۸ ایده زیباسازی منزل با استفاده از چمن مصنوعی

چمن مصنوعی از اولین روزهای پیدایش خود، مسیر طولانی‌ای را طی کرده است.

به گزارش ایسنا بنابر اعلام مانا چمن، در ابتدا مشتریان چمن مصنوعی تنها مدیران مدارس و صاحبان باشگاه‌های ورزشی بودند که از تخریب و بازسازی دائمی چمن‌های زمین بازی و هزینه گزاف آنها به سطوح آمده بودند. اما از آن روز تاکنون، با توجه به ارتقای صنعت پتروشیمی و همچنین دستگاه‌های ساخت چمن مصنوعی، طیف گسترده‌ای از مردم می‌توانند مشتریان بالقوه این محصول باشند.

امروزه چمن‌های مصنوعی نسل سوم یکی از گزینه‌های مناسب جهت زیباسازی فضای داخلی و خارجی خانه‌ها به شمار می‌روند، چرا که هم شباهت بسیاری به نمونه‌های طبیعی خود دارند، هم نگهداری از آنها بسیار ساده‌تر و ارزان‌تر است، و هم در مدل‌های بسیار متنوعی به بازار عرضه می‌شوند. می‌توان از چمن مصنوعی تزئینی در مکان‌های مختلفی جهت زیباسازی محیط خانگی بهره گرفت.

بالکن

اولین جایی در خانه که برای ایجاد فضای سبز به ذهن می‌رسد، بالکن و یا تراس خانه است. با استفاده از چمن مصنوعی طراوت بیشتری به فضای کف بالکن و یا تراس خود خواهید داد. توصیه می‌کنیم در این فضاها، از چمن مصنوعی با سطحی نرمتر و تراکمی بیشتر استفاده کنید، تا حس راحت و خوشی به هنگام قدم زدن روی آنها داشته باشید.  

آلاچیق یا deck

   کلمه Deck تقریباً به فضایی شبیه به یک آلاچیق در جلوی حیاط یا استخر گفته می‌شود که کف آن پوشیده از چوب است و اغلب با کف زمین کمی فاصله دارد. این فاصله با پایه‌های کوچکی، به ارتفاع یکی دو پله از سطح زمین ایجاد می‌شود و دورتادور آن جایی برای نشستن و استراحت در کنار استخر یا در کنار حیاط وجود دارد.

   اگر این فضا در خانه و یا ویلای شما به اندازه‌ای بزرگ است که می‌توانید آن را به قسمت‌های مختلف تقسیم کنید، چمن مصنوعی می‌تواند گزینه مناسبی برای جداسازی این فضاها باشد. می‌توانید بخشی را که مربوط به نشستن است، با استفاده از چمن مصنوعی، از بخش‌های دیگر جدا کنید. با همین کار ساده، جلوه به مراتب زیباتری نسبت به فضای خالی قبلی خواهید داشت.

سرسرا

   یک انتخاب غیرمعمول اما بسیار زیبا برای استفاده از چمن مصنوعی. می‌توانید با کمی ابتکار بیشتر در طراحی، از چمن‌های مصنوعی در زینت دادن به دیوار سرسرا نیز استفاده کنید. می‌توانید با استفاده از آینه، نمای سنگی و چمن مصنوعی، انواع الگوهای زیبا را روی دیوار سرسرای خود پیاده‌سازی کنید.

محدوده بازی کودکان

   چمنهای مصنوعی به مقاومت در برابر ضربه و یا شرایط محیطی سخت معروف است. همچنین مدلهایی از چمن مصنوعی وجود دارد که سطح بسیار نرمی دارند و همین باعث می‌شود که گزینه مناسبی برای پوشش سطحی محیط بازی کودکان باشد.

پرده سبز

   از چمن مصنوعی می‌توان برای ایجاد یک محدوده شخصی نیز استفاده کرد. می‌توانید در یک طرف بالکن باز خود، فنسی قرار داده و از چمن مصنوعی به عنوان یک پرده سبز استفاده کنید. همچنین پرده سبز در محیط‌های بسته، می‌تواند به عنوان نوعی عایق صوتی و حرارتی مورد استفاده قرار گیرد.

۸ ایده زیباسازی منزل با استفاده از چمن مصنوعی

راه پله

   استفاده از چمن مصنوعی برای زیباسازی دیوار راه پله، ایده بسیار زیبایی است. به جز چمن مصنوعی، می‌توانید دیوار را به قسمت‌های مختلف تقسیم کرده، و با استفاده از گل و گیاه‌های مصنوعی، جلوه بسیار زیبایی به آن دهید.

اتاق خواب

   اتاق خواب یکی از بهترین گزینه‌ها برای ایجاد فضای سبز است. تقریبا در هر گوشه‌ای از ا ین اتاق می‌توان از چمن مصنوعی و یا گیاهان مصنوعی استفاده کرد. استفاده از یک پنل چمن مصنوعی، در گوشه‌ای از اتاق می‌تواند طراوت خاصی به اتاق خواب شما ببخشد.

حمام

   شاید آخرین جایی برای ایجاد فضای سبز به ذهنتان برسد، حمام باشد. ولی چمن مصنوعی به دلیل مقاومت بالایی که در برابر حرارت و رطوبت دارد، می‌تواند در زیباسازی این محیط‌ها نیز نقشی ایفا کند.

خرید چمن مصنوعی

اگر قصد خرید چمن مصنوعی دارید، بهتر است در ابتدا از خدمات مشاوره رایگان شرکت‌های تولیدکننده چمن مصنوعی مانند شرکت ماناچمن به نشانی اینترنتی https://www.manachaman.com بهره ببرید. بی شک، داشتن اطلاعات کافی در حوزه چمن مصنوعی، سبب رضایت خاطر بیشتر شما در هنگام خرید خواهد شد.

۸ ایده زیباسازی منزل با استفاده از چمن مصنوعی

انتهای رپرتاژ آگهی 

خبرگزاری ایسنا