهره گرفتن از یخ های رودخانه مجاور آن مرمت می گردد. یخی بودن در این هتل تا حدی است که بشقاب ها، لیوان ها، و عینک ها نیز از یخ ساخته شده اند. در ادامه شما را با هتل یخی سوئد بیشتر آشنا می کنیم.

آشنایی با هتل یخی سوئد

معرفی هتل یخی سوئد

تاریخ ایجاد این بنا به سال ۱۹۹۰ باز می گردد. اما توسعه آن به سال ۲۰۱۶ می رسد که منجر شده تا در حال حاضر بنایی بی نظیر را دارا باشد؛ به طوری که در همه فصل های سال در آن به روی توریست ها و بازدیدکنندگان باز می باشد. این هتل هر ساله از دسامبر – آوریل با استفاده از بالای ۱۰۰۰۰ تن یخ و برف مرمت می گردد. البته که این هتل در همه ی فصل ها از مهمانان و بازدیدکنندگان میزبانی می کند، اما زمستان را می توانید بهترین زمان سفر آن معرفی نمود، شاید بتوان یکی از دلایل آن را علاوه بر سکونت داشتن در چنین هتلی، از چراغ های قسمت شمالی نیز بهره مند گردید. بهایی که در قبال اقامت در اتاق های گرم و یا سرد این هتل باید بپردازید بسته به وسایل و تجهیزات موجود در آن متفاوت می باشد.

همه ساله پس از افت دما و رسیدن دما به منفی بخش های شمالی سوئد، بلوکه های یخی از دریاچه ای بومی جمع گردیده و به شکل های هندسی شگفت انگیزی تراشیده می شوند. در ناحیه ای به اسم «یوکاس یروی»، زیر بنای مورد نیاز جهت ایجاد هتلی یخی مهیا می گردد. برف متراکم در واقع نقشی اساسی در ساخت خانه اسکیمویی را برعهده دارد که در واقع پوسته خارجی «هتل یوکاس یروی» را شکل می دهد. پیکره های شگفت انگیز یخی و همچنین نورپردازی خارق العاده جذابیت چشم نوازی به این مکان بخشیده اند.

هتل یخی کشور سوئد تمام شگفتی و جذابیت

جاذبه های هتل یخی استکهلم

این هتل از جمله هتل های یخی شناخته شده دنیا به شمار می رود که محل قرارگیری آن آبادی کوچک «یوکاسیاروی» واقع در قسمت شمالی، در شمال استکهلم(پایتخت کشور سوئد) و در فاصله ۲۰۰ کیلومتری قطب شمال می باشد. وسعت این هتل نزدیک به ۲۸ متر مربع بوده که جهت ساخت آن ۴ هزار تن یخ به کار گرفته شد. هتل یخی استکهلم شامل صومعه ای یخی، سینمای یخی، اتاق های یخی ویژه خانواده می گردد که می توانید مطابق با سلیقه خود اتاق های گرم و یا اتاق های سرد را انتخاب نموده و رزو کنید.

پیکره تراشی با یخ

پیکره تراشی و یا همان مجسمه سازی یکی از هنرهایی مورد توجه در تمامی جهان است که در این بخش از سوئد به شکلی متفاوت و خارق العاده تر یعنی با یخ تجربه و انجام می گردد. جهت یادگیری و تجربه این هنر می توانید در دوره های جذاب آن مشارکت داشته باشید. زمانی که باید صرف این کلاس ها نمایید، تقریبا ۲ ساعت و نیم می باشد.

هتل یخی سوئد

حیات وحش

با ماشین برفی به سمت تندرا حرکت کنید تا گوزن شمالی و همچنین چشم اندازهای شگفت انگیز را مشاهده کنید. چه خوب است همراه خود دوربین عکاسی داشته باشید تا در صورت دلخواه از چشم اندازها عکاسی نمایید. می توانید با تور گردشگری که اغلب ساعت حرکت آن از ۹ صبح – ۳ عصر می باشد خود را به این نقطه برسانید.

خودروی برفی

از دسامبر تا آوریل می توانید خودروی برفی را در اختیار داشته باشید. ایده ای فوق العاده جهت مشاهده پوشش گیاهی قطب شمال در زمان گذر از برف های آن می باشد. اغلب این تورها زمانی حدود چند ساعت را شامل می شوند.

گوزن های شمالی

گوزن های شمالی پر سرعت سوئدی سفری فوق العاده را با استفاده از اسب سواری برای بازدید از پیرامون پوشش گیاهی این منطقه (تندرا) می نمایند. جالب است بدانید در طول سفر امکان دارد سایر جانوران وحشی همچون گوزن شمالی، خرگوش، روباه را نیز مشاهده کنید. این تور در مدت زمان یکروزه انجام می شود و از دسامبر – مارس برگزار می گردد. همچنین می توانید از سورتمه هایی با راننده های گوزن شمالی به سفر بروید و با فرهنگ و تاریخ این مکان آشنا شوید. جهت آشنایی می توانید از اهالی محلی این کشور پرس و جو کنید.

معرفی هتل یخی سوئد

مسیر دسترسی به هتل

می توانید با رفتن به فرودگاه «kiruna» که کمترین فاصله را با هتل یخی دارد؛ سوار هواپیما شده و سپس مابقی راه را با استفاده از یک خودرو و یا راهنما خود را به مقصد برسانید. همچنین می توانید از قطارهای نروژ و نیز لولئو خود را به هتل یخی برسانید. و یا با قطار شبانه استکهلم خود را به مقصد برسانید. سوار بر سورتمه هایی با راننده های سگ یک روش دیگر رسیدن به هتل است.

آشنایی با هتل یخی سوئد

در این مطلب شما عزیزان را با هتل یخی استکهلم و همچنین جاذبه های آن آشنا نمودیم. امیدواریم مورد توجه شما واقع شده باشد. چنانچه به این کشور، یعنی سوئد سفر کردید؛ پیشنهاد می کنیم حتما از هتل های این شهر نیز دیدن کنید. در ادامه می توانید برای آشنایی با دریافت ویزای سوئد و راهنمای سفر به سوئد بر روی لینک کلیک نمایید.

منبع : آرگا

برچسب :

arga