پارک موتور و ماشین در یک پارکینگ و قوانین آن

پارکینگ
خانواده کار و زندگی

پارک موتور و ماشین در یک پارکینگ و قوانین آن

کد مطلب : 83696زمان مطالعه : 4 دقیقه
قوانین پارک در پارکینگ با توجه به اختصاصی یا مشاعی بودن آن فرق می کند. قوانین پارک در پارکینگ موجب برقراری نظم در ساختمان خواهد شد.

قوانین پارک در پارکینگ در رابطه با ماشین و موتور

تمام مجتمع های مسکونی برای تمامی بخش ها دارای قوانینی خاص هستند. قوانین پارک در پارکینگ نیز یکی از این موارد است که رعایت آن سبب زندگی آرام و بدون دغدغه در کنار سایر همسایه ها خواهد شد. پارکینگ ساختمان یکی از بخش هایی می باشد که در اکثر مجتمع ها برای پارک موتور و ماشین در آن مشکلاتی وجود دارد. در واقع وجود قوانین پارک در پارکینگ سبب می شود این مشکلات به راحتی حل شود. در این مقاله به بررسی اطلاعاتی در رابطه با قوانین پارک در پارکینگ در مجتمع های مسکونی خواهیم پرداخت تا آگاهی خود را در این زمینه افزایش دهید.

قوانین پارک در پارکینگ

قوانین پارک در پارکینگ با توجه به نوع پارکینگ که اختصاصی یا مشاعی می باشد فرق خواهد کرد. قوانین جداگانه ای در رابطه با هر یک از انواع پارکینگ وجود دارد که ضروری است هر یک از این قوانین را بدانید و در رابطه با پارک ماشین و موتور آنها را رعایت فرمایید. جهت خرید انواع تجهیزات ترافیکی چون بشکه ترافیکی و کار استاپر با شماره تماس های موجود در وب سایت الو ایمنی در ارتباط باشید.

قوانین پارک در پارکینگ اختصاصی

قسمتی از ملک شخصی فرد صاحبخانه را پارکینگ تشکیل می دهد که نوع آن در این حالت اختصاصی خواهد بود. اینکه این پارکینگ چه محدوده ای دارد در سند خانه و یا اجاره نامه مشخص شده است. قوانین پارک در پارکینگ اختصاصی این گونه می باشد که شخص دیگری در رابطه با صاحب خانه در مورد پارکینگ شریک نمی باشد و همسایه حق استفاده از آن را ندارد. تنها فردی که ملک را خریداری کرده و یا به اجاره آن در مدت محدودی پرداخته است قادر به استفاده از پارکینگ اختصاصی خواهد بود. دوچرخه، موتور و ماشین فرد صاحب خانه در پارکینگ می تواند قرار داده شود. استفاده از تجهیزات پارکینگ مناسب سبب می شود ایمنی فرد پیاده و سواره در پارکینگ حفظ شود. تمام تلاش این مجموعه ارائه تجهیزات پارکینگ چون استوانه ترافیکی با کیفیت بالا می باشد و در این راه از هیچ کوششی دریغ نمی کند.

قوانین پارکینگ مشاعی

قوانین پارک در پارکینگ مشاعی بدین صورت است که باید بر سر استفاده از آن توافق شود. در سند مالکیت ساکنین در رابطه با این پارکینگ چیزی قید نمی شود و نسبت به پارکینگ اختصاصی مشکلات و پیچیدگی های زیادتری را خواهیم داشت. پارکینگی که بین اعضای یک مجتمع مشترک می باشد از نوع مشاعی می باشد و برای استفاده از آن همسایه ها باید با هم توافق کنند.
همچنین اینکه خریدار یا مستاجر حق استفاده از پارکینگ را دارد از قبل به آنها توضیحاتی داده شود. این نوع پارکینگ بیشتر در آپارتمان هایی دیده می شود که تعداد واحدها زیاد و تعداد انباری و پارکینگ کم می باشد. برای اینکه مشکلات ناشی ازپارک خودرو و موتور در پارکینگ را بتوان کم کرد از تجهیزات پارکینگ استفاده نمود. این تجهیزات علاوه بر اینکه موجب می شود فضای پارکینگ آراسته شود. همچنین خرید تابلو ترافیکی برای هدایت افراد بسیار مهم است.
پارکینگ عمومی

استفاده همسایه از پارکینگ یک شخص برای پارک خودرو و موتور

قوانین پارک در پارکینگ این گونه است که اگر شخصی بخواهد از پارکینگ شخصی دیگر استفاده کند باید رضایت او را به طور مستقیم جلب کند. گاهی فردی که پارکینگ متعلق به او می باشد خودرو ندارد. در این حالت پارکینگ را به همسایگان ساکن در مجتمع می تواند اجاره دهد و یا حتی آن را بفروشد. اینگونه مالک جدید پارکینگ به پارک خودرو و موتور در آن می تواند بپردازد.
نکته قابل ذکر این است که افرادی که پارکینگ اختصاصی دارند حق اجاره یا فروش آن را به افرادی خارج از مجتمع مسکونی ندارند. البته برای اینکه پارکینگ اختصاصی را بتوان به فردی خارج از ساختمان اجاره داد باید از کلیه ساکنین مجتمع رضایت گرفت.

قوانین اجاره پارکینگ ساختمان

یکی از مواردی که مستاجران و خریداران در هنگام معاملات باید در نظر بگیرند آگاهی از قوانین پارکینگ ساختمان می باشد. اینگونه فرد در لحظه اجاره در رابطه با پارکینگ اختصاصی و یا مشاعی و نحوه استفاده از آنها آگاهی لازم را کسب می کند و در زمان سکونت در مجتمع می تواند ادعای پارکینگ داشته باشد و یا بالعکس حقی برای استفاده از آن نداشته باشد. صاحب آپارتمان با توجه به متن قرارداد باید به فراهم کردن مفاد آن بپردازد. اگر در مفاد قرارداد استفاده از پارکینگ ذکر شده باشد مستاجر می تواند برای دریافت آن اقامه دعوا کند که بهترین راه حل رسیدن به توافق برای استفاده از آن خواهد بود.
پارکینگ طبقاتی

اهمیت استفاده از تجهیزات پارکینگ

یکی از تجهیزات پارکینگ بشکه ترافیکی خواهد بود که دلیل استفاده از آن جلوگیری از برخورد خودروها به یکدیگر در پارکینگ می باشد. از پلی اتیلن ضد ضربه در ساخت آن استفاده شده است و در سایز های مختلفی ارائه می شود. استوانه ترافیکی محصول دیگر می باشد که مسیر تردد وسایل نقلیه با استفاده از آن مشخص می شود. با نصب استوانه ترافیکی در پارکینگ نظم و امنیت را در آن می توان برقرار نمود. کار استاپر از دیگر تجهیزات پارکینگ می باشد که کاربرد بسیار زیادی دارد. استفاده از آن در پارکینگ سبب می شود ایمنی این مکان بیشتر شود. محل نصب آن بین دو خودرو و یا یک خودرو و دیوار خواهد بود و با استفاده از آن سرعت خودرو را می توان کم و یا حتی آن را متوقف نمود. استفاده از این تجهیزات سبب می شود راه عبوری دیگران تنگ نشود و ورود و خروج خودرو به ساختمان نظم بهتری پیدا کند.
تجهیزات پارکینگ
 

پارک موتور و ماشین در یک پارکینگ و قوانین آن

53

این مطلب مفید بود ؟3

همچنین بخوانید:   بازار مسکن در مرحله ثبات قرار دارد

برچسب : رپورتاژ

namnak