متن زیبا و پاییزی بازگشایی مدارس

سرگرمی گوناگون

متن زیبا و پاییزی بازگشایی مدارس

کد مطلب : 56706زمان مطالعه : 5 دقیقه
به مناسبت باز شدن مدارس و شروع یک سال جدید، والدین به دنبال پیام ها و نامه های تبریک به کودکان خود هستند؛ تبریک های زیبای شما باعث دلگرمی فرزندتان است.

متن زیبا به مناسبت بازگشایی مدارس

یکی از روزهای خاطره انگیزی که برای هر دانش آموزی به ویژه کلاس اولی ها بسیار حائز اهمیت است و به واسطه آن تجربیات جدیدی در زندگی خود به دست می آورند روز اول مهر ماه و بازگشایی مدارس می باشد. چراکه همه دانش آموزان پس از سپری کردن تعطیلات تابستان با یک انرژی مضاعف و اعتماد به نفس بالا منتظر شروعی دوباره از تحصیل هستند.

به مناسبت فرا رسیدن فصل پاییز که مصادف با بازگشایی مدراس می باشد در این بخش از نمناک متن های زیبایی گرداوری شده است که شما را برای دقایقی به دوران خوش آغاز مدارس و اوایل مهر ماه میبرد.

بازگشایی مدارس

_-_-_—♥️ ♥️ ♥️—_-_-_

شوق و اشتیاق این روزهای محصل ها رو که میبینم، گذشته های دور میاد سراغم…

خاطراتی شیرین و گهگاهی تلخ …!

یاد اون دوتومنی هایی که سکه بود و برای کرایه ی اتوبوس میزاشتم کنار.

اون دفترایی که جنس کاهی بودن…

اصلا انگار اون موقع مدرسه ها یه حال و هوای دیگه داشت.

گچ و تخته سیاه رفیقت بودن، نیمکت ها محرم اسرارت بودن…

اصلا گردوهای اون موقع که با نون و پنیر میخوردی هم یه طعم دیگه داشت…

شوق و ذوق مدرسه رفتن از چله ی تابستون توی نگاه بچه ها موج میزد…

کاش میشد یه بار دیگه، فقط یه بار دیگه، شب با استرس امتحانِ املا بخوابم و صبح با صدای مادرم بیداربشم، نون و پنیر و گردو رو هول هولکی بخورم و سوار پیکان مدل 56 بابام بشم و یه ده تومنی بگیرم واسه امروز و فردام…

_-_-_—♥️ ♥️ ♥️—_-_-_

پس همه ی شما امروز به مدرسه می روید که دل های نازنینتان را آبی بزنید، از روی شیشه هایش گرد و خاک نادانی را پاک کنید و این خانه ارزشمند را صفایی بدهید. به گل ها و سبزه ها دستی به نوازش بکشید و روز تولد مدرسه را جشن بگیرید.

همچنین بخوانید:   آغاز فیلمبرداری «پیرپسر» با بازی لیلا حاتمی، حامد بهداد و حسن پورشیرازی

بازگشایی مدارس

_-_-_—♥️ ♥️ ♥️—_-_-_

آماده شو، برای بهترین سال برنامتو تنظیم کن!امسال میخوای سال شگفت انگیز و پرخلاقیتی رو داشته باشی!

سال تحصیلی جدیدت مبارک

_-_-_—♥️ ♥️ ♥️—_-_-_

روزی که همه ی دیوارها، میزها و صندلی های مدرسه که از خواب تابستانی بیدار شده اند، به روی اهالی درس و دانش لبخند میزنند مبرک.

_-_-_—♥️ ♥️ ♥️—_-_-_

در فضای کلاس ها. تخته سیاه ها، چشم انتظارند تا دوباره سراپا پر شوند از عطر لبخندهای هم شاگردی ها. کلمات مهربان، بی تابند تا دستی کوچک، با مداد شوق، بر صفحه های سفید دفترهای چهل برگ، بنویسدشان.

_-_-_—♥️ ♥️ ♥️—_-_-_

مدرسه ها باز شده مداد رنگیاتو بردار، کتاباتو باز کن، لباسای مدرستو بپوش و شاد باش!وقت شادی برای سال تحصیلی جدیده!امیدوارم امروز خاطرات شگفت انگیزی داشته باشی بازگشایی مدارس را به تو فرزند عزیزم تبریک می گویم

مدرسه 

_-_-_—♥️ ♥️ ♥️—_-_-_

باز آمد بوی ماه مدرسه

بوی بازی های راه مدرسه

بوی ماه مهر، ماهِ مهربان

نوِرِ خورشید پگاهِ مدرسه

از میان کوچه های خستگی

می گریزم در پناه مدرسه

باز می بینم ز شوق بچه ها

اشتیاقی در نگاهِ مدرسه

زنگ تفریح و هیاهوی نشاط

خنده های قاه قاه مدرسه

باز هم بوی باغ را خواهم شنید

از سرود صبحگاه مدرسه

روز اول لاله ای خواهم کشید

سرخ بر تخته سیاه مدرسه

باز آمد بوی ماه مدرسه

بوی بازی های راه مدرسه

_-_-_—♥️ ♥️ ♥️—_-_-_

از امروز، قرار است همه ی ما جایی را بسازیم. می پرسید کجا را؟ همان خانه ای راکه با آجر واژه ها ساخته می شود، همان جا که پنجره هایی از جنس برگ های سبز و زنده دارد، همان جا که وقتی آباد است که با کتاب خواندن و یاد گرفتن، تر و تازه شده باشد، خانه دل هایمان را میگویم.

_-_-_—♥️ ♥️ ♥️—_-_-_

همچنین بخوانید:   سرقت بزرگ - ایسنا

چه شگفت انگیز اسـت نم نم بارش قطرات علم و دانش و چه زیباست فرارسیدن این فصل نورانی و حیات بخش. زدودن غبار ظلمت و جهل، رویش غنچه های علم و دانش، گام نهادن در سرزمین نور و گسترانیدن سفره های موفقیت در سر آغازی فصل مهر اسـت.

بیائیم برای فصل شکفتن حقایق سر تعظیم فرود آورده و بر مهربانی های ان لبخند و بر دستان پر مهر او بوسه های تکریم زنیم تا شاهد شکوفائی ایرانی عزیز و سرافراز باشیم. شکوفایی سر سبز فصل علم و دانش بر همه ی ی اصحاب فرهیخته و دانش پروران مبارک.

مداد رنگی

_-_-_—♥️ ♥️ ♥️—_-_-_

مهر که می آید، پاییز آغاز می شود. برگ های درختان که شروع به ریزش میکنند، شکوفه های لبخند کودکان، یکی یکی گل میدهند.

در فضای کلاس ها. تخته سیاه ها، چشم انتظارند تا دوباره سراپا پر شوند از عطر لبخندهای هم شاگردی ها. کلمات مهربان، بی تابند تا دستی کوچک، با مداد شوق، بر صفحه های سفید دفترهای چهل برگ، بنویسدشان.

_-_-_—♥️ ♥️ ♥️—_-_-_

مهر، ماه مهربانی مهتاب است؛ ماه میزبانی نیمکت های عاشق درس و مدرسه، ماه شکوفایی نیلوفران در دعای نم نم باران های عاشقانه پاییز. مهر، ماه مدرسه است.

_-_-_—♥️ ♥️ ♥️—_-_-_

کاش همیشه دانش آموز بمانیم! کاش هر سال، اول مهر که می شود، همینطور هیجان زده، منتظر صدای زنگ آغاز سال تحصیلی جدید، در پوست خودمان نگنجیم.

کاش قدر معلم های صمیمی را بیشتر بدانیم!

مصطفی پورنجاتی

اولین روز مدرسه مبارک

_-_-_—♥️ ♥️ ♥️—_-_-_

سال تحصیلی که آغاز میشود، همه ی ی آبشارها با کودکان کلاس اولی، صدای آب را می کشند و بادها، صدای ابرها رابا باران بخش می کنند.

رسیدن ماه مهر مبارک باد

لوازم تحریر

_-_-_—♥️ ♥️ ♥️—_-_-_

وقتی که سال تحصیلی جدید رو شروع میکنی، بلند شو، ایستادگی کن و قوی باش، نفوذ داشته باش، با دیگران مشورت کن، قدم بزن و به جلو گام بردار. کسی باش که جهان رو تغییر میده.

_-_-_—♥️ ♥️ ♥️—_-_-_

اتوبوس مدرسه توی خیابون داره داد و فریاد میزنه، ناهارتو با یکم شیرینی بسته بندی کردم. معلمان برای شروع کلاس آماده اند،پس از اولین روز مدرسه ات لذت ببر و لبخند بزن!

همچنین بخوانید:   آشپزی آخر هفته ۲۷ خرداد ماه با غذا و پیش غذاهای فرانسوی

_-_-_—♥️ ♥️ ♥️—_-_-_

پاییز بوی باز شدن مدرسه ها را می دهد، بوی کیف و کتاب نو و مداد هایی کـه تا بـه حال تراشیده نشده اند. پاییز بوی بازگشایی مدرسه ها را میدهد، بوی کلاس های رنگ شده، نیمکت های نو و تخته سیاه و تکه گچی کـه کامل اسـت. پاییز بوی شروع مهر را می دهد، بوی آدم های جدیدی کـه قرار اسـت 9 ماه تمام همکلاسی آن ها باشی. شروع مهر بوی مدرسه میدهد، برای آنهایی کـه این روز ها از این مغازه بـه ان مغازه می روند تا خودرا برای روز اول مهر آماده کنند.

رسیدن فصل مدرسه مبارک

_-_-_—♥️ ♥️ ♥️—_-_-_

نسیم، عطر پرواز را از سطرهای مقدس کتاب ها، همراه با صدای کودکان سر خوش مدرسه، به آسمان هفتم میرساند. فرشته ها از پشت پنجره های کلاس سرک میکشند به تماشای کودکانی که مشتاق؛ به درس های معلمی که زندگی رابه آنان می آموزد، گوش سپرده اند. هوا دراین فضای مقدس نفس می کشد تا خوشبو شود.

فرا رسیدن سال تحصیلی جدید مبارک

تبریک بازگشایی مدارس به پسرم

_-_-_—♥️ ♥️ ♥️—_-_-_

پس از نزدیک به صد روز فاصله، اینک دلنشین ترین آهنگ زندگی ـ زنگ مدرسه ـ به فصل فاصله ها پایان می دهد و خاطره انگیزترین دوران زندگی، دوباره آغاز می شود. کودکان به پیاده روهای خزان زده و پوشیده از برگ پائیز، بهارانه ترین لبخندها و بازی های کودکانه را می بخشند. عطر روییدنی دوباره، دور دستِ صمیمیِ روستاها تا گستره پر هیاهوی شهرها را پر می کند دست مهربان شما پدران و مادران، دست هایی را که فرداساز و آینده پردازند، از جویبار خانه به دریای مواّج مدرسه می سپارند

صبح روز اوّل مهر، بر همه شما دانش آموزان مبارک باد.

متن زیبا و جدید به مناسبت بازگشایی مدارس

3.3311

این مطلب مفید بود ؟207104

منبع : بخش سرگرمی نمناک /ن/ن.ح

namnak