تزریق دُز سوم واکسن کرونا جدی گرفته شود

ایسنا/فارس سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اهمیت تزریق سومین نوبت واکسن کرونا، از کسانیکه براساس دستورالعمل اعلام ستادملی کرونا، امکان دریافت این دُز را دارند، برای تزریق دُز سوم، دعوت کرد.

دکتر سید وحید حسینی دوشنبه ۱۵ آذرماه در نشست روزانه ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید۱۹، با دعوت از افراد بالای ۴۰ سال استان برای تکمیل برنامه واکسیناسیون با دریافت دُز سوم واکسن کرونا، گفت: افراد بالای ۴۰ سال که واکسن‌های سینوفارم، بهارات و کووایران برکت دریافت کرده‌اند، سه ماه پس از تزریق دُز دوم، امکان تزریق دُز سوم را خواهند داشت.

او اشاره به تلاش‌های موفق دانشگاه علوم پزشکی شیراز در انجام سریع واکسیناسیون از زمان تحویل تا تلقیح در میان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز در بحران کرونا، علاوه بر ارائه خدمات درمانی به بیماران، برنامه واکسیناسیون را با جدیت دنبال می‌کند که همراهی مردم استان نیز در این زمینه راهگشا است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه شواهد و تحقیقات انجام شده اهمیت واکسیناسیون علیه کروناویروس را در جلوگیری از بستری بیماران و کاهش مرگ و میر ناشی از آن اثبات شده است، ادامه داد: با توجه به واکسینه شدن جمعیت بالایی از استان با دریافت دز اول و دوم واکسن کرونا، دریافت دز سوم می‌تواند ایمنی جامعه را در برابر این بیماری به صورت قابل توجهی افزایش دهد.

حسینی با تاکید بر اینکه شهروندان برای ایمنی در برابر بیماری کووید۱۹، لازم است با احساس مسئولیت و پرهیز از سهل انگاری برای دریافت واکسن اقدام کنند، بیان کرد: واکسیناسیون همراه با رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی می‌تواند از ابتلا و شدت یافتن بیماری کووید۱۹ پیشگیری کند، بنابراین افراد واکسینه شده باید همانند افرادی که هنوز برای دریافت واکسن خود مراجعه نکرده اند، در زمینه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی جدیت داشته باشند؛ همچنین با توجه به این موضوع که شاهد ساده انگاری و سهل انگاری در برابر کروناویروس در سطح استان هستیم، لازم است شهروندان همانند گذشته در رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی با جدیت برخورد کنند تا دچار افزایش بحران در جامعه نشویم.

او همچنین در این نشست ضمن بررسی آمار نمونه‌های آزمایش کرونا طی روز گذشته تاکنون در فارس؛ به ارزیابی وضعیت سلامت افراد بستری و بهبودیافته، انجام واکسیناسیون علیه بیماری کووید۱۹، آمار ابتلا در مناطق مختلف استان، موارد مرگ و میر ناشی از کروناویروس، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس پرداخت.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه این نشست روند انجام تست‌های pcr و سریع در مراکز ۱۶ ساعته و اقدامات کارگروه‌های مختلف ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید۱۹ را بررسی کرد.

انتهای پیام

خبرگزاری ایسنا