سخنگوی کاخ سفید:چگونگی پاسخگو کردن ترامپ به عهده سنا است

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

سخنگوی کاخ سفید درباره نظر رئیس جمهوری این کشور برای پاسخگو کردن دونالد ترامپ، گفت بایدن در سنا حضور ندارد و این به سناتورها بستگی دارد.

به گزارش ایرنا، جن ساکی در نشست خبری روز جمعه خود این مطلب را در پاسخ به سوالی مبنی بر احتمال ارسال پرونده ترامپ به محکمه سنا در روز دوشنبه و اینکه آیا نانسی پلوسی در این رابطه با رئیس جمهوری رایزنی داشته است یا خیر، مطرح کرد.

 

وی افزود: کاخ سفید در اینکه آیا رئیس جمهور بایدن فکر می‌کند سلف وی باید توسط سنا محکوم شود، اعلام نظر نخواهد کرد. بایدن دیگر در سنا حضور ندارد و معتقد است که تعیین نحوه پاسخگویی رئیس جمهوری ترامپ به خود آنها بستگی دارد.

 

سخنگوی کاخ سفید درباره رایزنی پلوسی با ترامپ در این زمینه پاسخی نداد و گفت چیزی در این زمینه منتشر نشده است.

 

سناتور چاک شومر صبح جمعه در آغاز نشست سنا اعلام کرد که با نظر میچ مک‌کانل رهبر اقلیت جمهوری‌خواه برای تاخیر در برگزاری محکمه ترامپ مخالف است و احتمالا رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز دوشنبه این پرونده را به سنا ارسال کند.

 

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

تارنمای بلومبرگ هم روز جمعه گزارشی را منتشر کرد که در آن گفته شده بود ستاد انتخاباتی ترامپ برای تجمع ۱۷ دی‌ماه که منجر به یورش به کنگره آمریکا و همچنین کشته شدن دست‌کم پنج نفر شد، ۲.۷ میلیون دلار به سازمان‌دهندگان این راهپیمایی پرداخت کرده بوده است.

 

بر این اساس، نقش ترامپ و ستاد انتخاباتی وی در این شورش بیش از گذشته پررنگ شده است اما مشخص نیست که سنای آمریکا بتواند به ۶۷ رای مورد نظر برای مجرم دانستن ترامپ دست می‌یابد یا خیر.

 

رئیس جمهوری سابق آمریکا در مدت چهار سال حضور در کاخ سفید، ۲ بار در مجلس نمایندگان این کشور استیضاح شد.

Beytoote