اسموتی بهاری ، خنک بنوشید

اسموتی نوشیدنی گوارا و مطبوعی است که سرشار از ویتامین‌های مفید برای بدن است.
اسموتی

اسموتی یک پیشنهاد عالی برای کسانی است که در ‎پی میان وعده‌ای خنک و مقوی در روزهای بهاری هستند. اسموتی نوعی نوشیدنی مغذی است که برای تهیه آن به مخلوط‌کن یا غذاساز نیاز دارید. این نوشیدنی با انواع میوه‌ها، سبزیجات و یخ تهیه می‌شود.

اسموتی شاه‌توت ، خوش‌رنگ و خوش‌طعم

اسموتی

برای تهیۀ این اسموتی لازم نیست حتماً شاه‌توت داشته باشید؛ می‌توانید از بستنی یخی شاه‌توت هم استفاده کنید. ۱/۴ فنجان آب سیب، ۱/۲ فنجان شاه‌توت یخ‌زده و یک قاشق غذاخوری آب‌لیمو نیاز دارید. همۀ این مواد را با هم مخلوط و در آخر دارچین اضافه کنید.

اسموتی سبز با طعم نعناع و خیار

اسموتی

این اسموتی شامل خیار، اسفناج، ریحان، دو عدد سیب سبز، یک عدد لیمو، نصف فنجان نعناع و یک بند انگشت زنجبیل تازه است. این نوشیدنی در کاهش وزن و لاغری بسیار مؤثر است و چون خیار آب زیادی دارد، به سلامت دستگاه گوارش کمک می‌کند. اسفناج نیز سرشار از آهن است و ریحان هم برای کاهش قند خون و سلامت قلب مفید است.

اسموتی موز تند 

اسموتی

اگر از علاقه‌مندان موز و نوشیدنی‌ها و غذاهای تند هستید، این اسموتی را حتماً درست کنید. برای تهیه این اسموتی، به دو عدد موز رسیده، دو فنجان شیر، یک دوم قاشق چای‌خوری دارچین، یک دوم قاشق چای‌خوری فلفل شیرین و یخ نیاز دارید. مثل تمام اسموتی‌های دیگر همۀ این مواد را با هم در مخلوط‌کن ریخته و به‌صورت خنک سرو کنید.

 اسموتی سیب و دارچین ، یک نوشیدنی ساده

اسموتی

برای تهیۀ این اسموتی، به چهار عدد سیب، یک عدد موز، یک لیوان شیر سرد و مقداری پودر‌ دارچین نیاز دارید. همه این مواد را با هم مخلوط و در انتها دارچین را اضافه کنید. یادتان باشد همیشه در کنار سیب از دارچین هم استفاده کنید؛ چون مخلوط این دو، طعمی فوق العاده دارد.

یک اسموتی انرژی بخش برای دوستداران انبه

اسموتی

برای تهیۀ این اسموتی، به نصف یک موز، یک قاشق غذاخوری عسل، ۱/۴ پیمانه شیر، ۱/۴ پیمانه آب انبه، ۱۲۰ گرم ماست، نصف پیمانه انبه خرد شده و نصف قاشق چای‌خوری زنجبیل رنده شده نیاز دارید. همۀ این مواد را داخل مخلوط‌کن بریزید تا یکدست شوند. مایع به‌ دست آمده را در لیوان ریخته و با تکه‌های انبه یا توت فرنگی تزیین کنید.

منبع: فردا

deltapayam