انتقاد مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی از عدم تخصیص واکسن کرونا برای دامپزشکان

ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی و نماینده وزیر جهاد کشاورزی در شورای مرکزی سازمان نظام دامپزشکی در جلسه شورای مرکزی این سازمان، نسبت به عدم اولویت‌ دهی به همکاران دامپزشکی در خصوص واکسیناسیون بیماری کرونا به شدت انتقاد کرد.

دکتر امیرحسین بهداد در این جلسه با اشاره به اهمیت جایگاه دامپزشکی در بهداشت و سلامت به عنوان خط‌شکنان خط مقدم مبارزه با بیماری‌های مشترک بین انسان و دام و یکی از مهمترین ستون‌های تامین‌کننده بهداشت و سلامت جامعه، از عدم توجه نماینده محترم وزارت بهداشت و درمان و عدم تخصیص واکسن کووید-۱۹ جهت واکسیناسیون دامپزشکان به شدت انتقاد کرد.

وی افزود: جایی که دامپزشکان مهم‌ترین نقش را جهت جلوگیری و پیشگیری از بیماری‌های مشترک بین انسان و دام را ایفا می‌کنند، متاسفانه مسئولان وزارت بهداشت و درمان هنوز به اهمیت دامپزشکی واقف نبوده و آن را درک نکرده‌اند.

وی اظهار کرد: وزارت بهداشت می‌بایست تکلیف خود را در بهداشت و سلامت مرتبط با حوزه دامپزشکی مشخص کند. مواقعی‌ که یک بیماری مشترک بین انسان و دام شیوع پیدا می‌کند (مثل بیماری آنفلوانزای فوق‌حاد پرندگان)، مسئولان وزارت بهداشت خط و نشان می‌کشند و از اهمیت و مخاطرات بیماری صحبت می‌کنند، ولی در این چنین مواقعی، حوزه دامپزشکی را به کلی فراموش کرده و مورد غفلت قرار می‌دهند.

دکتر بهداد خاطرنشان کرد: بنده به عنوان نماینده وزیر جهاد کشاورزی به دلیل این بی‌مهری وزارت بهداشت، از سوی عزیزانی که عمر خود را صرف بهداشت و سلامت جامعه کرده و اکنون در معرض بالاترین ریسک بیماری کرونا قرار گرفته‌اند، تحت فشار قرار دارم و اعتراض خود را اعلام می‌کنم؛ چیزی که بیشتر آزار می‌دهد، دیده نشدن و غفلتی است که از سوی وزارت بهداشت مشهود است.

همچنین بخوانید:   احراز صلاحیت بیش از ۲۰۰۰ نفر در انتخابات شورای شهر تهران

وی افزود: اگر دامپزشکی به نقش خود به خوبی عمل نکند، ممکن است در جامعه، بیماری کروناهای متعددی ایجاد شود و این همکاران دامپزشک هستند که سینه سپر کرده و جامعه را از انواع تهدیدات بهداشتی حفظ کرده‌اند.

به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی، وی از نماینده وزیر بهداشت در شورای مرکزی سازمان نظام دامپزشکی خواست تا در اسرع وقت با تحلیل منطقی، مسئولان ذیربط وزارت بهداشت را نسبت به اولویت قرار دادن واکسیناسیون دامپزشکان بر علیه بیماری کووید-۱۹ مجاب کند.

انتهای پیام

خبرگزاری ایسنا