تقاضای مدیرعامل بانک ملی ایران از مشتریان: به شعب بانک نروید

مدیرعامل بانک ملی ایران با انتشار پیامی، از مشتریان بانک خواست در روزهای پایانی سال جاری ضمن رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی و درک شرایط کرونایی، از حضور در شعب بانک تا حد امکان خودداری کرده و استفاده از خدمات بانکداری غیرحضوری را در اولویت قرار دهند.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام بانک ملی ایران، متن پیام دکتر محمد رضا حسین زاده به این شرح است:

مشتریان محترم بانک ملی ایران

با سلام

روزهای پایانی سال، طبق روال معمول هر ساله با افزایش تقاضای خدمات بانکی توسط مشتریان همراه است. گرچه چند سالی است که فرهنگ استفاده از خدمات بانکداری غیرحضوری، سامانه های بانکی خارج از شعب و نیز اپلیکیشن ها و پلتفرم های اینترنتی، رایج شده و حجم زیادی از تراکنش های بانکی بدون حضور در شعبه انجام می شود، اما هنوز هم تعداد مراجعات به واحدهای بانک به میزان قابل توجهی زیاد است.
اطلاعات موجود نشان می دهد در برخی روزهای سال، تعداد تراکنش های انجام شده در بانک ملی ایران از مرز یک صد میلیون فقره عبور کرده که تا 92 درصد این حجم، غیرحضوری بوده است، اما مقایسه حدود هشت میلیون تراکنش حضوری روزانه با حدود 3300 واحد بانک ملی ایران نیز از حجم بسیار زیاد مراجعه مشتریان حکایت دارد.

مراجعه بیش از حد مشتریان به واحدها برای انجام تراکنش های بانکی در روزهای پایانی سال، نه تنها سرعت خدمت رسانی را کاهش می دهد، بلکه در شرایط شیوع ویروس کرونا، احتمال ابتلای کارکنان، مشتریان و افراد خانواده آنها به این بیماری را به شدت بیشتر می کند.

مطالعات نشان داده که شعب بانک ها به دلیل تردد زیاد، حضور افراد متعدد و استفاده از وسایل عمومی، برای انتقال ویروس کرونا به شدت مستعدند و از این رو هر گونه حضور غیرضروری در این مکان ها می تواند برای همه، خطرآفرین باشد.

بانک ملی ایران طی سالهای گذشته سرمایه گذاری کلانی در حوزه توسعه خدمات بانکداری غیرحضوری داشته و اکنون سامانه های بام، بله، ایوا، نشان بانک، نشان پرداخت، شصت، خودگردان، خودپرداز، کیوسک، CASHLESS و … برای ارائه همه خدمات بانکی در خدمت مشتریان است.

با توجه به همه مواردی که گفته شد، بار دیگر از مشتریان ارجمند تقاضا می کنم تا حد امکان از حضور در واحدهای بانک خودداری کرده و در صورت الزام به حضور، پروتکل های بهداشتی را در بیشترین حد ممکن رعایت کنند.

انتهای رپرتاژ آگهی

خبرگزاری ایسنا