گل طارمی را مرد رومانیایی خشک کرد(عکس)

به گزارش “ورزش سه”، در دقیقه 76 بازی اتلتیکو مادرید – پورتو ، مهدی طارمی با یورشی سریع به سمت یه توپ سرگردان آن را از اوبلاک دروازه‌بان آتلتیکوی میزبان گذراند اما درشرایطی که او تازه جشن این گل اروپایی را آغاز کرده بود داور رومانیایی بازی اویدیو هاتگان این گل را مردود اعلام کرد.

 

در این صحنه طارمی با استفاده از تعلل و تعارف بین اوبلاک گلر آتلتیکو و مدافع وسط این تیم در شرایطی مشابه بازی یوونتوس پارسال در موقعبت گلزنی قرار گرفت و در حالتی نامتعادل توپ را از خط دروازه حریف عبور داد اما داور با کمک تیم ویدئو این برخورد را خطا تشخیص داد تا این گل زیبای سه امتیازی در هیچ جای تاریخ ثبت نشود.

 

 

پورتو بعد از اینکه فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا را با حذف تلخ مقابل چلسی در مرحله یک چهارم نهایی به پایان رساند این فصل برای صعود از گروه خود کار بسیار سختی دارد. این تیم در گروه B با تیم های لیورپول، اتلتیکو مادرید و آث میلان همگروه است و این گل اهمیت ویژه‌ای برای این تیم پرتغالی داشت.

 

 

سرخیو کونسیسائو  سرمربی پورتو در دوئل حساس امشب خود با سیمئونه از مهدی طارمی در خط حمله تیم پورتو استفاده کرد.  تیم میزبان هم که از حمایت بی امان هوادارانش  برخوردار بود به گلزنی ستاره‌هایش لوییس سوارس و آنتون گریزمان  امیدوار بود اما تنها گلزن بازی کسی جز طارمی نبود که او هم توسط داور ناکار شد.

 

blank


بازی دو تیم تا دقیقه 80 بدون گل در جریان بود تا اینکه مهدی طارمی با دنبال کردن هوشمندانه مسیر توپی که در قالب پاس کوتاه از مدافع اتلتیکو مادرید به سمت دروازه بان این تیم روانه شده بود، موفق به باز کردن دروازه شد.پرس شدید مدافع چپ تیم اتلتیکو توسط بازیکن پورتو او را مجبور کرد که پاس رو به عقب بلندی را به داخل محوطه جریمه خودی ارسال کند، این پاس قبل از اینکه به دروازه بان میزبان برسد با دخالت به موقع مهدی طارمی به گل اول پورتو تبدیل شد؛ طارمی با یک اشاره کوچک مسیر توپ را به سمت دروازه حریف تغییر داده و پس از برخورد با او نقش بر زمین شد.

همچنین بخوانید:   باورم نمی شود؛ با PSG و چند باشگاه در حال مذاکره‌ام(زنده)

 

blank


تصمیم بحث برانگیز داور رومانیایی این جشن بازیکنان پورتو را نیمه کاره گذاشت.

 

در حالی که مهدی طارمی مثل همیشه با خونسردی تمام می رفت که شادی پس از گل خود را برگزار کند، اویدیو هاتگان، داور  بازی تصمیم به بررسی صحنه به کمک VAR گرفت؛ پس از بررسی صحنه در میان استرس شدید اعضای تیم پورتو، گل طارمی به دلیل برخورد توپ به دست این بازیکن پیش از ورود به دروازه مردود اعلام شد.مهدی طارمی که انتظار چنین تصمیمی از سوی داور را نداشت با چهره ای بهت زده و با حرکت انگشت و تکان دادن سر به اعتراض مشغول شد؛ اعتراضی که البته تاثیری در تصمیم عجیب داور نداشت.

 

blank


جالب اینکه داور رومانیایی در دقیقه 90+5 پورتو را  با اخراج امبمبا مدافع این تیم ده نفره کرد و کاشته تماشایی سوارس می‌رفت به تک گل بازی بدل شود که این ضربه مماس با تیرک به اوت رفت.


حالا همه در انتظار صحبتهای آتشین سرخیو کونسیسائو در نشست مطبوعاتی هستند.

 

blank

صفحه اینسپشن اف‌سی در توییتر: نظر شما در مورد هند اعلام شدن گل طارمی چیست؟ کنجکاوم نظر شما را بدانم؟

 

blank

جاش بونتینگ خبرنگار فوتبال انگلیس: گل مردود شده پورتو تصمیم سختگیرانه‌ای بود، هرچند براساس متن قانون بود. برای پورتو ناراحتم و برای مهدی طارمی که از پاس به عقب ضعیف رنان لودی بهره برده و توپ را از یان اوبلاک عبور داد، اما به نظر داور بعد از بازبینی صحنه با سخت گیری گل را مردود اعلام کرد.

 

varzesh3