پوتین: آماده گفت‌وگوی مستقیم اینترنتی با بایدن هستم

رئیس جمهور روسیه,اخبار امروز,اخبار جدید

رئیس جمهور روسیه به دنبال اظهارات توهین‌آمیز اخیر همتای آمریکایی‌اش تاکید کرد که آماده انجام یک گفت‌وگوی مستقیم و صریح اینترنتی با اوست.

به گزارش فارس، رئیس جمهور روسیه  امروز(پنجشنبه) در پاسخ به اظهارات اخیر «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا به او پیشنهاد داد که در آینده ای نزدیک با یکدیگر گفت‌وگوی اینترنتی داشته باشند.

 

ولادیمیر پوتین’>ولادیمیر پوتین  در گفت‌وگو با کانال روسیا 24 گفت: دفعه اول این جو بایدن بودکه پیشنهاد انجام مکالمه تلفنی را داده بود، حالا من می‌خواهم به بایدن پیشنهاد بدهم که به این بحث فیمابین خود ادامه دهیم؛ اما به شرطی که این گفت‌وگو به طور مستقیم و زنده انجام شود.

 

رئیس جمهور روسیه بر لزوم انجام بدون تأخیر، صریح و مستقیم این گفت‌وگو تاکید کرد و گفت: به نظر من این به نفع دو ملت روسیه و آمریکا و خیلی از دیگر کشورها خواهد بود.

 

وی افزود: بهتر است این قضیه را پشت گوش نیاندازیم. من مایلم که آخر هفته به تایگا سفر کنم و کمی در آنجا استراحت کنم، بنابراین می‌توانیم که فردا یا مثلاً دوشنبه این کار (گفت‌وگو)را انجام دهیم.

 

پوتین خطاب به دولت آمریکا گفت: بفرمایید ما هر زمان آماده انجام این کار هستیم، هر زمانی که برای طرف آمریکایی مناسب باشد. من در این خصوص توصیه‌های لازم را به وزارت خارجه روسیه ارائه خواهم داد.

 

رئیس جمهور روسیه گفت: ما باید روابطمان را حفظ کنیم تا به صورت غیابی به یکدیگر حمله نکنیم. ما آماده بررسی روابط دوجانبه و مسائل مربوط به کشمکش‌های منطقه‌ای با بایدن هستیم.

 

وی افزود: مسئولیت موضوع ثبات استراتژیک بر عهده مسکو و واشنگتن است و می توانیم در این خصوص با بایدن گفت‌وگو کنیم.

 

بایدن روز سه‌شنبه در یک مصاحبه تفصیلی با شبکه «ای‌بی‌سی نیوز» ضمن «قاتل» خطاب کردن پوتین، مدعی شد که او برای مداخله در انتخابات آمریکا تاوان خواهد داد.  بایدن به سوال خبرنگار این شبکه که پرسیده بود «شما ولادیمیر پوتین را می‌شناسی. فکر می‌کنی او قاتل است؟» اینطور پاسخ داد: «فکر می‌کند».

 

تنش‌ها در روابط روسیه و آمریکا از سال‌ها پیش به دلیل چند پرونده از جمله تحولات اوکراین و ادعاهای دخالت در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا شدت گرفته و واشنگتن چندین دور تحریم علیه مسکو وضع کرده است.

 

Beytoote