املت تونسی ، شاکشوکا

یک صبحانه دلچسب با املت تونسی و نان تازه، روز را به‌خیر و شادی می‌کند.

از هر‌کس بپرسید آشپزی بلدی یا نه، در جواب می‌گوید: بله یا خیر. اگر جواب مثبت باشه که هیچ، اما اگر جواب منفی باشه، ممکنه بگه فقط بلدم نیمرو یا املت درست کنم. با‌ اینکه املت جزو غذاهای سریع به‌نظر می‎رسه ، اما تهیۀ یک املت لذیذ و خوشمزه، کار آسونی نیست، اون هم از نوع املت تونسی!

اگر طرفدار غذاهای تند و تیز هستید، املت شاکشوکا یک غذای ایده آل برای شمااست. شاکشوکا یه املت تند تونسی هست که خیلی شبیه املت خودمونه و طرفدار‌های خاص خودش رو داره. البته یه تفاوت هایی هم با املت ما داره، مثلاً داخلش زیره و پاپریکا داره و یکم تند هم هست. به نظر شما آن ها از ما تقلید کردن یا ما از آن ها؟!

این املت خوشمزه یه صبحانۀ دلچسب است که در کنار نان تازه و چای حسابی می‌چسبه؛ به‌خصوص صبح جمعه در کنار عزیزان، یا در طبیعت یا در دل‌کوه! این غذا را به‌ عنوان یک عصرانۀ گرم یا شام سبک هم می‎شود میل کنید و لذت ببرید.

طرز تهیه

املت تونسی

موادی که برای درست کردن این تونسی لذیذ نیاز دارید:

 پیاز، سیر، گوجه‌فرنگی، رب، تخم‌مرغ، نمک، فلفل‌سیاه و قرمز، پاپریکا، زیره، روغن (اگر از کره استفاده کنید خوشمزه‌ترش می‎کنه)، پنیر‌ فتا و سبزی برای تزیین

مقدار مواد رو هم با توجه به تعداد نفرات آماده کنید؛ املته دیگه!

حالا بریم سراغ درست کردنش؛ اول پیاز رو خلالی خرد کنید. بعد یه کم تفت بدید تا سبک بشه. لازم نیست خیلی سرخ بشه، همین که یه کم رنگش تغییر کنه، کافیه. دو تا حبه سیر اضافه کنید و تفت بدید. بعد گوجه‌فرنگی رو پوره کنید و داخلش بریزید. بذارید آبش خوب کشیده بشه. حدود نصف قاشق رب بزنید. بعد نمک، فلفل‌سیاه و قرمز، پاپریکا و زیره اضافه کنید. حالا تخم‌مرغ‌ها رو دونه‌ دونه روی مواد بشکنید. در آخر تکه‌های پنیر و سبزی خرد‌شده را روی املت بریزید.

واقعا” طعمش متفاوته، حتما امتحان کنید و لذت ببرید!

deltapayam