طرز تهیه شیرینی پرنس از انواع شیرینی جات ترد و خشک

اگر علاقه مند به پخت شیرینی های ترد و خشک در منزل هستید تهیه شیرینی والوان و شیرینی اسکار و شیرینی پرنس گزینه پیشنهادی مناسبی می باشد. شما می توانید این خوراکی خوشمزه را برای عصرانه و یا حتی به عنوان شیرینی عید تهیه کرده و از خوردن آن لذت برید. در طرز تهیه شیرینی پرنس از ساده ترین مواد می توانید استفاده نمایید.

دستور تهیه شیرینی پرنس

مواد لازم

  • نشاسته: ۱ قاشق پر غذا خوری
  • پودر قند: ۱ استکان
  • وانیل: ۱ پاکت
  • شکلات صبحانه با کرم شکلاتی: به میزان لازم
  • آرد: به میزان لازم
  • کره: ۱۲۵ گرم

طرز تهیه شیرینی پرنس خوشمزه

در ابتدا برای درست کردن این شیرینی فوق العاده قبل از هر کاری کره را بیرون بگذارید تا با دمای محیط یکسان شود. پس از اینکه کره با محیط هم دما شد، آن را داخل کاسه ریخته و پودر قند را نیز به کره اضافه نمایید. سپس نشاسته و وانیل را هم بیفزایید و مواد را با هم به خوبی ترکیب کنید تا زمانی که ترکیب یکدستی حاصل شود.

در ادامه آرد را کم کم به مواد آماده شده طی مرحله قبل اضافه نمایید. مواد را ورز داده و تا جایی آرد اضافه کنید که مواد دیگر  به دست نچسبیده و چسبندگی نداشته باشد. حالا با سلفونی روی ظرف خود را بپوشانید و در یخچال بگذارید. نیم ساعت زمان لازم است تا خمیر در یخچال بماند.

پس از گذشت این زمان خمیر را بیرون آورده و روی سطحی با کمک وردنه آن را صاف کنید. تا جایی خمیر را پخش کنید که ضخامت بیسکوییت را داشته باشد. به کمک قالب خمیر را قالب زده و با خلال دندان روی سطح آن را سوراخ هایی بزنید.

سینی فر را در بیاورید و کف آن را با کاغذ روغنی بپوشانید. بسیکویت ها را روی سینی قرار داده و آن را داخل فر قرار دهید. باید شما فر را از کمی قبل تر روشن کرده باشید تا گرم شده باشد. برای پختن این شیرینی دمای ۱۷۰ درجه را تنظیم کنید. سپس منتظر بمانید تا زیر بیسکویت های شما طلایی شود. حالا آن را از قر خارج کنید.

منتظر بمانید تا شیرینی ها کمی خنک شود. با احتیاط شیرینی ها را از کاغذ روغنی جدا کرده و در ظرفی قرار دهید. سپس روی بیسکویت را کرم شکلاتی مالیده و یک بیسکویت دیگر را رویش قرار بدهید تا به هم چسبیده شوند. شیرینی پرنس شما آماده است نوش جان بفرمایید.

 تهیه شیرینی پرنس

امیدواریم که طرز تهیه این شیرینی توجه شما را جلب کرده باشد. در ادامه اگر به درست کردن انواع شیرینی علاقمند می باشید با کلیک روی لینک آن مطالب را مشاهده بفرمایید.

منبع : آرگا

arga