چطور با استفاده از انواع ماسک شیر خشک زیباتر شویم؟

احتمالا شما نیز به این تجربه برخورد کرده اید که با توجه به هر رژیمی که گرفته اید، صورت تان نیز بیش از حد لاغر شده باشد. لاغری دغدغه اصلی نیست و شاید خیلی از افراد در آرزوی آن هستند، اما نکته قابل توجه آن است که ترکیب صورت برخی از افراد را به طور کلی بر هم می ریزد. در پی این شرایط نیز چین و چروک های ریز و درشتی به روی پوست پدیدار می شود که بی شک برای بسیاری از خانم ها امری آزار دهنده به حساب می آید. از این رو ماسک شیر خشک توصیه شده برای این دسته از افراد است، چرا که تاثیر به سزایی در بازگرداندن زیبایی پوست آن ها قائل است.

تاثیر ماسک شیر خشک به چه صورت است؟

ویژگی های مثبت شیر خشک برای زیبایی پوست

طبیعی است که پوست نیز به مانند دیگر بخش های بدن به مواد معدنی و مغذی نیاز دارد و پوست نیز که از بزرگترین بافت های بدن به شمار می آید، تحت عنوان ابتدایی ترین لایه حفاظتی بدن شناخته شده است و بدن آدمی نیز در طی روز به مقابل بسیاری از آلودگی ها قرار می گیرد که از این رو پوست اولیه لایه حفاظتی برای جلوگیری از ورود باکتری ها به حساب می آید. دارا شدن از یک رژیم غذایی بسیار معتدل می تواند تاثیر به سزایی در تقویت پوست و ترمیم آن ها قائل شود. روش های مراقبتی بسیاری در این شرایط وجود دارند که کرم ماسک های طبیعی با خاصیت تغذیه ارگانیک پوست به آبرسانی و در نهایت زیبایی آن منجر می شود. همچنین ماسک شیر خشک از دیگر ماسک های تاثیر گذار است که در ادامه مطلب به معرفی روش هایی برای تهیه آن پرداخته ایم.

به طور کلی شیر خشک همان شیر گاو است که به وسیله روش های شیمیایی و فیزیکی در ابتدا دهیدراته می شود و در نهایت نیز مولکول ها از آن خارج می شوند. این ماده خوراکی به شکل پودر در بازار عرضه است که برای تغذیه نوزادان نیز پس از شیر مادر بسیار موثر معرفی شده است. شیر خشک از انواع مواد معدنی به مانند املاح معدنی، ویتامین، کربوهیدرات، پروتئین و دیگر مکمل های مورد نیاز بدن نوزاد برخودار است. در صورتی دیگر از این پودر خوراکی می توان به عنوان ماده ای برای پاک کردن آلودگی از پوست و تهیه ماسک برای بخشیدن زیبایی به پوست کمک گرفت.

قابل به ذکر است که این ماده در درمان جای جوش صورت و آکنه بسیار تاثیر گذار است که در نهایت به افزایش کلاژن سازی نیز می انجامد. کوچک کردن منافذ باز پوست نیز از دیگر خواص شیر خشک برای پوست به حساب می آید.

معرفی ماسک های شیر خشک

معرفی انواع ماسک شیر خشک

درادامه با ۱۳ نوع از این ماسک که در نهایت به زیبایی و درخشندگی پوست شما منجر می شود، آشنا خواهید شد.

به طور کلی شیر خشک و عسل هر دو از خاصیت مرطوب کنندگی برخوردار هستند که در نهایت به آبرسانی پوست منجر می شوند.

مواد لازم برای تهیه ماسک؛

 1. ۲ قاشق غذا خوری شیر خشک
 2. ۲ قاشق غذا خوری عسل

برای تهیه این ماسک نیز بایستی؛ شیر خشک و عسل را با یک دیگر به خوبی ترکیب کنید تا در نهایت خمیر یک دستی به دست آید. حالا ماسک را به روی تمام نواحی بدن به جز گردن اعمال کنید و سپس به کمک انگشتان دست به صورت دورانی، پوست دست خود را ماساژ دهید.

پس از ۲۰ دقیقه ماسک را با آب خنک شستشو دهید.

 • شیر خشک و آرد برنج

قابل به ذکر است که آرد برنج نیز از خاصیت لایه برداری سلول های مرده به روی پوست برخوردار است.

مواد مورد نیاز؛

 1. ۲ قاشق غذا خوری شیر خشک
 2. ۲ قاشق غذا خوری آرد برنج
 3. مقدار کمی گلاب

در ابتدای تهیه این ماسک نیز بایستی، تمام مواد را با یک دیگر به خوبی ترکیب کنید تا خمیری شود و سپس به روی تمامی نواحی پوست به جز قسمت های حساس اعمال کنید. به مدت ۲۰ دقیقه صبر کنید و در طی این زمان نیز پوست خود را به صورت دورانی ماساژ دهید.

در نهایت نیز پوست صورت خود را با آب سرد شستشو دهید.

تاثیر ماسک شیر خشک و ابلیمو تازه

 • شیر خشک و آب لیمو

از خواص عسل می توان به آبرسانی پوست در صورت ترکیب با آبلیمو اشاره داشت که به همراه آن ها، به سفید کنندگی پوست نیز می انجامد. قابل به ذکر است که در نهایت استفاده از این ماسک شیر خشک نیز به تولد دیگر در پوست تان می انجامد.

مواد مورد نیاز؛

 1. ۱ قاشق غذا خوری شیر خشک
 2. ۱ قاشق چایی خوری عسل
 3. ۱ قاشق چایی خوری آب لیمو

در ابتدای تهیه این ماسک نیز باید همه مواد را با یک دیگر به خوبی ترکیب کنید و سپس در تمامی پوست صورت به جز گردن، اعمال کنید. به آرامی پوست را در طی ۲۰ دقیقه ماساژ دهید و سپس با آب خنک بشویید.

 • شیر خشک و گل سر

شیر خشک با توجه به این که به تغذیه پوست می انجامد در کنار گل سر به پاکسازی آن نیز منجر می شود. در کنار تمام این موارد، گل سر با جذب چربی به درمان آکنه نیز می پردازد.

مواد مورد نیاز؛

 1. ۱ قاشق غذا خوری شیر خشک
 2. ۱ قاشق غذا خوری گل سر
 3. مقدار دلخواه گلاب

در تهیه این ماسک از شیر خشک نیز بایستی، مواد را با یک دیگر به خوبی ترکیب کرده تا خمیر یک دستی تهیه شود. حالا ماسک را به روی پوست صورت و گردن خود اعمال کنید و در طی ۱۵ دقیقه صبر کنید و در این حین نیز با سر انگشتان خود، پوست را به صورت دورانی ماساژ دهید.

در نهایت نیز ماسک را با آب خنک شستشو دهید.

تاثیر استفاده از ماسک شیر خشک و پودرگردو

 • شیر خشک و پودر گردو

خواص شیر خشک شامل تعدیل رسانی پوست صورت نیز می باشد که در کنار پودر گردو به لایه برداری سلول های مرده می انجامد.

مواد مورد نیاز؛

 1. ۱قاشق غذا خوری شیر خشک
 2. ۱ قاشق غذا خوری پودر گردو
 3. ۱ قاشق غذا خوری شیر
 4. نصف قاشق غذا خوری عسل

در ابتدا همه مواد را به درون یک ظرف با یک دیگر ترکیب کنید تا در نهایت خمیر یک دستی برای ماسک شیر خشک تهیه شود. حالا آن را به روی پوست صورت و گردن اعمال کنید و در طی ۳۰ دقیقه نیز به آن فرصت دهید تا پوست تان به خوبی از مواد تغذیه کند. حالا با آب ولرم صورت خود را شستشو دهید و با حوله ای نرم به خشک کردن آن بپردازید.

 • شیر خشک و زعفران

قابل به ذکر است که کاربرد زعفران در بسیاری از مصارف زیبایی گستردگی خاص خودش را دارد که از این رو به درخشندگی و شادابی پوست صورت می انجامد.

مواد مورد نیاز؛

 1. ۱ برگ زعفران
 2. ۱ قاشق غذا خوری شیر خشک
 3. مقدار کمی آب

در این روش نیز تمام مواد را با یک دیگر ترکیب کنید و پس از تهیه ماسک شیر خشک به اعمال آن بر روی پوست صورت و گردن بپردازید. در طی ۱۵ دقیقه صبر کنید و حالا آن را با آب ولرم شستشو دهید، گفتنی است که تکرار این ماسک ۳ الی ۴ مرتبه در طی هفته بسیار تاثیر گذار است.

تاثیر استفاده از ماسک شیر خشک و آب خیار

 • شیر خشک، پوست لیمو و آب خیار

همان طور که می دانید پوست لیمو از تاثیرات سفید کنندگی برخوردار است که در ادامه نیز آب خیار به آبرسانی آن کمک به سزایی می کند. استفاده پیوسته از این ماسک به از بین بردن لکه و رنگدانه های تیره به روی پوست می پردازد که از این رو شاهد روشن شدن چند درجه از پوست خود هستید.

مواد مورد نیاز؛

 1. ۲ قاشق چای خوری پوست لیمو
 2. ۲ قاشق چایی خوری شیر خشک
 3. ۴ قاشق غذا خوری آب خیار

در ابتدا باید تمام مواد را با یک دیگر ترکیب کنید تا خمیر یک دستی تهیه شود، پس ماسک را به روی پوست صورت و گردن خود اعمال کنید تا به مدت ۲۰ دقیقه باقی بماند. در این زمان پوست خود را به صورت دورانی ماساژ دهید و سپس با آب ولرم شستشو دهید.

 • شیر خشک و پودر گلبرگ یاس

گلبرگ یاس تاثیر به سزایی در زیبایی و پوستی بدون لکه و جای جوش دارد.

مواد مورد نیاز؛

 1. ۱ مشت پودر گلبرگ گل یاس
 2. ۲ قاشق چایی خوری شیر خشک
 3. مقدار کمی شیر

تمام مواد را با یک دیگر ترکیب کنید و سپس ماسک تهیه شده را به مدت ۲۰ دقیقه در پوست صورت و گردن اعمال کنید. در این حین نیز به صورت دورانی پوست را ماساژ دهید تا به خوبی جذب پوست گردد و سپس با آب ولرم به شستشو بپردازید.

تاثیر استفاده از ماسک شیر خشک و چایی سبز

 • شیر خشک و چایی سبز

از خواص چایی سبز می توان به آنتی اکسیدانی آن اشاره کرد که از این رو در صورت ترکیب با دیگر مواد برای تهیه ماسک شیر خشک به عنوان لایه برداری قوی و از بین بردن چربی اضافه پوست شناخته شده است. گفتنی است که این ماسک برای هر پوستی مناسب است و در نهایت تاثیر گذاری به سزایی قائل می باشد.

مواد مورد نیاز؛

 1. ۲ قاشق چایی خوری شیر خشک
 2. ۲ قاشق چایی خوری آرد نخود چی
 3. ۳ قاشق چایی خوری بلغور جوی دو سر
 4. ۱ عدد چای کیسه ای
 5. مقداری آب

تمام مواد را با یک دیگر به درون ظرف ترکیب کنید. خمیر تهیه شده به عنوان ماسک را در طی ۲۰ دقیقه بر روی پوست اعمال کنید و پس از ماساژ های دروانی به شستشو با آب ولرم بپردازید.

 • شیر خشک و آب لیمو

این ماسک نیز در روشن سازی پوست صورت و در نهایت بخشیدن لطافت به آن بسیار تاثیر گذار است.

مواد مورد نیاز؛

 1. ۲ قاشق غذا خوری پودر شیر خشک
 2. ۳ الی ۴ قاشق غذا خوری آب لیمو

در ایتدا مرحله تهیه این ماسک باید آب لیمو و شیر خشک را به درون ظرف با یک دیگر ترکیب کنید و سپس با نوک انگشتان به روی صورت تان اعمال کنید و آن را دورانی ماساژ دهید. ۱۰ الی ۲۰ دقیقه برای تاثیر گذاری این ماسک صبر کنید و سپس با آب ولرم به شستشو بپردازید.

در آخر نیز با حوله ای نرم به خشک کردن بپردازید.

تاثیر استفاده از ماسک روغن زیتون و شیر خشک

 • شیر خشک و روغن زیتون

از خواص روغن زیتون می توان به تغذیه، آبرسانی و مرطوب کنندگی پوست اشاره کرد که در کنار دیگر ترکیبات موجود در ماسک به تاثیر گذاری های موثر در روی پوست منجر می شود.

مواد مورد نیاز؛

 1. ۲ قاشق چایی خوری شیر خشک
 2. ۱ دوم قاشق چایی خوری شکر
 3. ۱ قاشق چایی خوری روغن زیتون

در ابتدا تمام مواد را با یک دیگر ترکیب کرده و خمیری یک دست تهیه کنید. حالا ماسک را به مدت ۵ دقیقه در پوست صورت و گردن خود اعمال کنید و اجازه دهید که با ماساژ های دورانی به تغذیه پوست تان منجر گردد. پس از ۲۰ دقیقه ماسک را از پوست صورت با آب ولرم شستشو دهید.

 • شیر خشک و چوب صندل

این ماسک برای درمان لک های پوستی و رفع آفتاب سوختگی بسیار موثر معرفی شد است، چرا که چوب درخت صندل از خاصیت تسکین دهی برخوردار است.

مواد مورد نیاز؛

 1. ۱ قاشق غذا خوری شیر خشک
 2. ۱ قاشق غذاخوری پودر چوب صندل
 3. ۱ دوم قاشق چایی خوری زرد چوبه
 4. چند قطره آب لیمو

تمامی مواد را با یک دیگر به خوبی ترکیب کنید تا مخلوط یک دستی تهیه شود و سپس آن را به روی پوست صورت و گردن خود قرار دهید تا در طی ۲۰ دقیقه باقی بماند. در نهایت نیز بایستی که این ماسک را آب سرد نیز شستشو دهید.

تاثیر استفاده از ماسک شیر خشک و پاپایا

 • شیر خشک و پاپایا

پاپایای موجود در این ماسک به عنوان ترکیبات بسیار فعال و موثر شناخته شده در پاکسازی پوست صورت است که از رویی دیگر نیز عسل به مرطوب نگه داشتن پوست صورت منجر می شود.

مواد مورد نیاز؛

 1. چند برش پاپایا
 2. ۳ قاشق غذا خوری شیر خشک
 3. چند قطره آبلیمو
 4. مقدار کمی عسل

در ابتدا بایستی چند برش از پاپایا را بدون پوست له کنید و مواد گفته شده با یک دیگر را به خوبی ترکیب کنید. حالا باید این ماسک را به روی گردن و صورت خود اعمال کنید و اجازه دهید که در طی ۲۰ دقیقه باقی بماند تا پس از آن به وسیله آب ولرم ماسک را شستشو دهید.

منبع : آرگا

arga