ثبت‌‌نام واکسیناسیون دانشجویان و طلاب آغاز شد

علی شریفی زارچی، سرپرست مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت با اعلام این خبر تأکید کرد که دانشجویان زیر مجموعه وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد و طلاب حوزه‌های علمیه سراسر کشور می‌توانند به سایت salamat.gov.ir مراجعه و با ورود کدملی، تاریخ تولد و شماره همراه، ثبت‌نام و بلافاصله زمان و مکان تزریق واکسن را انتخاب کنند. این اظهارات در حالی مطرح شده که برخی از دانشجویان در شبکه‌های مجازی اعلام می‌کنند، هنوز سایت برای آن‌ها باز نشده و امکان ثبت‌نام ندارند.

در این خصوص زارچی با اشاره به اینکه دانشجویان و طلاب برای واکسیناسیون نیازی نیست به شهر محل تحصیل مراجعه کنند در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان توضیح داد:

اگر دانشجویی موفق به ثبت‌نام در سامانه واکسیناسیون کرونا نشد و کد ملی او در سامانه ثبت نشده بود، می‌تواند موضوع را از طریق دانشگاه محل تحصیل پیگیری کند تا معاونت آموزشی وزارت علوم و وزارت بهداشت یا دانشگاه آزاد، اطلاعات را به مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت ارسال کند و فهرست تکمیلی اطلاعات دانشجویان در سامانه واکسیناسیون کرونا ثبت شود.

براساس اعلام خبرآنلاین تاکنون حدود ۱۲ درصد جمعیت کشور به‌طور کامل (دو دز) واکسینه شده‌اند و به گفته کارشناسان برای مشاهده تأثیر اصلی واکسن‌ها این عدد باید به حدود ۸۰درصد برسد.

آیا گوشی شیائومی شما به‌تازگی غیرفعال شده است؟
دستور وزیر ارتباطات برای احقاق حقوق پلتفرم‌های بومی در عرصه بین‌المللی
در رویداد مداریو اعلام شد: تاکنون ۷۵ میلیون نسخه الکترونیکی صادر شده است
صباایده: حذف آپارات و فیلیمو به رشد آن‌ها در خارج از کشور لطمه می‌زند
مسیریاب بلد به‌دلیل تحریم‌ها از گوگل پلی حذف شد

تهیه شده در زومیت

zoomit