مستر بین سریال ‘فرندز’ را متهم به سرقت کرد/ عکس

اخبار,اخبار فرهنگی,روان اتکینسون

اتکینسون می‌گوید با استفاده مجدد از شوخی در فیلم “مستر بین” در آن زمان بسیاری تصور کردند که سازندگان این فیلم شوخی را از سریال “دوستان” سرقت کرده‌اند.

به گزارش ایران آرت، روان اتکینسون سریال “دوستان” (Friends) را به سرقت یکی از شوخی‌های “مستر بین” (Mr Bean) متهم کرد. این کمدین بریتانیایی در مستندی تحت عنوان “تولدت مبارک آقای بین” (Happy Birthday Mr Bean) برای شبکه‌ی ITV به مناسبت سی‌امین سالگرد پخش سریال، به یاد می‌آورد که در سال ۱۹۹۲ شخصیتش با یک بوقلمون روی سرش جلوی دوربین ظاهر شد. 

 

شش سال بعد، سریال سیت‌کام آمریکایی “دوستان” این شوخی را در اپیزودی با مضمون روز شکرگزاری تقلید کرد. در این اپیزود شخصیت‌های جویی (مت له‌بلانک) و مانیکا (کورتنی کاکس) با یک بوقلمون روی سرشان دیده شدند.

 

اتکینسون می‌گوید: “وقتی فیلم “بین” را در سال ۱۹۹۶ ساختیم تصمیم گرفتیم که دوباره از شوخی بوقلمون روی سر استفاده کنیم. در دهه‌ی ۱۹۹۰ سریال “دوستان” همین صحنه را فیلمبرداری کرد – و آن‌ها شوخی ما را به سرقت بردند.”

 

به گزارش ۳۰نما اتکینسون می‌گوید با استفاده مجدد از شوخی در فیلم “مستر بین” در آن زمان بسیاری تصور کردند که سازندگان این فیلم شوخی را از سریال “دوستان” سرقت کرده‌اند.

اخبار,اخبار فرهنگی,روان اتکینسون

 

“ریچارد کورتیس” همکار اتکینسون که این شوخی را نوشته در این مستند ظاهر شده است. او می‌گوید: “از قضیه “دوستان” کاملاً شگفت‌زده شده‌ام. همین چند روز قبل آن را دیدم. واقعاً باور نمی‌کنم که چه اتفاقی افتاده. عجیب است.”

 

اتکینسون اضافه می‌کند: “در نهایت، سرقت شوخی درست نیست. اما شوخی‌ها وجود دارند تا به سرقت روند و الهام‌بخش باشند. الهام‌بخش دیگران باشند.”

 

اتکینسون اخیراً در مصاحبه با “ریدیو تایمز” اظهار امیدواری کرده بود که اپیزودهای جدیدی برای سریال “بلک‌ادر” (Blackadder) ساخته شود، اما گفته بود تمایلی به بازی لایو-اکشن در نقش “مستر بین” ندارد.

 

 

Beytoote